Klipsch R-52C

SKU
743878036138
5 990 Kč
Skladem

Reproduktorová soustava Klipsch R-52C

  • 1" hliníkový LTS ventilovaný tweeter s Hybrid Tractrix® Hornem
  • Dva 5,25" IMG (Injection Molded Graphite) středobasové měniče
  • Uzavřený design pro flexibilní umístění
  • Silná a ohebná magneticky nasazovací mřížka

Co potřebuje prostorový zvuk

Pro systém prostorového zvuku není nic důležitějšího, než centrální kanál. Středový reproduktor je ten, kdo drží zbytek systému pohromadě. Každičký dialog pochází z tohoto reproduktoru a to znamená, že mít kvalitnější centr znamená získat co nejprůzračnější zkušenost. Není-li rozumět slovům, pak vše ostatní je zbytečné a nedůležité.

Centrální kanál Klipsch

Reproduktorová soustava se středovým modulem Klipsch je navržena tak, aby uměla posluchačům podat co nejjasnější filmový dialog i hudební texty hudby s cílem zažívat a užívat si neustále dokonalý zvuk domácího kina. Žádná jiná značka na trhu nemůže deklarovat realističtější detaily a opravdovější emoce, jako Klipsch. Slyšet je všechno, kromě ticha.

Akustický fenomén R-52C

V současné době pokroku již nic není nemožné. Získat křišťálově čistý zvuk pro filmové dialogy a hudební texty s neuvěřitelnou akustikou z centrálního reproduktoru R-52C se nabízí s neuvěřitelnou lehkostí. Využita je patentovaná hornová technologie Tractrix, která mimo jiné nabízí skutečný akustický koncert.

S napěchovanou výbavou to ani jinak nejde

O plně funkční napojení na posluchače se stará 25 mm hliníkový LTS výškový reproduktor s konstrukcí
90x90 čtverce dle technologie Tractrix Horn. Nápomocny jsou 2- kanálové reproduktory IMG typu Spun-Copper. O designu vypovídá silná, přesto pružná odnímatelná magnetická mřížka, která má úkol estetický, krycí a ochranný. Uzavřená konstrukce zařízení o rozměrech 185 x 476 x 194 mm a hmotnosti 3,2 kg dovoluje jeho flexibilní umístění.

Bližší seznámení s parametry produktu

Užitkové frekvenční pásmo centru je funkční od 89 do 21 000 Hz (+/- 3 dB). Citlivost zvuku udává 95 dB při 2,83 V / 1m. Výkon při aktivitě je 100 W, maximálně až 400 W. Nominální impedance je kompatibilní s 8 Ohm, dělící kmitočet dosahuje 1 630 Hz. O funkčnost se starají vysokofrekvenční hliníkový ovladač LTS s hybridní technologií a dva větší nízkofrekvenční IMG řidiče. Základním stavebním materiálem je MDF, ten je povrchově upravován v charismatickém Black Textured designu dřeva s vinylem. Do příslušenství byly zahrnuty i 4 gumové nožky.

Technologická úroveň je vysoká

Výrobce Klipsch při výrobě svých originálních produktů používá vlastní pokročilé patentované technologie. Jednou z nejvýznamnějších je hornová technologie Tractrix Horn 90x90 °, která zajišťuje, že vysokofrekvenční energie R-52C se zaměřuje výhradně na posluchače, taktéž účinně a cíleně snižuje umělý reverb nebo filtrování způsobené nepřímým odrazem zvuku od stěn. Díky této autentické technologii je výrobku dána nejlepší zvuková zřetelnost, dynamičnost a detailnost ve filmech i hudbě. Lineární závěs tweeteru je znám jako LTS tweeter, s Linear Travel Suspension  je omezeno zkreslení a nastartovány detailní výkony. S použitím materiálu Kapton, který je velice lehký a tuhý, dochází k odpružení a poskytnutí vysoké účinnosti, včetně lepšího rozlišení a detailů. Další inovací jsou vysunuté měděné IMG woofery z grafitu. Díky IMG jsou výjimečně lehké a extra tuhé, tedy dovolují úžasnou nízkofrekvenční odezvu s minimálním rozpadem a zkreslením kužele. Existuje -li možnost spárování s reproduktorem LTS Tractrix Horn-Loaded, pak je zajištěna nejvyšší účinnost reproduktorů ve své třídě.

Co je dobré vědět

Kvalitní centr činí vysoce kvalitní kabinet a uzavřený design. Zesílená konstrukce MDF eliminuje vibrace skříně a vylepšuje akustickou přesnost, což uživatelům dává dokonalý zážitek z poslechu. Model R- 52C disponuje flexibilním umístěním s optimální basovou odezvou, bez ohledu na využívaný audio systém.

Výrobce Klipsch
Počet pásem 2
Měniče Vysoké frekvence: 25 (hliníkový, Tractrix Horn) mm / Střední a nízké frekvence: 2 x 130 mm (IMG)
Typ reproduktoru Uzavřený
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 89
Frekvenční odezva do (Hz) 21000
Dělící frekvence (Hz) 1630
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 95
Nominální vstupní výkon (W) 100
Maximální vstupní výkon (W) 400
Barva Černá
Šířka (mm) 476
Výška (mm) 185
Hloubka (mm) 194
Hmotnost (kg) 3,2
Vaše hodnocení