Klipsch R-820F set 5.0

SKU
r820fset50
Hodnocení:
100%
33 490 Kč
Skladem

Cenově výhodná sestava sloupových reproduktorů Klipsch R-820F, centrálního reproduktoru Klipsch R-52C a zadních reproduktorů Klipsch R-51M

Klipsch R-820F

 • 1" hliníkový LTS ventilovaný tweeter s Hybrid Tractrix® Hornem
 • Duální 8" IMG (Injection Molded Graphite) středobasové měniče
 • Bass-reflex skrze zadní Tractrix® port
 • Silná a flexibilní magneticky nasazovací mřížka

Poslech na jedničku

Sloupy střední velikosti se snaží hudbu a akustické efekty povznést do nebeských výšin. Výškový kanál je situován v horní části kabinetů, přičemž reproduktor například reproduktor Dolby Atmos poskytuje nejen stereofonní zvuk směrem do poslechové místnosti, ale také odráží zvuk od stropu. Klipschem řízená direktivita a vysoký výkon nechybějí ve výčtu důležitých zásad společnosti pro akustický design po celá léta. To je důvod, proč je Klipsch ideálním reproduktorem špičkové zvukové scény, model R-820F nevyjímaje.

Všechno má svůj technologický základ

Firemní originální technologie jsou exkluzívní a dávají produktům Klipsch pevný základ, na kterém lze dále stavět a modifikovat. Nový systém tweeteru Tractrix Horn a využití hliníku coby materiálu výškového měniče přináší působivou špičkovou odezvu, větší rozšíření, dokonalejší zobrazování a silnější dynamiku. Tak se rodí nejčistší a nejpřirozenější zvuk.

LTS – Linear Travel Suspension

Tato inovativní technologie spočívá v lineárním cestovním závěsu, jenž minimalizuje zkreslení za účelem získat vylepšený, podrobnější výkon. Výškové měniče obohacené technologickou pomůckou LTS se stávají základní součástí vynikajících reproduktorů, přičemž na cestě k úspěchu jim pomáhá také nový ventilovaný Tweeter design, aby účinně eliminoval výskyt stojatých vln a nežádoucích frekvencí. Vše společně přispívá k lepším detailům a zřetelnosti při reprodukci vysokých frekvencí.

Konstrukční uzpůsobení a Tractrix Horn technologie

Perfektní přizpůsobení skříňce a basovým reproduktorům zajišťuje konstrukce a umístění základních komponentů, podporujících ideální proudění vzduchu s minimálním zkreslením. Designéři sází na měď a černou barevnost, zástupcem jsou grafitové (IMG) woofery - výjimečně lehké a extrémně tuhé poskytují minimální nízkofrekvenční odezvu s ideálním rozdělením a zkreslením. Při párování s reproduktorem LST Tractrix Horn-Loaded poskytují špičkovou kvalitu ve své třídě. Výzkumný oddíl výrobce sází divokou kartu na podobu zadního portu Tractrix, čímž vytváří ideální proudění vzduchu s eliminovaným zkreslením a turbulencí i při nejnižších frekvencích.  

Moderní design s notnou dávkou exkluzivity

Referenční reproduktory svou elegancí zaujmou hned na první pohled. Jejich extenzivní spojovací prvky, úhlové nožky, magnetické mříže s nízkým profilem a dřevěné obložení odolné proti poškrábání poskytují zejména R-820F podlahovým reproduktorům leštěný, vysoce módní vzhled. Vizuální stránka kabinetů je dána konstrukčním designem, tedy zesílenou konstrukcí z materiálu MDF, což snižuje vibrace skříně pro méně slyšitelné zbarvení a vylepšuje přesnost zvuku. K dispozici je tedy dokonalý zážitek z poslechu, který je podpořen kvalitním zpracováním všech komponentů.

V čem spočívá unikátnost podlahových reproduktorů

Sloupy v elegantním balení poskytují jedno, co jim nelze upřít - intenzivní zvukový zážitek zejména díky své jedinečné, vzrůstající výšce. Ozvláštní tak stávající domácí interiér a audiofilům zprůhlední jistotu, sílu a věrnost zvuku, kterou poskytují právě Klipsch reproduktory s plným rozsahem. Stavba věží R-820F nutí své obecenstvo poslouchat více hudby, pro niž je nejdůležitější kvalita reproduktoru. Všechny vlastnosti nově vznikajícího zvuku jdou ruku v ruce s přesným zobrazováním, širokým dynamickým rozsahem, přičemž tónovou kvalitu lze přirovnat k jasnosti křišťálu a transparentní neutralitě. Výrobní společnost s vynikajícím renomé má ve svém portfoliu četné série špičkových audio forem, které získávají ocenění a obdiv veřejnosti po celém světě. Nevytvářejí nežádoucí kontrast kvality vůči ceně, reproduktorové soustavy této značky jsou v oblibě i v dosahu širokých vrstev audiofilské veřejnosti.

Klipsch R-52C

 • 1" hliníkový LTS ventilovaný tweeter s Hybrid Tractrix® Hornem
 • Dva 5,25" IMG (Injection Molded Graphite) středobasové měniče
 • Uzavřený design pro flexibilní umístění
 • Silná a ohebná magneticky nasazovací mřížka

Co potřebuje prostorový zvuk

Pro systém prostorového zvuku není nic důležitějšího, než centrální kanál. Středový reproduktor je ten, kdo drží zbytek systému pohromadě. Každičký dialog pochází z tohoto reproduktoru a to znamená, že mít kvalitnější centr znamená získat co nejprůzračnější zkušenost. Není-li rozumět slovům, pak vše ostatní je zbytečné a nedůležité.

Centrální kanál Klipsch

Reproduktorová soustava se středovým modulem Klipsch je navržena tak, aby uměla posluchačům podat co nejjasnější filmový dialog i hudební texty hudby s cílem zažívat a užívat si neustále dokonalý zvuk domácího kina. Žádná jiná značka na trhu nemůže deklarovat realističtější detaily a opravdovější emoce, jako Klipsch. Slyšet je všechno, kromě ticha.

Akustický fenomén R-52C

V současné době pokroku již nic není nemožné. Získat křišťálově čistý zvuk pro filmové dialogy a hudební texty s neuvěřitelnou akustikou z centrálního reproduktoru R-52C se nabízí s neuvěřitelnou lehkostí. Využita je patentovaná hornová technologie Tractrix, která mimo jiné nabízí skutečný akustický koncert.

S napěchovanou výbavou to ani jinak nejde

O plně funkční napojení na posluchače se stará 25 mm hliníkový LTS výškový reproduktor s konstrukcí
90x90 čtverce dle technologie Tractrix Horn. Nápomocny jsou 2- kanálové reproduktory IMG typu Spun-Copper. O designu vypovídá silná, přesto pružná odnímatelná magnetická mřížka, která má úkol estetický, krycí a ochranný. Uzavřená konstrukce zařízení o rozměrech 185 x 476 x 194 mm a hmotnosti 3,2 kg dovoluje jeho flexibilní umístění.

Bližší seznámení s parametry produktu

Užitkové frekvenční pásmo centru je funkční od 89 do 21 000 Hz (+/- 3 dB). Citlivost zvuku udává 95 dB při 2,83 V / 1m. Výkon při aktivitě je 100 W, maximálně až 400 W. Nominální impedance je kompatibilní s 8 Ohm, dělící kmitočet dosahuje 1 630 Hz. O funkčnost se starají vysokofrekvenční hliníkový ovladač LTS s hybridní technologií a dva větší nízkofrekvenční IMG řidiče. Základním stavebním materiálem je MDF, ten je povrchově upravován v charismatickém Black Textured designu dřeva s vinylem. Do příslušenství byly zahrnuty i 4 gumové nožky.

Technologická úroveň je vysoká

Výrobce Klipsch při výrobě svých originálních produktů používá vlastní pokročilé patentované technologie. Jednou z nejvýznamnějších je hornová technologie Tractrix Horn 90x90 °, která zajišťuje, že vysokofrekvenční energie R-52C se zaměřuje výhradně na posluchače, taktéž účinně a cíleně snižuje umělý reverb nebo filtrování způsobené nepřímým odrazem zvuku od stěn. Díky této autentické technologii je výrobku dána nejlepší zvuková zřetelnost, dynamičnost a detailnost ve filmech i hudbě. Lineární závěs tweeteru je znám jako LTS tweeter, s Linear Travel Suspension  je omezeno zkreslení a nastartovány detailní výkony. S použitím materiálu Kapton, který je velice lehký a tuhý, dochází k odpružení a poskytnutí vysoké účinnosti, včetně lepšího rozlišení a detailů. Další inovací jsou vysunuté měděné IMG woofery z grafitu. Díky IMG jsou výjimečně lehké a extra tuhé, tedy dovolují úžasnou nízkofrekvenční odezvu s minimálním rozpadem a zkreslením kužele. Existuje -li možnost spárování s reproduktorem LTS Tractrix Horn-Loaded, pak je zajištěna nejvyšší účinnost reproduktorů ve své třídě.

Co je dobré vědět

Kvalitní centr činí vysoce kvalitní kabinet a uzavřený design. Zesílená konstrukce MDF eliminuje vibrace skříně a vylepšuje akustickou přesnost, což uživatelům dává dokonalý zážitek z poslechu. Model R- 52C disponuje flexibilním umístěním s optimální basovou odezvou, bez ohledu na využívaný audio systém.

Klipsch R-51M

 • Mimořádné regálové reproduktory
 • 1" hliníkový LTS tweeter s Tractrix® Hornem
 • Jeden 6,5" IMG (Injection Molded Graphite) středobasový měnič
 • Bass-reflex skrze zadní port
 • Silná a flexibilní magneticky nasazovací mřížka
Výrobce Klipsch
Typ sestavy 5.0
Přední reproduktory Sloupové
Impedance (Ω) 8
Barva Černá
Vaše hodnocení