Klipsch R-820F set 5.0 Advanced

SKU
820fset50adv
Hodnocení:
100%
38 690 Kč
Skladem

Cenově výhodná sestava sloupových reproduktorů Klipsch R-820F, centrálního reproduktoru Klipsch R-34C a zadních reproduktorů Klipsch R-51M

Klipsch R-820F

 • 1" hliníkový LTS ventilovaný tweeter s Hybrid Tractrix® Hornem
 • Duální 8" IMG (Injection Molded Graphite) středobasové měniče
 • Bass-reflex skrze zadní Tractrix® port
 • Silná a flexibilní magneticky nasazovací mřížka

Poslech na jedničku

Sloupy střední velikosti se snaží hudbu a akustické efekty povznést do nebeských výšin. Výškový kanál je situován v horní části kabinetů, přičemž reproduktor například reproduktor Dolby Atmos poskytuje nejen stereofonní zvuk směrem do poslechové místnosti, ale také odráží zvuk od stropu. Klipschem řízená direktivita a vysoký výkon nechybějí ve výčtu důležitých zásad společnosti pro akustický design po celá léta. To je důvod, proč je Klipsch ideálním reproduktorem špičkové zvukové scény, model R-820F nevyjímaje.

Všechno má svůj technologický základ

Firemní originální technologie jsou exkluzívní a dávají produktům Klipsch pevný základ, na kterém lze dále stavět a modifikovat. Nový systém tweeteru Tractrix Horn a využití hliníku coby materiálu výškového měniče přináší působivou špičkovou odezvu, větší rozšíření, dokonalejší zobrazování a silnější dynamiku. Tak se rodí nejčistší a nejpřirozenější zvuk.

LTS – Linear Travel Suspension

Tato inovativní technologie spočívá v lineárním cestovním závěsu, jenž minimalizuje zkreslení za účelem získat vylepšený, podrobnější výkon. Výškové měniče obohacené technologickou pomůckou LTS se stávají základní součástí vynikajících reproduktorů, přičemž na cestě k úspěchu jim pomáhá také nový ventilovaný Tweeter design, aby účinně eliminoval výskyt stojatých vln a nežádoucích frekvencí. Vše společně přispívá k lepším detailům a zřetelnosti při reprodukci vysokých frekvencí.

Konstrukční uzpůsobení a Tractrix Horn technologie

Perfektní přizpůsobení skříňce a basovým reproduktorům zajišťuje konstrukce a umístění základních komponentů, podporujících ideální proudění vzduchu s minimálním zkreslením. Designéři sází na měď a černou barevnost, zástupcem jsou grafitové (IMG) woofery - výjimečně lehké a extrémně tuhé poskytují minimální nízkofrekvenční odezvu s ideálním rozdělením a zkreslením. Při párování s reproduktorem LST Tractrix Horn-Loaded poskytují špičkovou kvalitu ve své třídě. Výzkumný oddíl výrobce sází divokou kartu na podobu zadního portu Tractrix, čímž vytváří ideální proudění vzduchu s eliminovaným zkreslením a turbulencí i při nejnižších frekvencích.  

Moderní design s notnou dávkou exkluzivity

Referenční reproduktory svou elegancí zaujmou hned na první pohled. Jejich extenzivní spojovací prvky, úhlové nožky, magnetické mříže s nízkým profilem a dřevěné obložení odolné proti poškrábání poskytují zejména R-820F podlahovým reproduktorům leštěný, vysoce módní vzhled. Vizuální stránka kabinetů je dána konstrukčním designem, tedy zesílenou konstrukcí z materiálu MDF, což snižuje vibrace skříně pro méně slyšitelné zbarvení a vylepšuje přesnost zvuku. K dispozici je tedy dokonalý zážitek z poslechu, který je podpořen kvalitním zpracováním všech komponentů.

V čem spočívá unikátnost podlahových reproduktorů

Sloupy v elegantním balení poskytují jedno, co jim nelze upřít - intenzivní zvukový zážitek zejména díky své jedinečné, vzrůstající výšce. Ozvláštní tak stávající domácí interiér a audiofilům zprůhlední jistotu, sílu a věrnost zvuku, kterou poskytují právě Klipsch reproduktory s plným rozsahem. Stavba věží R-820F nutí své obecenstvo poslouchat více hudby, pro niž je nejdůležitější kvalita reproduktoru. Všechny vlastnosti nově vznikajícího zvuku jdou ruku v ruce s přesným zobrazováním, širokým dynamickým rozsahem, přičemž tónovou kvalitu lze přirovnat k jasnosti křišťálu a transparentní neutralitě. Výrobní společnost s vynikajícím renomé má ve svém portfoliu četné série špičkových audio forem, které získávají ocenění a obdiv veřejnosti po celém světě. Nevytvářejí nežádoucí kontrast kvality vůči ceně, reproduktorové soustavy této značky jsou v oblibě i v dosahu širokých vrstev audiofilské veřejnosti.

Klipsch R-34C

 • 1" hliníkový LTS ventilovaný tweeter s Hybrid Tractrix® Hornem
 • Čtyři 3,5" IMG (Injection Molded Graphite) středobasové měniče
 • Dvojitý přední bass-reflex skrze Tractrix porty
 • Silná a ohebná magneticky nasazovací mřížka

Prvotřídní akustika pro filmy i hudbu

Klipsch produkce umí překvapit za každé situace. Ať je třeba vybrat stojanové, surround reproduktory nebo centr, vždy má v rukávu eso za skvělou cenu. Pocit, že divák sedí v první řadě kina či koncertního sálu, dává aparatura obohacená o středový referenční kanál, se kterým lze slyšet všechny dialogové a zvukové efekty tak jasně a výrazně, jak jen je to možné.

Na slyšenou s centrem

Model Klipsch R-34C dodává díky reproduktoru s Tractrix Horn systémem a čtyřem měděným 88,9 mm basovým reproduktorům nový zvuk prostorovému zvukovému systému. Modifikovaný centr umí povznést dnešní televizory s plochým panelem a nenápadným designem na novou úroveň, s cílem vytvořit dynamickou, křišťálově čistou akustiku pro sledování filmů a poslech hudby. Zařízení by mělo být umístěno přímo proti zábavním systémům bez basového vlivu.

Hlavní aspekty zařízení

Tento středový model je funkční zejména díky 25 mm hliníkovému výškovému LTS reproduktoru,
90x90 čtvercovému modulu Tractrix Horn a 88,9 mm Quad IMG reproduktorům typu Spun-Copper. Důležitou roli plní Bass-Reflex, a to díky dvěma portům Tractrix s dvojitým vyústěním. Design umocňuje silná, pružná odnímatelná magnetická mřížka s ochrannou a krycí funkcí.

Technické údaje a data

Centr pracuje ve frekvenčním rozsahu 82 – 21 000 Hz s tolerancí +/- 3 dB. Citlivost zvuku dosahuje 96 dB při 2,83 V / 1m a nominální impedance je kompatibilní s 8 Ohm. Manipulativní výkon má 100 W, maximální 400 W. Dělící kmitočet je 1 600 Hz. K výrobě kabinetu byl zvolen MDF materiál, ozvučnice je osazena funkční sadou řidičů a vybavena Bass-Reflexem s pomocí vpředu umístěného Tractrix portu. K dispozici jsou jednotlivé pozlacené vázací sloupky a čtyři gumové nožky.

Prvotřídní vizáž podporuje skvělý výkon

Moderně pojatá struktura středového kanálu vychází z černé úpravy v kombinaci dřeva a vinylu. Celé zařízení je vysoce designové, 133 mm vysoké, 660 mm široké a 157 mm hluboké. Jeho hmotnost dosahuje téměř 6 kg.

Exkluzívní užité technologie

Klispch výrobce zde jako u všech dalších referenčních zařízení využívá vlastní patentovanou hybridní technologii 90 ° x 90 ° Tractrix Horn, která spočívá v inovaci tweeteru, respektive nátrubku, a přináší energii, detaily, emoce a „LIVE“ čistý, přirozený zvuk. Další užitá technologie je zaměřena na lineární závěs tweeteru LTS (Linear Travel Suspension) s povrchem Kapton, díky kterému je minimalizováno zkreslení, vylepšeny jsou též detailní výkony. Kapton je extrémně lehký a pevný materiál, jenž zařídí vysokou účinnost, zlepšuje rozlišení a detaily. Výškové reproduktory LTS jsou charakteristickým znakem reproduktorů Klipsch, také se stávají jejich hlavní součástí, a tudíž i součástí některých skutečně podařených reproduktorů Klipsch. Spun-Copper IMG kuželovitý woofer z grafitu vyniká výjimečnou lehkostí a extra tuhostí. Tak poskytuje nezaměnitelnou nízkofrekvenční odezvu s minimálním rozdělením a zkreslením kužele. Je-li spárován s LTS tweeterem  a jeho funkcí Tractrix Horn, poskytuje záruku nejvyšší reproduktorové účinnosti ve své třídě.

Nízkoprofilový design

SLIM design známe především z oblasti současných TV s plochým panelem jako nenápadný a ničím nerušící element nových audio výrobků. Elegantní současný vzhled s výraznými expanzními spojovacími prvky a magnetickou mřížkou umocňuje komplexní vzhled tohoto středového komponentu. Stylový estetický povrch vyniká absolutní trvanlivostí, což vede k bezproblémovému začlenění do jakéhokoli stylu. Zesílená konstrukce MDF snižuje vibrace skříně a zajišťuje méně slyšitelné zbarvení i zvukovou přesnost.

Klipsch R-51M

 • Mimořádné regálové reproduktory
 • 1" hliníkový LTS tweeter s Tractrix® Hornem
 • Jeden 6,5" IMG (Injection Molded Graphite) středobasový měnič
 • Bass-reflex skrze zadní port
 • Silná a flexibilní magneticky nasazovací mřížka
Výrobce Klipsch
Typ sestavy 5.0
Přední reproduktory Sloupové
Impedance (Ω) 8
Barva Černá
Vaše hodnocení