CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Klipsch Reference R-14S
Klipsch Reference R-14S Klipsch Reference R-14S Klipsch Reference R-14S Klipsch Reference R-14S Klipsch Reference R-14S

Klipsch Reference R-14S

6 990 Kč

Dostupnost: Skladem

Výrobek můžete zakoupit také v akčním setu se slevou

Cena při zakoupení samostatně: 43 460 Kč
Ušetříte: 2 200 Kč
41 260 Kč

Popis

Pro dokonalé obklopení zvukovými efekty a stereofonním poslechem bez chybiček byly vyvinuty surroundové reproduktorové soustavy. Pakliže vybraná soustava zaujme svými kvalitami, designovým uchopením a precizním zpracováním v duchu nejvyspělejších technologických systémů, nezbývá nežli ji pozvat dál a nechat se dobrovolně obklíčit. Právě takový audiofilský vrchol je k nalezení u produktů značky Klipsch.

Neznáme se?

Zhruba v polovině minulého století se legendární inženýr bádající na poli akustického výzkumu rozhodl pro svou práci a realizaci výsledků založit v americkém Brooklynu firmu, která posléze začala s výrobou reproduktorů pro divadla a kina. Později došlo k rozšíření na produkci miniaturních reproduktorů, sluchátek. Paul Wilbur Klipsch rozvinul svým umem společně s týmem vědců řadu nových technologických skvostů, mezi které náleží především výrazně upravený a přepracovaný tvar hornových zvukovodů. Vzniklá technologie Hybrid Tractrix Horn ovlivnila do určité míry tvar, vzhled a vlastnosti některých sériových řad produktů společnosti Klipsch. Značka s historickou hodnotou a tradičními kořeny má na trhu již své jméno a mnohým není zase tolik neznámá. Nemáte ji prozatím v adresáři? Seznamte se, její jméno je Klipsch…

Na nudu není čas

V průměrně velkém interiéru je ozvučení otázkou požadavků, přání, vkusu i investic. Jak moc by měl být akustický proud vtíravý, věrohodný, opravdový, naléhavý, prostorový? Přívlastků by se našlo mnohem více, pravdou však je, že minimálně kino systémy a stereofonní soustavy si o dobré a kvalitní ozvučení přímo volají. Jedním z vítaných pomocníků, který dokáže rozšířit akustický vjem o prostorový efekt, je soustava zadních reproduktorových modelů z produktové řady Reference R-14S. Dvoupásmový uzavřený set ojedinělého designového návrhu se pyšní dvěma výškovými měniči s titanovou kalotou o průměru 25 mm, která je díky nové technologii Tractrix Horn schopna rozšířit proud zvuku ze zadního traktu umístění efektových reprosoustav. Větší, 100 mm basový měnič se věnuje nízkým frekvencím, celkový rozsah frekvencí se pohybuje od 83 do 23 000 Hz. K lepšímu účinku je pak doporučen výkonný zesilovač 30 – 100 wattový.

Ozvučení na výbornou

V interiérovém pojetí je při rozmístění jednotlivých ozvučných těles dán různě velkému prostoru různý plán, jehož základem je místo poslechu uživatele. Vzdálenosti, úhly a místa pro postavení, zavěšení nebo uložení reproduktorových sestav do regálu či police jsou předem známá a podílejí se tak na kvalitě a prostorovosti zvuku za různě vysoké hlasitosti akustického proudu. Stylové zadní reproduktory R-14S o hmotnosti 3,6 kg mají jednoduché možnosti uchycení ke stěně, při dodržení adekvátní výšky a úhlu, který svírá s uživatelem. Užitá akustická citlivost je 89 decibelů, impedance pak o rozsahu až 8 Ohm. Hodnota RMS výkonu je 50 W, nominální – maximální výkon dosahuje úrovně 200 W. Černá povrchová úprava je univerzálním odstínem pro sladění s dalšími možnými komponenty konkrétního typu referenčního setu.

Hodně muziky za nižší cenu

Slogan, který zaujme širokou uživatelskou veřejnost, je výstižný a pravdivý, jelikož pořídit si kvalitu na místo kvantity je zrovna v módě. Milovníci rozmanitého hudebního poslechového i tanečního žánru si nezadají s fanoušky Home Cinema – na obou frontách je potřeba nejdříve vybavit interiér nutnou a dostupnou technikou, nejlépe za příznivé ceny. Se surround kompletem nelze nic pokazit, umí to rozbalit - to je v případě domácí produkce více než žádoucí a dostačující.

Parametry a specifikace:

 • surrondové reprosoustavy R-14S:
 • Konstrukce: 2pásmová uzavřená
 • Výškový měnič: kalota 2x25 mm (Tractrix® Horn)
 • Basový měnič: 1x 100mm
 • Maximální příkon: 50 W RMS / 200 W ve špičce
 • Doporučený výkon zesilovače: 30 – 100 W
 • Citlivost: 89 dB
 • Impedance: 8 ohm
 • Frekvenční rozsah: 83 – 23 000 Hz (± 3dB)
 • Dělící frekvence: 1800 Hz
 • Rozměry: 381 x 169 x 165 mm (Š x V x H)
 • Hmotnost: 3,6kg
 • Reproterminály: šroubovací 
 • Cena za pár


Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Klipsch Reference R-14S

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Klipsch
Počet pásem 2
Frekvenční odezva od (Hz) 83 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 23000 Hz
Impedance (Ω) 8 Ω
Citlivost (dB) 89 dB
Barva Černá
Šířka (mm) 381 mm
Výška (mm) 169 mm
Hloubka (mm) 165 mm
Hmotnost (kg) 3,6 kg

Doporučujeme