CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Klipsch Reference R-26F
Klipsch Reference R-26F Klipsch Reference R-26F Klipsch Reference R-26F Klipsch Reference R-26F Klipsch Reference R-26F

Klipsch Reference R-26F

16 490,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Výrobek můžete zakoupit také v akčním setu se slevou

Cena při zakoupení samostatně: 29 480,00 Kč
Ušetříte: 1 500,00 Kč
27 980,00 Kč

Popis

Řadíte-li se k těm, kteří si také zamilovali rock, hard rock, metal, jazz nebo jiný oblíbený hudební žánr, rozplývat se budete právě nad dokonale štíhlým a elegantním sloupovým reproduktorovým setem, který dodá vašim milovaným skladbám, ale i celým koncertům velký, plnohodnotný, energetický zvuk. S vyspělými technologiemi americké produkce je nyní na řadě dvoupásmová reproduktorová soustava s čelně zabudovaným bassreflexem.

Kde se vzala, tu se vzala…

Na světě je už hezkou řádku let. Již v roce 1946 ji založil v americkém Brooklynu jeden hloubavý průkopník lepšího zvuku a modernějších akustických výrobků – Paul Wilbur Klispch se svým týmem inženýrů. Společnost Klipsch stojí za prvními reproduktory, sluchátky a později i za úžasnými, progresivními technologiemi, jenž její modely vyšvihly rázem do první linie trhu, mezi špičkové zboží. Starší série byly postupně vylepšovány a modifikovány, úpravami a přepracováním hornů vznikla například vynikající inovativní Tractrix Horn Technology 90 x 90, která si pohrála s kulatým okrajem reproduktoru, rozvedeným posléze do čtyřhranného vyústění. Výsledný efekt je více než prokazatelný – zvuk efektivnější, dynamika hutnější, jasná a zřetelná produkce vysokých frekvencí, mířených přímo k posluchači.

Dopřejte si autentický akustický zážitek

V kvalitně zpracovaném, pevném těle repro skříní, k jejichž výrobě byly využity dřevovláknité desky MDF, jsou zabudovány měniče – dvojice basových 165 mm měničů měděných a výškový 25 mm Linear Travel Suspension měnič s kalotou z titanu. Tento tweeter navíc sídlí v novém hornovém objektu Tractrix Horn, kde je kruhové hrdlo rozvedeno a spárováno se čtyřmi hranami reproduktoru hranatého tvaru. Bassreflexový nátrubek je vyveden do čelní strany ozvučnice, takže nic nebrání možnostem sloupy zasunout do nejzazších míst v interiéru, až ke zdi. Šroubovací reprokonektory jsou osazeny na zadní stěně, s nabídkou zapojení ve formátu Bi-wiringu a Bi-ampingu.

Specifika, která jsou důležitá

Reproduktorové kabinety jsou 991 mm vysoké, 198 mm široké, sahají do hloubky 345 mm a váží plných 19 kg. Desky z dřevovláken jsou základem konstrukce, vnitřní vyztužení navíc je znát – výsledným efektem je stabilita i čistý zvukový projev bez zkreslení a rezonancí. RMS výkon o 100 W předčí mnohanásobně maximální – špičkový výkon, který se pyšní hodnotou, až 400 W. Frekvenční rozsah se pohybuje v rázu 38 – 24 000 Hz, s dělícím kmitočtem 1 800 Hz. Doporučuje se zesilovač o výkonu 30 – 250 W. Citlivý zvuk dosahuje úrovně 97 decibelů, 8 Ohm je maximální impedanční hodnota. Menší a středně velký prostor nijak neutrpí, má-li absorbovat veškeré specifikace modelu Reference s označením 26F.

Černě měděný dojem

V interiéru se sloupové reproduktory vyjímají vcelku extravagantně, jelikož jejich design je netradiční. Umístěním ve správné vzdálenosti i úhlu od posluchače lze získat první předpoklady výchozího akustického proudu se všemi předpokládanými atributy. Hudba je rozložená a vytváří prostorový zvuk, filmové efekty jsou dokonalé – konečně je možné si vychutnat jemné i drsné nuance vodopádu zvuků v celé jejich šíři i kráse. Netřeba se trmácet za kulturou a uměním kdovíkam, v pohodlném ušáku ve vlastním obývacím pokoji můžeme nalézt dlouho očekávaný, zajímavý prožitek dokonalého audio formátu. Se značkou Klipsch se méně znalý i náročný uživatel postupně dopracuje k syrové síle profesionality, a přitom zůstane věrný všem vlastním ideálům a fantaziím. Není tohle skvělé zjištění?

Parametry a specifikace:

 • Sloupové reprosoustavy R-26F:
 • Konstrukce: 2pásmová s basreflexem
 • Výškový měnič: kalota 25 mm (Tractrix® Horn)
 • Basový měnič: 2x 165mm
 • Maximální příkon: 100 W RMS / 400 W ve špičce
 • Doporučený výkon zesilovače: 30 – 250 W
 • Citlivost: 97 dB
 • Impedance: 8 ohm
 • Frekvenční rozsah: 38 – 24 000 Hz (± 3dB)
 • Dělící frekvence: 1800 Hz
 • Rozměry: 198 x 991 x 345 mm (Š x V x H)
 • Hmotnost: 19 kg
 • Reproterminály: šroubovací umožňující bi-wiringové/bi-ampingové zapojení


Poradna (6)


Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?


Položte dotaz našim profíkům.

 • * Veškeré osobní údaje jsou neveřejné a v dotazu se nezobrazují.


Dobrý den, mám opravdu malý pokoj, cca 15 m2, moje trucovna. Mohl bych je sem dát? Děkuji Roman Robák
2. listopadu 2016
O:
Dobrý den, reproduktory mají přední bassreflex, tedy můžete je dorazit až ke zdi, čímž ušetříte místo a myslím, že je bez problémů umístíte. Zdraví Jan Čala
Jan Čala odpověděl 7. listopadu 2016
Dobrý den, zvažuji koupi těchto repro a provoz s Yamaha R-N303D, pokoj 17,5 m2, pop/dance. Určení: několika hodinový poslech internetového rádia na střední/nižší hlasitost, občas hlasitěji... Očekávání: příjemný poslech a nějaký ten bas i při nižší hlasitosti (nehledám nic přebasovaného). Otázka zní: není to mrhání penězi? Neptám se kvůli ceně, ale jestli dokážu využít potenciál těchto beden jen s int. radiem? Nebo nějaké regálové? Nevyznám se..
20. října 2017
O:
Dobrý den, myslím, že do pokoje o takové velikosti jsou reproduktory Klipsch R-26F více než dostačující. Kombinace s Yamahou je zvolena dobře, nehrozí že by zvuk měl být přebasovaný. Sestava nabídne ideální poměr cena/výkon a rozdíl oproti levnějším reproduktorům poznáte i na internetovém rádiu. Regálové reproduktory nejsou špatný nápad, ale pokud jednou srovnáte zvuk regálů a sloupů, už nikdy nebudete chtít regál. Sloupové reproduktory mají i při nižší hlasitosti hloubku/bas a celkový dojem z poslechu bude určitě lepší. S pozdravem Jakub Schüller
Luxusní elektronika odpověděl 23. října 2017
Dobrý den. Mám receiver Yamaha RX v 496, starší typ z r. 2001, ale ve stereu a videu vyšla recenze velice kladná, k tomu mám bedny Mission M74 z r. 2001 a tak přemýšlím o těchto bednách (Klipsch R 26 F), jestli hrají lépe, než ty Mission. Pokoj mám asi 20 m2. Děkuji za Váš názor.
27. ledna 2017
O:
Dobrý den, Klipsch a Yamaha je dobrá kombinace. Oba výrobci ji doporučují a máme i vyzkoušeno ve studiu. Bohužel Vám neporadím ohledně srovnání s Vašimi reproduktory, ty bohužel neznám, tedy nemohu srovnat. Zdraví Jan Čala
Luxusní elektronika odpověděl 27. ledna 2017
Dobrý den, jaké by jste doporučil reprokabely k těmto bednám. Receiver mám Yamaha RX V 777. Děkuji, V.Šmíd
4. prosince 2016
O:
Dobrý den, pokud to nebude na velkou vzdálenost, tak postačí 2x2,5mm2. Zdraví Jan Čala
Luxusní elektronika odpověděl 5. prosince 2016
Dobrý den, rozhoduji se mezi R-26F a R-28F. Mistnost (obývák s kuchyní) má plochu 32m2 (4,5 x 7), ale poslechove misto je přibližne uprostřed, kde je sedačka. Repro chci dat do rohů mistnosti ke kratší stěně. Mam zkusit R-26F a případně dokoupit Sub nebo jit rovnou do R-28F ? Receiver bude s největší pravděpodobností Onkyo TX-8270... Předem děkuji za odpověď.
4. ledna 2018
O:
Dobrý den, takovou místnost bez problému ozvučí i reprosoustavy Klipsch R-26F. V kombinaci se subwooferem R-10SW je to mnohem lepší zvukový zážitek než se samotnýmu R-28F. O to více doporučuji pokud bduete mít sestavu na filmy. Receiver je vhodný pro tyto reproduktory. S pozdravem Jakub Schüller
Luxusní elektronika odpověděl 4. ledna 2018
Dobrý den, Chcem sa spýtať u týchto reproduktorov či by som ich mohol umiestniť na stôl mám dva do tvaru L na zemi nemám miesto. Ďakujem Roman
2. června 2017
O:
Dobrý den,
Klipsch R-26F nejsou vhodné pro umístění na stůl. Stůl by mohl vibrovat a znehodnocovat reprodukci. Dalším důvodem je fakt, že výškový měnič by měl být v úrovni uší, což umístěním na stůl pravděpodobně nebude možné.
Luxusní elektronika odpověděl 5. června 2017


Recenze

Zákaznické recenze

Jaroslav 2
06.01.2017

výborné

JO JOO JOOO radost poslouchat.

Jaroslav
28.11.2016

Naprostá spokojenost

Naprosto excelentní dynamický projev, pro můj oblíbený žánr, rock a hard rock, naprosto dokonalé repro, mají velký a energický zvuk.
.
Mám je necelý měsíc a den ode dne hrají líp a líp.......

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Klipsch Reference R-26F

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Klipsch
Citlivost (dB) 97 dB
Frekvenční odezva od (Hz) 38 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 24000 Hz
Impedance (Ω) 8 Ω
Maximální výkon (W) 400 Watt
Počet pásem 2
RMS výkon (W) 100 Watt
Barva Černá
Šířka (mm) 198 mm
Výška (mm) 991 mm
Hloubka (mm) 345 mm
Hmotnost (kg) 19 kg

Doporučujeme