CZ: +420 721 123 123

SK: +421 919 200 300

Klipsch Reference R-26F

Další obrázky

Klipsch Reference R-26F

Běžná cena: 16 990,00 Kč

Special Price 15 990,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Řadíte-li se k těm, kteří si také zamilovali rock, hard rock, metal, jazz nebo jiný oblíbený hudební žánr, rozplývat se budete právě nad dokonale štíhlým a elegantním sloupovým reproduktorovým setem, který dodá vašim milovaným skladbám, ale i celým koncertům velký, plnohodnotný, energetický zvuk. S vyspělými technologiemi americké produkce je nyní na řadě dvoupásmová reproduktorová soustava s čelně zabudovaným bassreflexem.

Kde se vzala, tu se vzala…

Na světě je už hezkou řádku let. Již v roce 1946 ji založil v americkém Brooklynu jeden hloubavý průkopník lepšího zvuku a modernějších akustických výrobků – Paul Wilbur Klispch se svým týmem inženýrů. Společnost Klipsch stojí za prvními reproduktory, sluchátky a později i za úžasnými, progresivními technologiemi, jenž její modely vyšvihly rázem do první linie trhu, mezi špičkové zboží. Starší série byly postupně vylepšovány a modifikovány, úpravami a přepracováním hornů vznikla například vynikající inovativní Tractrix Horn Technology 90 x 90, která si pohrála s kulatým okrajem reproduktoru, rozvedeným posléze do čtyřhranného vyústění. Výsledný efekt je více než prokazatelný – zvuk efektivnější, dynamika hutnější, jasná a zřetelná produkce vysokých frekvencí, mířených přímo k posluchači.

Dopřejte si autentický akustický zážitek

V kvalitně zpracovaném, pevném těle repro skříní, k jejichž výrobě byly využity dřevovláknité desky MDF, jsou zabudovány měniče – dvojice basových 165 mm měničů měděných a výškový 25 mm Linear Travel Suspension měnič s kalotou z titanu. Tento tweeter navíc sídlí v novém hornovém objektu Tractrix Horn, kde je kruhové hrdlo rozvedeno a spárováno se čtyřmi hranami reproduktoru hranatého tvaru. Bassreflexový nátrubek je vyveden do čelní strany ozvučnice, takže nic nebrání možnostem sloupy zasunout do nejzazších míst v interiéru, až ke zdi. Šroubovací reprokonektory jsou osazeny na zadní stěně, s nabídkou zapojení ve formátu Bi-wiringu a Bi-ampingu.

Specifika, která jsou důležitá

Reproduktorové kabinety jsou 991 mm vysoké, 198 mm široké, sahají do hloubky 345 mm a váží plných 19 kg. Desky z dřevovláken jsou základem konstrukce, vnitřní vyztužení navíc je znát – výsledným efektem je stabilita i čistý zvukový projev bez zkreslení a rezonancí. RMS výkon o 100 W předčí mnohanásobně maximální – špičkový výkon, který se pyšní hodnotou, až 400 W. Frekvenční rozsah se pohybuje v rázu 38 – 24 000 Hz, s dělícím kmitočtem 1 800 Hz. Doporučuje se zesilovač o výkonu 30 – 250 W. Citlivý zvuk dosahuje úrovně 97 decibelů, 8 Ohm je maximální impedanční hodnota. Menší a středně velký prostor nijak neutrpí, má-li absorbovat veškeré specifikace modelu Reference s označením 26F.

Černě měděný dojem

V interiéru se sloupové reproduktory vyjímají vcelku extravagantně, jelikož jejich design je netradiční. Umístěním ve správné vzdálenosti i úhlu od posluchače lze získat první předpoklady výchozího akustického proudu se všemi předpokládanými atributy. Hudba je rozložená a vytváří prostorový zvuk, filmové efekty jsou dokonalé – konečně je možné si vychutnat jemné i drsné nuance vodopádu zvuků v celé jejich šíři i kráse. Netřeba se trmácet za kulturou a uměním kdovíkam, v pohodlném ušáku ve vlastním obývacím pokoji můžeme nalézt dlouho očekávaný, zajímavý prožitek dokonalého audio formátu. Se značkou Klipsch se méně znalý i náročný uživatel postupně dopracuje k syrové síle profesionality, a přitom zůstane věrný všem vlastním ideálům a fantaziím. Není tohle skvělé zjištění?

Parametry a specifikace:

 • Sloupové reprosoustavy R-26F:
 • Konstrukce: 2pásmová s basreflexem
 • Výškový měnič: kalota 25 mm (Tractrix® Horn)
 • Basový měnič: 2x 165mm
 • Maximální příkon: 100 W RMS / 400 W ve špičce
 • Doporučený výkon zesilovače: 30 – 250 W
 • Citlivost: 97 dB
 • Impedance: 8 ohm
 • Frekvenční rozsah: 38 – 24 000 Hz (± 3dB)
 • Dělící frekvence: 1800 Hz
 • Rozměry: 198 x 991 x 345 mm (Š x V x H)
 • Hmotnost: 19 kg
 • Reproterminály: šroubovací umožňující bi-wiringové/bi-ampingové zapojení
 • ​Cena za pár


Poradna (3)


Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?


Položte dotaz našim profíkům.

 • * Veškeré osobní údaje jsou neveřejné a v dotazu se nezobrazují.


Dobrý den. Mám receiver Yamaha RX v 496, starší typ z r. 2001, ale ve stereu a videu vyšla recenze velice kladná, k tomu mám bedny Mission M74 z r. 2001 a tak přemýšlím o těchto bednách (Klipsch R 26 F), jestli hrají lépe, než ty Mission. Pokoj mám asi 20 m2. Děkuji za Váš názor.
27. ledna 2017
O:
Dobrý den, Klipsch a Yamaha je dobrá kombinace. Oba výrobci ji doporučují a máme i vyzkoušeno ve studiu. Bohužel Vám neporadím ohledně srovnání s Vašimi reproduktory, ty bohužel neznám, tedy nemohu srovnat. Zdraví Jan Čala
Luxusní elektronika odpověděl 27. ledna 2017
Dobrý den, jaké by jste doporučil reprokabely k těmto bednám. Receiver mám Yamaha RX V 777. Děkuji, V.Šmíd
4. prosince 2016
O:
Dobrý den, pokud to nebude na velkou vzdálenost, tak postačí 2x2,5mm2. Zdraví Jan Čala
Luxusní elektronika odpověděl 5. prosince 2016
Dobrý den, mám opravdu malý pokoj, cca 15 m2, moje trucovna. Mohl bych je sem dát? Děkuji Roman Robák
2. listopadu 2016
O:
Dobrý den, reproduktory mají přední bassreflex, tedy můžete je dorazit až ke zdi, čímž ušetříte místo a myslím, že je bez problémů umístíte. Zdraví Jan Čala
Jan Čala odpověděl 7. listopadu 2016


Recenze

Zákaznické recenze

výborné Autor recenze Jaroslav 2
Celkové hodnocení
JO JOO JOOO radost poslouchat. (Odeslané 06.01.2017)
Naprostá spokojenost Autor recenze Jaroslav
Celkové hodnocení
Naprosto excelentní dynamický projev, pro můj oblíbený žánr, rock a hard rock, naprosto dokonalé repro, mají velký a energický zvuk.
.
Mám je necelý měsíc a den ode dne hrají líp a líp....... (Odeslané 28.11.2016)

Napište vlastní recenzi

Recenzujete: Klipsch Reference R-26F

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Klipsch
Barva Černá
Citlivost 97 dB
Frekvenční rozsah od 38 Hz
Frekvenční rozsah do 24000 Hz
Hloubka 345 mm
Hmotnost 19 kg
Impedance 8 Ω
Maximální výkon (Nominální) 400 Watt
Počet pásem 2
RMS výkon 100 Watt
Šířka 198 mm
Výška 991 mm

Související Produkty