CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Klipsch RP-150M
Klipsch RP-150M Klipsch RP-150M Klipsch RP-150M

Klipsch RP-150M

11 990 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Výběr klasického a přitom i moderního ozvučení, které je na míru šité menším interiérům a vyhoví také nárokům posluchače hudby či uživatele domácího kina, není ničím novým pod sluncem. V produktové řadě Reference Premiere americké značky Klipsch mezi základní nosné prvky totiž patří dvoupásmová soustava s bassreflexem, která disponuje středobasovým měničem a tweeterem takových kvalit, že zvuková produkce působí velice autenticky a potažmo i přirozeně.

Dvojčata s dynamickým, jedinečným zvukem

Až do první poloviny minulého století sahá činnost renomované americké společnosti, jejíž doménou se stala světová produkce reproduktorů pro stereofonní poslech i home cinema, založenou legendárním zvukovým inženýrem Paulem W. Klipschem. Svoje patenty uplatnili američtí vývojáři v mnoha následných modelových a produktových řadách. Schéma unikátního zvukovodu je patentem, který stojí za zmínku, nový hornový systém Tractrix 90x 90 zásadně ovlivnil všechny výsledné efekty hifi systémů, včetně referenční odezvy a komplexního dynamického rázu zvukového přednesu.

Pevné tělo, super vzhled

Přestože se bohužel následující popisné prvky nevztahují na tolik příhodné ženské tvary a křivky, neodolatelně slušet to může i menším reproduktorům RP-150M. Ozvučnicové stěny jsou tvořeny stabilními dřevovláknitými MDF deskami, jim je podporou systém výztužných částí. Rezonance a jakékoli nepatřičné falše tedy nemají šanci proniknout do éteru. V povrchové úpravě Ebony působí reprosoustava tajemně až charismaticky, Cherry odstín je pak smyslnějším a efektnějším v libovolném prostředí. Vzhledově a esteticky mají úroveň dostatečně vysokou, v prostoru pak nepůsobí zrovna skromně, byť se mohou pyšnit rozměry pouhých 195 x 370 x 271 mm a hmotností necelých 7 kg.

Trocha teorie a techniky nikoho nezabije…

Ozvučné těleso samo o sobě téměř nic neznamená, pokud ovšem uvnitř neukrývá téměř 135 mm středobasový reproduktor s Cerametallic kónusovou membránou a titanovým LTS tweeterem o průměru 25 mm. Právě tady nachází hybridní systém nové technologie Tractrix horn své nezastupitelné místo. Frekvenční odezva se pohybuje od 48 – 24 000 Hz s dělícím kmitočtem 1 500 Hz, akustická citlivost dosahuje až 92 decibelů a impedanční hodnota činí 8 Ohm. Šroubovací reproterminály, klasické zapojení, krycí, vyjímatelná mřížka reprosoustav s magnetickým uchopením, designově i prakticky řešená podstava celé soustavy jen doplňují komplexně přepracované modely předcházejících sérií.

Kdo hledá, ten najde

V každém ohledu je jednoduchá a přesto dokonalá reproduktorová sestava zajímavým a vyhledávaným modulem, který umí mnohé. K filmové i hudební produkci rozhodně náleží, v obojím případě je cílovým elementem pro získání prostorového zvuku, efektním a rázných basů, přehledně znějících středů i vychýlených, čistých a zřetelných výšek při jakékoli zvolené fázi hlasitosti. Efektní konstrukční řešení ruku v ruce se všemi parametry jsou zárukou vysoké citlivosti přednesu, dynamicky reálného akustického projevu a to vše posléze i za velmi výhodnou cenu. Poměr stávající kvality i výkonu produktu RP-150M vůči ceně je vítaný širokou vrstvou uživatelské veřejnosti. Proč tedy nezvolit řešení, které se nabízí. Ozvučte svůj soukromý nebo pracovní prostor tak, jak si to minimálně zaslouží. Přinese prospěch a spokojenost všude tam, kam po zásluze patří. Svým příjemným vzhledem dokáže osvěžit i ozvláštnit unavené, nudné a šedivé prostory, protože je umí naplnit zvukem plným dynamiky a života. Jak je vidět a slyšet, přání klientů jsou již předem splněna.

Technické parametry:

 • 2-pásmový regálový reproduktor, bassreflex
 • Frekvenční rozsah: 48-24000 Hz (± 3 dB)
 • Dělící kmitočet: 1500 Hz
 • Zatížitelnost : 75 / 300 Watt
 • Citlivost: 92 dB
 • Impedance: 8 Ohmů
 • Možnosti zapojení: klasické
 • Tractrix technologie Horn
 • Basový měnič: Cerametallic 135 mm
 • Výškový měnič: Titanový LTS tweeter 25 mm
 • Rozměry (Š x V x H): 195 x 370 x 271 mm
 • Hmotnost: 6,7kg/kus
 • ​Cena za pár

První pohled na Klipsch Reference Premiere

Představení řady Klipsch Reference PremierePoradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Dobry den, uvazuji o koupi Pioneer NC50DAB s bednami Klipsch rp -160m. Je to podle vas dobra volba? Posloucham hlavne klasiku a jazz. Predem dekuji za nazor.
13


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Klipsch RP-150M

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Klipsch
Počet pásem 2
Frekvenční odezva od (Hz) 48 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 24000 Hz
Impedance (Ω) 8 Ω
Citlivost (dB) 92 dB
Barva Černá
Šířka (mm) 195 mm
Výška (mm) 370 mm
Hloubka (mm) 271 mm
Hmotnost (kg) 6,7 kg