CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Klipsch RP-240S
Klipsch RP-240S Klipsch RP-240S Klipsch RP-240S Klipsch RP-240S

Klipsch RP-240S

13 990 Kč

Dostupnost: Skladem

Krátký popis

Cena za pár

Popis

Na první pohled vyzývá jeden z nejmodernějších reproduktorů řady Reference Premiere k podrobnějšímu prozkoumání, první sluchové vjemy vypovídají o unikátních efektech, poslechu plném euforie, plnosti, kompaktnosti a dynamické reality. Dvoupásmová reprosoustava z americké produkce dokáže naladit posluchače na tu správnou vlnovou délku a usadit je do pohodlí neutuchajícího zvukového proudu. Malá ochutnávka z vyspělého hifi světa je tady.

 

 • 2-pásmový dipolový surroundový reproduktor
 • Frekvenční rozsah: 62-24000 Hz (± 3 dB) 
 • Dělící kmitočet: 1500 Hz
 • Zatížitelnost: 75 / 300 Watt
 • Citlivost: 93 dB
 • Impedance: 8 Ohmů
 • Možnosti zapojení: klasické
 • Tractrix technologie Horn
 • Basový měnič: Cerametallic 2x 100 mm
 • Výškový měnič: Titanový LTS tweeter 2x 25 mm
 • Cena za pár

 

Zdomácnělé kino a jeho kouzlo

V pohodlí domova je fajn vychutnávat si vše, co máme tak rádi. Patří k tomu bezesporu i řada relaxačních technik, poslech příjemné hudby, koncertní prožitek nebo třeba malé odreagování se s filmovými hrdiny, pohádkovým světem či drsnou realitou filmového světa. Zařídit si takové malé domácí studio není v dnešní době již ničím nemožným, domácí kina už u nás opravdu „zdomácněla“ a díkybohu nejsou jenom výsadou vyšších společenských vrstev. Dopřát si kvalitní audio vizuální techniku za dobrou cenu může dnes již každý, k získání stačí pouhá formální maličkost – dobrý, potažmo správný výběr ozvučné, reproduktorové techniky.

 

Co je to surround efekt

Prostorový zvuk je prvořadým cílem novodobých akčních reproduktorů RP-240S, který jde ruku v ruce s nejvyspělejšími technologickými zázraky, vyvinutými americkými inženýry, pracujícími pod záštitou renomované společnosti Klipsch. Ta díky svým skvělým letitým výsledkům na poli elektroniky dokáže i nemožné – kupříkladu zaplnit menší interiérové prostory obkličujícím zvukem, obohaceným o kvalitní akustické efekty. Efektivní konstrukční model podpořen unikátním patentem Klipsch neboli přepracovaným hornovým systémem Tractrix Horn se dvěma výškovými měniči, osazenými dipólově v ozvučnici, vypovídá o dokonale promyšleném plánu. Původně kruhové hornové hrdlo je totiž cíleně rozvedeno do čtyřech spárovaných ústí, přičemž dochází ke mnohem lepší frekvenční odezvě. Umístění v rohových částech prostoru a ve správné výšce, čemuž napomáhá také možnost jednoduchého uchycení ke stěně či stojanu, je podmínkou k dosažení ideálního akustického dojmu s hutnými basy, jasnými a čistými výškami, srozumitelností a zřetelností středového pásma – zejména pak mluveného slova.

 

Maximální přirozenost zvuku

Prvním předpokladem je pevná a stabilní ozvučnice, výroba reproduktorové skříně si tedy žádá tuhé MDF desky s volitelnou povrchovou úpravou (Black Ebony, Cherry). Každá z aktivních stěn je osazena výškovým měničem s titanovou kalotou v inovované hornové konstrukci o průměru 25 mm a 100 mm basovým měničem k přenosu nízkých frekvencí. Svůj účel i z estetického hlediska mají odnímatelné flexibilní mřížky, upevněné na silných magnetech. Tomu nejpřirozenějšímu slyšení všeho kolem nás napomáhá také LTS systém výškového měniče, speciální kónická membrána z materiálu Cerametallic basového měniče, zadní bassreflex v geometrii Tractrix, frekvenční odezva v rozsahu 62 – 24 000 Hz s dělícím rozhraním 1 500 Hz. Zmínit je třeba také maximální zatížitelnost 75/300 W, výši akustické citlivosti o 93 decibelech a impedanční úroveň – 8 Ohm.

 

V zajetí dokonalých akustických efektů

Ve světě hudby a zvuku, ve třídě nejvyšších kvalit High Fidelity, tam všude se ukrývá kouzlo, tajemství i moc akustického proudění, bez kterého by naše okolí bylo jen tichým, fádním, ospalým, prázdným a nudným prostorem. Obklopeni 360 stupňovým, plnohodnotným zvukem ale můžeme žít naplno a užívat si radosti z něžných i dramatických tónů, hřmotných i romantických scén a efektů, které nám plnými hrstmi nabízí kvalitní audio vizuální technika. Neodmítejme ji.

 

Představení řady Klipsch Reference Premiere

 

První pohled na Klipsch Reference Premiere

<Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Klipsch RP-240S

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Klipsch
Počet pásem 2
Frekvenční odezva od (Hz) 63 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 24000 Hz
Impedance (Ω) 8 Ω
Citlivost (dB) 93 dB
Barva Černá