CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Klipsch RP-250C Černý
Klipsch RP-250C Černý Klipsch RP-250C Černý Klipsch RP-250C Černý Klipsch RP-250C Černý

Klipsch RP-250C Černý

9 990 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Co se týká americké produkce v oboru hifi, značku Klipsch není třeba nikterak sáhodlouze představovat. Reference Premiere je sérií, která využívá pokrokových technologií, novinkou je i přestavěný hornový systém Tracktrix 90 x 90. Dvoupásmový centrální modul RP-250C je osazen dvěma basovými a jedním výškovým měničem, disponuje též bassreflexem. Přestože je menší než ostatní centry v této řadě, na kvalitě mu ubráno rozhodně nebylo.

Účel středových reproduktorů

Audiofil amatér může přijít s otázkou: K čemu jsou vlastně centrální reproduktory? Zjednodušeně se tento typ stará o středopásmové frekvence, tedy ty, které přenášejí například mluvené slovo. Tento zvukový vjem – hlas – by měl být umístěn do středu soustavy, před nebo nad obrazem, neboť je žádoucí, aby kvůli efektivitě vycházel právě ze středu. Jeho správné umístění, stejně tak i adekvátní umístění předních i zadních satelitů, je základní podmínkou reprodukovaného surround zvuku – tedy zvuku, který nás umí dokonale obklopit.

Jeho cílem je být vážně dobrý

A má k tomu veškeré předpoklady. Titanový vysokopásmový LTS tweeter o průměru 25 mm bez problémů zvládá výšky, zvuk činí živějším a jasnějším. Jeho osazení do nového typu konstrukce, který je patentem americké společnosti Klipsch, má velký vliv na šíření akustického proudu, dynamičnost přednesu, eliminuje zkreslení a míří přímo ke svým uživatelům. Dva basové kuželovité Cerametallic měniče se 135 mm průměrem se mohou pochlubit vysokým výkonem, přičemž zkreslení je minimální, i když lidské ucho je právě v těchto pásmech velmi citlivé. Tuhé a masivní stěny ozvučnicové skříně díky použitému MDF materiálu disponují vlastnostmi, které napomáhají optimálnímu zvukovému projevu, a to při všech stupních hlasitosti. Do zadního traktu je potom vyveden a umístěn bassreflexový nátrubek i veškeré reproterminály. Celé reproduktorové zařízení pracuje ve frekvenčním rozsahu od 60 do 25 000 Hz, dělící frekvencí je hranice 1 800 Hz, impedanční hodnotou 8 Ohm a dle akustické citlivosti je dosaženo 96 decibelů.

I tady hraje roli vzhled výrobku

Kdo z nás nakupuje vše pouze podle kvalitativních parametrů, referencí, výkonů a doporučení? Velká část uživatelů čehokoliv chce zvolený produkt také vidět, osahat si ho, vyzkoušet a prověřit. Kupovat zajíce v pytli se nikdy moc nevyplatilo. Prohlédněte si, jak vysněný a toužebný reproset vypadá, poslouchání nemusí být pouze se zavřenýma očima. Vnímání všemi smysly může zájemcům pomoci s výběrem, protože pouze esteticky hodnotné kousky náš domov či komerční prostředí mohou pozvednout. Vybírat lze z barevných odstínů Cherry nebo Ebony, každý z nich má své kouzlo a umí nejenom ozvučit, ale i ozvláštnit středně velký interiér. Proč se tedy nenechat unést vlastními pocity, vášní, náladou či potřebou sladit celkový image vybraného prostoru. Pro nerozhodné není nic lepšího, než odborná konzultace se zaměřením na komplexní design.

Hodně muziky za málo peněz

Centrální reprosoustava je sestavena podle určitých pravidel, k ideálnímu použití je ve středně velkých prostorách a díky ní může být obraz nejmodernější zvukové scény na dosah širší veřejnosti. Za nepříliš horentní sumu se na trhu objevuje žádaná a vyhledávaná soustava s klasickým zapojením, jednoduchým ovládáním a moderním, příjemným, nerušivým vzhledem, který jisto jistě s sebou přináší kompaktnost, novinky, kvalitní zpracování, jednoduché použití, sympatické pokoukání i poslouchání. Hifi program, ale i fenomén domácích kin se již bez podobných centrů jen stěží obejde.

Technické parametry:

 • 2-pásmový center reproduktor, bassreflex 
 • Frekvenční rozsah: 60-25000 Hz (± 3 dB) 
 • Dělící kmitočet: 1800 Hz
 • Zatížitelnost: 125 / 500 Watt 
 • Citlivost: 96 dB
 • Impedance: 8 Ohmů
 • Možnosti zapojení: klasické
 • Tractrix technologie Horn
 • Basový měnič: Cerametallic 2x 135 mm
 • Výškový měnič: Titanový LTS tweeter 1x 25 mm
 • Cena za kus

První pohled na Klipsch Reference Premiere

Představení řady Klipsch Reference PremierePoradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Klipsch RP-250C Černý

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Klipsch
Počet pásem 2
Frekvenční odezva od (Hz) 60 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 25000 Hz
Impedance (Ω) 8 Ω
Citlivost (dB) 96 dB
Barva Černá
Šířka (mm) 470 mm
Výška (mm) 173 mm
Hloubka (mm) 253 mm
Hmotnost (kg) 8,4 kg

Doporučujeme