CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 8:00-16:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Klipsch RP-440C
Klipsch RP-440C Klipsch RP-440C Klipsch RP-440C Klipsch RP-440C

Klipsch RP-440C

11 990,00 Kč

Dostupnost: Do 5 dnů

Výrobek můžete zakoupit také v akčním setu se slevou

Cena při zakoupení samostatně: 127 950,00 Kč
Ušetříte: 6 400,00 Kč
121 550,00 Kč

Popis

Středová reprosoustava je taktéž jako další dvě ze série Reference Premiere výrobkem plným nových technologií a designérských úprav, jenž jsou poplatné moderní, pokrokové době. Třípásmový centr s bassreflexovým nátrubkem nové generace nabízí kromě jiného všechny klady přepracované verze hornového systému Hybrid Tractrix Horn 90 x 90. Svým pojetím vyjadřuje vyšší úroveň nejnovějšího akustického inženýrství společnosti Klipsch.

 

 • 3-pásmový center reproduktor, bassreflex
 • Frekvenční rozsah: 59-25000 Hz (± 3 dB)
 • Dělící kmitočet: 500 / 1500 Hz
 • Zatížitelnost: 150 / 600 Watt
 • Citlivost: 97 dB
 • Impedance: 8 Ohmů
 • Možnosti zapojení: klasické
 • Tractrix technologie Horn
 • Basový měnič: Cerametallic 4x 100 mm
 • Výškový měnič: Titanový LTS tweeter 1x 25 mm
 • Rozměry (Š x V x H): 660 x 144 x 344 mm
 • Hmotnost: 13,1kg/kus
 • Cena za kus

 

Jaký je úkol centrální reprosoustavy

Smysl a účel třípásmového centrálního reproduktoru v surroundové sestavě vnímáme jako zcela jednoznačný – cílem se stává produkce co nejvěrnějšího lidského hlasu. Velkou pravdou je, že prubířský kámen domácího kina tvoří dobře výkonově dimenzovaný centr, přes něho jde totiž zvuk všeho, co vidíme na obrazovce. Přesné a výkonné středové pásmo je garantem srozumitelných dialogů, což při akčním i jiném filmu vypadá jako zcela nezbytný faktor.

 

Nové vnímání hudby

K pozvednutí poslechových prožitků minimálně o jeden level zcela bez debaty slouží model RP-440C – s ním se dá zpříma a směle vzhlédnout k čistým výškám, užít si bohaté středy s dynamickým nábojem, i hutné, nadupané basy, které roztančí i okenní tabule. S modernizovanými měniči a nově zpracovanou výhybkou však prostorový zvuk získává úplně jiný rozměr. Výškový 25 mm reproduktor s kalotou vyrobenou z titanu, je umístěn do inovované konstrukce hornu Hybrid Tractrix Horn 90 x 90, která se stala patentovanou technologií americké společnosti Klipsch. Přináší s sebou celkové zkvalitnění funkcí, poslechového přednesu a vyšší výkonnost s využitím menšího množství energie. Čtvero výkonných basových 100 mm měničů má na starosti přenos nízkých frekvencí, každý z nich disponuje kónusovou membránou z měděné slitiny Cerametallic.

 

Vlastnosti na jedničku

Konstrukce skříňky (660 x 144 x 344 mm) středového reproduktoru série Reference Premiere si zakládá kromě kvalitního bezešvého zpracování na dokonalé funkčnosti a sympatickém vzhledu. K jeho výrobě je zapotřebí pevných a tuhých dřevovláknitých desek, s možností povrchové úpravy v barevném odstínění Ebony nebo Cherry, podle nálady a požadavků klienta. Zadní stěna ozvučnice slouží k osazení špičkovými reproterminály a umístění bassreflexového nátrubku hybridní konstrukce All port new Tractrix. Nový tvar rezonátoru napomáhá efektivnějšímu proudění vzduchu ze skříně, čímž jsou nežádoucí rezonance a šumy eliminovány.

 

Co o něm ještě nevíme

Centrální reproduktor je třípásmový, frekvenční rozsah se pohybuje od 59 do 25 000 Hz, s kmitočtovou hranicí 500/1500 Hz. Úroveň akustické citlivosti je 97 decibelů, impedanční hodnota činí 8 Ohm. Trvalá zatížitelnost je 150 W, špičkově až 600 W. Při drobnějším zkoumání svoji roli hrají odnímatelné průzvučné ochranné rámečky, které drží za pomocí magnetické aretace. Kompaktní model pak váží kolem 13 kg, lze ho tedy bez potíží a flexibilně začlenit na předem dané, středové či centrální, jak už sám název napovídá, místo v interiéru. Komponenty soustav a jejich rozmístění do prostoru má totiž svá přísně určená pravidla, pokud chceme z produkce vytěžit maximálně dosažitelný výsledek.

 

Jsem centr, nerušit!

Právě takové výsadní postavení tento důležitý modul Reference Premiere má z hlediska své veledůležité funkce, nikoliv však kvůli svému vzhledu. Esteticky pojatý vnějšek vybrané reproduktorové soustavy, která disponuje centrálním reproduktorem, dokonale zapadne do stylového interiéru, je totiž trendy a stylový. Design vůbec není přísný, protože se umí hravě zařadit a vyrušovat č narušovat rozhodně nebude.

 

První pohled na Klipsch Reference Premiere

Představení řady Klipsch Reference PremierePoradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Klipsch RP-440C

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Klipsch
Počet pásem 3
Frekvenční odezva od (Hz) 59 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 25000 Hz
Impedance (Ω) 8 Ω
Citlivost (dB) 97 dB
Barva Černá
Šířka (mm) 660 mm
Výška (mm) 144 mm
Hloubka (mm) 344 mm
Hmotnost (kg) 13,1 kg

Doporučujeme