Lumin T2 - Stříbrná

SKU
LUMIN_T2_STR
119 990 Kč
Skladem
Produkt si můžete poslechnout a "osahat" v našem studiu ve Zlíně. V případě zájmu je nutná předchozí domluva (ať můžeme vše připravit :-)) a to na tel. čísle 227 272 707 nebo prostřednictvím e-mailu info@l-e.cz.

Síťový přehrávač nejvyšší kvality s předzesilovačem a podporou MQA

  • DSD512 22,6MHz přehrávání
  • Dual ES9028PRO SABRE DAC
  • USB digitální výstup
  • Diskrétní hodinový systém pro precizní načasování
  • PCM a DSD upsampling
  • Nízkošumový spínaný napájecí zdroj s dvoustupňovým regulátorem
  • Od MQA po DSD, od FLAC po WAV... LUMIN přehraje všechny hi-res formáty
  • Nativní podpora TIDAL, Qobuz, Spotify, AirPlay
  • Unikátní a intuitivní LUMIN aplikace

 

Síťový přehrávač, jak se patří

Pokud se dá o něčem říct, že funguje na 100%, pak je to tento testovaný hudební streamer.  Na trhu není v této kategorii lepší přístroj. Jeho hlavním precedentem je převod PCM formátu do DSD. Nechybí vynikající uživatelské prostředí (ovládat přístroj lze iPadem), rychlá odezva, samozřejmostí je i podpora v podobě pravidelných aktualizací firmwaru přístroje a aplikace.

 

High-end audio současnosti

Asi před 2 roky uvedla společnost Pixel Magic Systems (Hong Kong) svůj první produkt s označením LUMIN Streamer. Na trhu je celá řada různých streamerů hi-res audia, avšak jenom některé stojí za zmínku pro svoji unikátnost. Pixel Magic Systems byl se svým původním streamerem LUMIN úspěšný zejména pro zaváděcí ceny, kvalitní software a ovládací aplikaci LUMIN na Apple iPad. Faktem je, že o streamery této značky je velký zájem, možná časem zcela nahradí CD/SACD přehrávače díky mnohem lepší výsledné zvukové kvalitě.

 

A1 – to je teprve začátek

Žádné formule, ale referenční audio síťový přehrávač s podporou formátů DSD64 2.8 MHz to umí pěkně roztočit. Je to prvotřídní sítový přehrávač souborů FLAC, ALAC a DSD (SACD), a to až do maximální kvality 32- bit a 384 kHz, zejména díky dvěma Wolfson WM8741 převodníkům. Šasi modelu je vyrobeno z hliníku a opracováno na CNC zařízení. Uvnitř je skryta oddělená digitální část od části analogové. Model A1 je navržen tak, aby byl přístroj imunní vůči rušení. Proto je také využit k napájení externí zdroj s dvojicí oddělených obvodů, které jsou se samotným přehrávačem spojeny speciálním odstíněným kabelem. Nezanedbatelná je podpora cloudových streamovacích služeb TIDAL a Qobuz.

 

I nároční posluchači si přijdou na své

Síťové přehrávání je často volbou především náročných audiofilů, a nejen jich. Přehrávač LUMIN byl zpočátku jenom jeden, ale od doby jeho uvedení na trh (2013) se toho mnoho událo. Rok za rokem přinášel pokrok, nové technologie a s nimi i nové produkty. Jen opravdu velmi drahý a kvalitní přehrávač CD -SACD dokáže s DSD nahrávkami v podání Luminu soupeřit. V současné době se stal DSD klíčovým pojmem při výběru síťového přehrávače. Na trhu se později objevilo více přístrojů různých značek, které nabízí DSD za přijatelnou cenu a je jasné, že přístroje se bez těchto tří písmen už asi neobejdou. V nabídce značky LUMIN je právě jeden dražší (S1) a tři levnější modely (T1,D1,A1). Výrobce však může poskytnout také hudební server pro přehrávače Lumin (L1).

 

Důležitá specifika a parametry

Co nesmí A1 chybět? Plně vyvážené uspořádání s vysoce kvalitními komponenty, výstupní konektory spojené s výstupními transformátory LUNDAHL LL7401 nebo vnější duální toroidní zdroj napájení. Navenek lze doplnit charakteristiku zařízení s masivním hliníkovým podvozkem o použití surového kartáčovaného hliníku nebo černého eloxovaného kartáčovaného hliníku na povrchu zařízení. Streamingový protokol využívá UPnP AV s rozšířením audio streamingu (OpenHome), Roon Ready, Spotify Connect a Apple AirPlay pro bezproblémové přehrávání. Platí nativní podpora služeb MQA a TuneIn, možnost ovládání hlasitosti. Potom se z jednotlivých produkcí mohou skutečně stát umělecká díla s vysokým rozlišením. Systém umí vyhledat značku skladatele, skupiny alb v seznamu stop, automatické internetové odkazy na umělce, album, píseň. K podporovaným formátům zvukových souborů patří DSD Lossless: DSF (DSD), DIFF (DSD), DoP (DSD), dále PCM Lossless: FLAC, Apple Lossless (ALAC), WAV, AIFF.

Výrobce Lumin
Digitální vstup USB-A
Digitální výstup Koaxiální BNC, USB-A
Typ streameru Hybridní
D/A převodník Dual ESS SABRE32 ES9028Pro DAC
Analogový vstup
Analogový výstup RCA (Line), XLR
Síťové připojení Ethernet
Internetové streamovací služby Internetové rádio, Qobuz, Spotify, TIDAL, MQA, Roon
Lokální streamování AirPlay, Síťové úložiště (UPnP, DLNA)
Rádio
PCM - vzorkování (kHz) až 384
PCM - kvantování (bit) až 32
Podporované audio formáty FLAC, WAV, ALAC, AIFF, MP3, AAC, MQA, DFF, DSF
DSD až DSD512 (22,6 MHz)
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 350
Výška (mm) 60
Hloubka (mm) 345
Hmotnost (kg) 6
Vaše hodnocení