DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

MAG-LEV ML1 - Černá / Zlatá

SKU
ml1blkgld
74 800 Kč
Do 5 dnů

Gramofon s levitujícím talířem

  • Unikátní technologie levitujícího talíře pomocí cívek a magnetů
  • Karbonové raménko Pro-Ject 9cc
  • Přenoska Ortofon OM10

Kouzelný gramofon

Znovu objevené gramofony a návrat k oblíbené hudbě z vinylu přináší na trh nejenom retro gramofony, ale i nové možnosti. Co byste řekli na vznášející se talíř nad gramofonem? Nejsou v tom žádné čáry, ale přesto jako v Říši divů si může připadat ten, kdo nikdy neslyšel o magnetické levitaci.

Magnetická levitace

Pochopitelnějším výrazem pro ni je magnetický závěs, na němž se předmět vznáší bez jakékoliv opory, vlastně pouze s jedinou – s podporou magnetického pole. Magnetická síla je přitom využita ke kompenzaci gravitačního či jakéhokoliv jiného zrychlení. Nic z toho by se ale neuskutečnilo bez zvedací síly, která směřuje nahoru a měla by být tak velká, aby potlačila vliv gravitace. Druhou podmínkou je stabilita, aby zamezila převrácení či sklouznutí systému, což by vyloučilo zvedací sílu. Výrobce s názvem MAG-LEV má zkráceně ve svém názvu právě tento jev.

Unikát s označením ML1

Gramofon Maglev ML1 je jediným modelem v nabídce této slovinské firmy. Celé konstrukční schéma je vytvořeno na levitujícím gramofonovém talíři v magnetickém poli. I přes svou exkluzivitu mohou zájemci vidět tento zajímavý gramofonový model přímo v naší provozovně.

Zábava, která se jen tak nevidí

V době, kdy gramofony a vinyl jsou opět žádoucí, je jejich výroba stále větší a nabídka se rozšiřuje zároveň s poptávkou. Tento první gramofon na světě, u něhož se talíř s deskou vznášejí, a raménko s přenoskou přehrává vinyl. Talíř vypadá, jako by plul vzduchem. Pohon, včetně přesné polohy talíře, mají na starosti magnety, řízené pomocí senzorů a softwaru. Je li gramofon neaktivní, talíř gramofonu drží podpůrné hroty v adekvátní poloze. Po zapnutí se podpůrné hroty gramofonu opět zasunou do šasi a talíř se začne vznášet. Levitující talíř je ještě více atraktivní díky jeho barevnému nasvětlení zespod. Může se zdát, že vznášející talíř je pouze efektní na pohled, ale jeho samoúčelnost je vyvrácena absolutním řešením odstranění nežádoucích vibrací, což u většiny běžných gramofonů bývá zvykem. Tento způsob řešení je rozhodně velmi originální a elegantní.

Technické záležitosti

Poloautomatický gramofonový systém je vybaven inovativní a patentovanou technologií MAG-LEV Audio. Model ML1 váží plných 9,8 kg, je vybaven raménkem Pro-Ject 9cc a přenoskou Ortofon OM 10. Provoz probíhá rychlostí 33,3 a 45 otáček za minutu, přepínání rychlostí je digitální. Spotřeba činí 12 W. Nedílnou součástí gramofonu je záložní systém UPS, který poskytuje dostatečné množství energie pro ukončení přehrávání a podepření talíře hroty.

Esteticky hodnotný design

Gramofon se vyrábí ve čtyřech barevných provedeních. ML1 Wood Edition má černé hliníkové a dřevěné pouzdro v kombinaci se stříbrným eloxovaným hliníkovým tlumičem nárazů a vřetenem. ML1 White Edition využívá barvu šampaňského a hliníku, plastové pouzdro je bílé v kombinaci s černým eloxovaným hliníkem. ML1 Black Gold Edition disponuje černým hliníkovým a plastovým pouzdrem v kombinaci se zlatě eloxovaným hliníkovým tlumičem. ML1 Black Silver Edition představuje černé hliníkové a plastové pouzdro v kombinaci se stříbrným eloxovaným hliníkem.

Gramofon budoucnosti

Otočná deska vizuálně zvyšuje zážitek z poslechu vinylových desek levitací talíře. Pečlivou integrací technologie a vysoce kvalitních audio komponent je zájemcům představen gramofon budoucnosti. Vzhledem k tomu, že uvnitř točny nejsou žádné pohyblivé části ani motory, které by talířem otáčely, jde o opravdu jedinečný druh zážitku při poslechu. Ve společnosti MAGLEV tak posunuli hranice audio technologiím a integrovali zážitek z hudby do samotného designu točny. Umění technologie netřeba dále komentovat.

Ukázka gramofonu MAG-LEV ML1

 

Výrobce MAG-LEV
Rychlost 33 / 45 RPM
Přepínání rychlosti Elektronické
Obsluha Poloautomatická
Raménko Pro-Ject 9cc
Vybaven přenoskou
Přenoska Ortofon OM10
Vybaven předzesilovačem
Analogový výstup RCA (odpojitelný)
Typ gramofonu Analogový
Barva Černá
Šířka (mm) 477,7
Výška (mm) 185
Hloubka (mm) 355
Hmotnost (kg) 9,8
Příslušenství Redukce pro 7" desky
Vaše hodnocení