Marantz NA6005 Černý

SKU
NA6005-N1B
-19%
Akční cena 13 700 Kč Běžná cena 16 990 Kč
Skladem

Síťový audio streamer, internetové rádia, Spotify, Airplay, Wifi, DLNA 1.5, Bluetooth, podpora MP3, WMA, ALAC, WAV, FLAC, DSD, gapless přehrávání bez mezer, USB, DAC převodník Burr-Brown 192kHz/24bit, optický/koaxiální výstup

​Pokud máte rádi kvalitní stereofonní zvuk, pak byste měli mít již doma dobrý audio systém pro přehrávání CD a SACD , ale jak vyřešit streamování hudby s vysokým rozlišením? Právě pro vás představil Marantz nový síťový audio streamer NA6005 který vám nabídne odpovídající řešení při zachování stávajícího designu komponentů série 6000 (zesilovač PM-6006, CD přehrávač CD-6006). Tím si doplníte svoji stávající aparaturu o možnost přehrávání hudby z nejrůznějších zdrojů s využitím stávajících komponentů. Streamer je vybavený vestavěným wifi  a bluetooth modul, díky kterým si rozšíříte možnosti připojení o další moderní technologie. Základy tohoto modelu vznikly na konstrukčních základech vyšších modelů NA-11S1 a NA-8005. Nový streamer NA-6005 využívá mnohé technologie z těchto referenčních modelů, které jsou určené pro náročné hifi nadšence, a díky tomu si můžete dnes vychutnat prvotřídní zážitek při poslechu hudby.

Masivní šasí streameru je maximálně rigidní,

vestavěný napájecí zdroj je dostatečně dimenzovaný pro bezproblémový chod všechny použité součástky byly pečlivě vybrané tak aby vše tvořilo jeden dokonalý celek. Všichni majitelé tohoto cenově dostupného streameru si tedy mohou plně vychutnávat svoji oblíbenou hudbu. Vše v dokonalé čistotě díky patentovaným HDAM a HDAM SA-2 obvodům v hybridním zapojení a špičkovému D/A převodníku.

Připojení do sítě je možné klasickým LAN kabelem,

nebo díky vestavěnému wifi adaptéru se streamer NA-6005 připojí do vaší domácí sítě, k tisícům internetovým rádiím nebo nejrůznějším streamovacím službám. Pro všechny uživatele Apple zařízení je streamer vybavený Airplay technologií kdy je možné streamovat nejenom z iTunes, MAC počítače nebo přímo z iPhone, iPod, iPad. Díky certifikaci DLNA 1.5 mohou všichni uživatelé přehrávat oblíbenou hudbu uloženou na NAS serveru nebo přímo z NTB nebo počítače. Streamer umožňuje přehrávat nejrůznější zvukové formáty včetně WAV, WMA, MP3, AAC. Navíc je možné také přehrávat soubory s vysokým rozlišením včetně DSD 2.8MHz/5.6MHz, FLAC 192/24, WAV 192/24, AIFF a ALAC pro naprosto mimořádný požitek z poslechu. Ve výbavě nemůže chybět přehrávání bez mezer, tzv. Gapless.

Navíc je streamer vybavený vestavěným průchozím DAC převodníkem,

umožňuje připojit optickým kabelem další zařízení. Díky tomuto řešení můžete použít vysoce kvalitní převodník a výstupní obvody HDAM-SA2 pro reprodukci např. z satelitního tuneru, CD přehrávače, počítače atd. USB port, který je umístněný na předním panelu rozšiřuje možnosti zařízení, dovolí totiž uživateli připojit iPhone/iPod pomocí digitálního připojení a přehrávat z nich ještě kvalitněji pomocí vyspělé techniky použité v NA6005. Jistě potěší každého uživatele ovládání pomocí aplikací pro Android a Apple produkty, díky kterému je ovládání opravdu jednoduché a pohodlné.

HDAM SA2

Společnost Marantz vyvinula vlastní diskrétní obvodové desky nahrazující standardní integrované obvody. Tyto moduly HDAM jsou složeny z diskrétních součástek s povrchovou montáží s krátkými cestami zrcadlového signálu L/R. Tato zařízení plní přesně stejnou funkci, jako operační zesilovače, avšak dramaticky překonávají operační zesilovače s běžnými integrovanými obvody z hlediska rychlosti přeběhu a potlačení šumu, což se projevuje v mnohem dynamičtějším, přesnějším a detailnějším zvuku. Společnost Marantz již mnoho let vyvíjí různé typy modulů HDAM za účelem zlepšení kvality a vyhovění speciálním požadavkům kategorií produktů zahrnujících například CD přehrávače nebo zesilovače.​

DAC modul

Vestavěný DAC modul je vybavený optickým digitálním vstupem. Díky tomu máte možnost připojit téměř jakékoliv zařízení (od televize, satelitního přijímače, až po herní konzoly. Streamer NA-6005 je osazený mimořádně kvalitním DAC převodníkem Cirrus Logic CS4398 a HDAM-SA2 modulem vybaveným výstupním obvodem. Podporuje nejen 192kHz / 24bits, ale také DSD 2.8MHz a 5.6MHz signál s vysokým rozlišením.

Služba vTuner

Služba vTuner umožňuje připojení streameru k rozsáhlému světu streamované hudby a mluveného slova. Služba vTuner hostuje tisíce internetových rozhlasových stanic a kanálů podcast na spolehlivé a udržované platformě. Množství obsahu nabízeného těmito stanicemi stále roste, v nabídce naleznete přibližně 300 českých a slovenských stanic. Stanice lze vyhledávat podle různých kritérií, například podle regionu, žánru, případně také podle názvu nebo přidáním URL konkrétní stanice, pokud dosud není v seznamu. Služba vTuner nevyžaduje žádné složité přihlášení a u podporovaných produktů Marantz je bezplatná.Streaming hudby z počítače
Digitální média uložená ve vašem počítači nebo na síťovém NAS serveru jsou již řadu let v trendu dnešní doby a nabývají stále více na popularitě. Doba kdy streaming hudby byl v podvědomí většiny hifi fanoušků brán za něco „nečistého“ je již minulostí. Streamer NA-6005 vám nabídne ten nejkvalitnější poslech, kdy si můžete vychutnávat hudbu ve vysoké kvalitě prostřednictvím HiFi systému při pohodlném odpočinku ve vašem křesle nebo pohovce.

 DLNA certifikace

Produkty s certifikací DLNA zaručují rychlé a stabilní připojení, vzájemnou funkce schopnost napříč různými značkami, podporuje funkce Universal Plug and Play (UPnP), automatické přidělování IP adres a snadné používání v kabelové nebo bezdrátové konfiguraci domácí sítě: prostřednictvím své audio/video sestavy můžete sdílet oblíbenou hudbu, fotografie a videozáznamy uložené v počítači PC, v síťovém disku (NAS), v hudebním serveru nebo v HD rekordéru.

 ​Pro koho je přístroj určen?

- Doplněk do stávajících Hifi sestav
- Náročný Hifi posluchač hudby

Technický popis:

Vlastnosti:

 • DAC převodník 192 kHz/24bitové DAC (Delta-Sigma)
 • Přímé digitální spojení pro iPod/iPhone a flash paměti na čelním panelu
 • Podporuje Marantz Remote Apps pro ovládání prostřednictvím Apple a Android telefonů
 • Dálkové ovládání 
 • Spotify
 • Air-play

Síťové funkce:

 • Internetová rádia a streamování hudby přes Ethernet (vTuner)
 • Schopnost připojení k domácí síti s DLNA Verze 1.5
 • Přehrávání audio souborů (MP3, WMA, AAC, FLAC 192/24, ALAC 96/24, WAV 192/24, DSD)

Konektory:

 • 2x digitální audio výstup (optický, koaxiální)
 • 1x USB (přední panel)
 • 1x analogový audio výstup (2x RCA)
 • 1x RJ-45 LAN
 • 1x digitální audio vstup optický

Napájení:

Vstup: AC 230 V, 50 Hz

Provedení:

 • Rozměry: 440x104x329mm
 • Hmotnost: 6kg
 • Standardní příslušenství:
 • AC napájecí kabel, dálkový ovladač, manuál.
Výrobce Marantz
Barva Černá
Šířka (mm) 440 mm
Výška (mm) 104 mm
Hloubka (mm) 329 mm
Hmotnost (kg) 6 kg
Vaše hodnocení