CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
Monitor Audio Bronze 2 - Ořech
Monitor Audio Bronze 2 - Ořech Monitor Audio Bronze 2 - Ořech Monitor Audio Bronze 2 - Ořech

Monitor Audio Bronze 2 - Ořech

11 990 Kč

Dostupnost: Skladem

Výrobek můžete zakoupit také v akčním setu se slevou

Cena při zakoupení samostatně: 26 970 Kč
Ušetříte: 1 103 Kč
25 867 Kč

Popis

Nemusí patřit k těm největším a nejhonosnějším reproduktorům, ale mohou nabídnout neutrální tónovou rovnováhu, včetně vysokého rozlišení. Dvoupásmové regálové reproduktorové soustavy s bass-reflexem umí navíc ještě překvapit vysokou celkovou účinností a výkonem. Jsou sice malé, ale důstojně reprezentují skvělým provedením, vzhledem, přátelskou cenou, navodí harmonickou a klidnou atmosféru.

  • Nový výškový reproduktor C-CAM - zlatá kupole
  • 5-letá záruka
  • C-CAM středobasový měnič
  • Tuhá konstrukce z MDF desek o tloušťce 18 mm
  • Křížové výztuhy pro ještě vyšší tuhost
  • Možné zapojení Bi-amp nebo Bi-wire
  • Velice krásná povrchová úprava, kterou naleznete u dražší konkurence
  • Vysoce kvalitní výhybka z prémiových materiálů

Série Bronze

Monitor Audio zastupuje známou značku, která sází na dobré a luxusně působící audio hi-fi produkty s velmi solidním povrchovým zpracováním i důstojným zvukovým projevem. Jednou z nejnovějších sérií je řada Bronze, a to již v páté generaci od roku 2000. Svým designem více připomíná vyšší řadu Silver, než předchozí edici Bronze. K dispozici je ve čtvero různých povrchových úpravách.

Regálový model

Regálové neboli policové reproduktory jsou relativně kompaktní (jejich parametry jsou 350 x 255 x 185 mm) a lehké, neboť každý váží 5,3 kg. Vzhledově vypadají mnohem dražší, neboť design je velice zdařilý i přes použití vinylu místo dýhy. Ozvučnice striktně opisuje pravoúhlou konstrukci, rohy jsou zaoblené a komplexní dojem vypovídá o příjemně elegantním provedení. Na zadní stěně je vnořena deska s hrubým povrchem a místo pro duální, středně velké reproduktorové terminály. Koncepce tohoto setu je dvoupásmová, dopředu je vyvedený bass-reflex. Nejdůležitějším na zařízení je velký středo-basový měnič se stříbrnou membránou, pod kterým se nachází bass-reflex s rýhovaným, plastovým nátrubkem HiVe II.

Technologická výbava

Středo-basový měnič má průměr 165 mm a je vybaven membránou C-CAM (ze slitiny hliníku a hořčíku, potažené keramickou vrstvou). Z C-CAM j i 25 mm tweeter s tradiční zlatě zbarvenou kopulkou (využita je skutečná vrstvička anodizovaného zlata). Nechybí ani zbrusu nová výhybka s polypropylenovými kondenzátory. Tělo ozvučnice je vyrobeno z 18 mm tlustých MDF desek a vnitřní rozpěry slouží pro dodatečné vyztužení. Dvoupásmový systém je rozdělený na hranici 3 100 Hz, funguje ve frekvenčním rozsahu 42 - 30 000 Hz s vysokou charakteristickou citlivostí 90 dB / W / m a nominální impedancí 8 Ohm.

Pěkně jim to hraje

V podání reproduktorů Bronze 2 jsou tóny kulaté, klidné a měkké, detaily je slyšet bez problémů a naladění je velmi poklidné. Hedvábně hebký a lehký přednes se velmi příjemně poslouchá i při mírně zvýšené hlasitosti, také přibylo na objemu a důrazu. Relativně malé moduly s poměrně nízkou cenou však obstarávají dynamické limity, poplatné své třídě. Přednes není autoritativní ani expresivní, ale spíše poklidný, uvolněný a překvapivý svým celkovým charakterem.

Zvuková charakteristika

Tato reproduktorová soustava začíná značně oddělovat jednotlivé nástrojové linky a v reprodukci je tak nastolen slušný pořádek. Hraje si sice po svém, ale i dramatické momenty jsou jasně čitelné a zavedou posluchače k jemnějším detailům. Jako celek působí nekonfliktně a dobře se poslouchá, přestože i hodně neuspěchaná produkce dává najevo, že rytmus je zřetelný a dobře zvládnutý. Reproduktory mají tendence si tak trochu vyhodit z kopýtka, ale ani tehdy neztrácejí charakteristický sametový klid. Každá jejich součást ladí s ostatními a podílí se na harmonickém, uvolněném celku, jímž prostupuje veškerá hudba, okořeněná pohlazením a nekonfliktní pohodou. Moduly vypadají na danou cenu velmi přívětivě, potěší zejména neúnavným a velmi klidným zvukem, přičemž dokážou slušně podat prostorovou dimenzi.

Recenze Monitor Audio Bronze 2Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Monitor Audio Bronze 2 - Ořech

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Monitor Audio
Počet pásem 2
Měniče Vysoké frekvence: 25 mm (C-CAM) / Střední a nízké frekvence: 165 mm (C-CAM)
Typ reproduktoru Přední bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 42
Frekvenční odezva do (Hz) 30000
Dělící frekvence (Hz) 3100
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 90
Minimální vstupní výkon (W) 30
Nominální vstupní výkon (W) 100
Maximální výkon - SPL (dB) 113
Barva Ořech
Šířka (mm) 185
Výška (mm) 350
Hloubka (mm) 281
Hmotnost (kg) 5,3

Doporučujeme