NAD C 568

SKU
5703120251615
Hodnocení:
80%
24 990 Kč
Do 5 dnů
Spolu to funguje
Hodnocení:
80%
24 990 Kč
+
=
27 780,00 Kč
4.0
80% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
100 % (1)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

CD přehrávač

 • Přehrává CD/CD-R/CD-RW
 • Podporuje MP3/WMA formát vypálených disků
 • Ultra precizní modul hodin pro eliminaci jitteru
 • Toroidní napájení s oddělením pro analogové a digitální sekce
 • Prémiový Wolfson WM8741 D/A převodník
 • USB vstup na předním panelu pro přehrávání z paměťového zařízení
 • Stereo RCA analogový výstup
 • Koaxiální a optický digitální výstup
 • NAD CD-9 dálkový ovladač
 • Náhodné přehrávání
 • Repeat: Skladba, Album

Ve světě novinek

Od progresívního výrobce elektroniky na trh přichází dobrá dvojka nových komponentů -  digitální zesilovač NAD C368 a nástupce CD přehrávače C 565 s označením NAD C 568. Značka NAD se snaží vyřešit otázku digitálního zesilovače tak, aby zvuk nebyl mdlý ani nudný - výrobou dvou digitálních zesilovačů pro střední třídu. Úroveň poslechu však také závisí na připojení k reproduktorům, jejichž kvalita určuje kvalitu výsledného efektu.

Hodně muziky za málo peněz

CD přehrávač NAD C565 zní hodně digitálně. Po testování vyšlo najevo, že je skvělý a hraje mnohem lépe, než odpovídá jeho cenové náročnosti. Výroba jeho nástupce NAD C568 na to jde technicky z úplně jiné stránky, což zvukové kvalitě otevírá širší spektrum realizace. Navazuje totiž na úspěšné a uznávané předchozí modely. Převod signálu udává DA převodník Wolfson WM8741, zesílení analogového signálu zajišťují operační zesilovače nebývalé studiové úrovně LM4562. Přístroj je napájen toroidním transformátorem a oddělenými regulátory pro digitální a analogovou část. Digitální koaxiální výstup je galvanicky oddělený a udává přesnou výstupní impedanci. USB vstup je určen pro přehrávání médií až do vzorkovací frekvence 384 kHz.

Produkt s vynikajícím výkonem

Po dobu své existence si tento model získal po celém světě uznání a několik ocenění za vynikající výkon. Výrobce je ale skromný a místo oddechu pracuje na dalších modifikacích úspěšných firemních modelů. Designem a výkonem se tak C 568 stává atraktivním partnerem nové řady zesilovačů NAD, je také komponentem vhodným pro zlepšení zvukového výkonu daného domácího audio systému. Konstrukční design je modifikován drobnými změnami designu a přepracovanou topologií plošného spoje, také byly použity nové obvody. Napájení přinášející toroidní transformátor s nízkým magnetickým rozptylem, má oddělená vinutí pro analogovou a digitální část. Spolu s oddělenými filtračními a regulačními obvody je tak vyloučena nežádoucí interference, nebo je snížena na minimum. Tomu úspěšně napomáhá i změna uspořádání spojů v okolí DA převodníku.

Technická specifika a údaje

Podporovány jsou formáty CD, CD-R/RW, MP3, WMA. Frekvenční odezva je 5 000 – 20 000 Hz +-0,5 dB, 20 -1 000 Hz +-0,3 dB. Celkové harmonické zkreslení THD je do 0,03% / 1 kHz. Odstup signálu od šumu činí 118 dB. Zařízení je 435 mm široké, 80 mm vysoké, 306 mm hluboké a váží necelých 5 kg. Nová CD mechanika je poměrně tichá, načítá i pálené disky CD-R (W) se soubory MP3 a WMA, manipulace s disky však vyžaduje pozornost. K modelu náleží rychlé ovládání CD přehrávače s velkým knoflíkem vpravo, který je reakcí na ergonomicky nepřekonaný ovladač Jog/Shuttle (skladby lze přetočit prstem v obou směrech okamžitě). Tlačítko Play nahrazuje lehké zatlačení knoflíku.

Funkčnost přístroje

K dispozici je také fluorescenční displej s bodovou matricí, zobrazující informace z CD. FlashDisc a externí pevné disky využívají port USB-A na čelním panelu, formátová kompatibilita souvisí ale jen se soubory MP3 a WMA. Operační zesilovače LM4562 jsou užity u komponentu řady Masters, stejně jako audiofilské kondenzátory. Doladění jemných zvukových rozdílů umí zařídit pět křivek digitálního filtru, volit je lze opakovaným stiskem tlačítka Filter na dálkovém ovladači CD 9. Zadní panel skrývá výstupy, na rozdíl od C 565BEE však chybí přístroji jediný (optický) digitální vstup, takže C 568 už není možné použít jako externí D/A převodník. Konektorové zdířky cinch jsou pozlacené, nechybí vstup spínacího napětí 12 V a zásuvka pro napájení.

Výrobce NAD
Odstup signál / šum (dB) 118
THD (%) 0,01
Podporované disky CD, CD-R, CD-RW
Digitální vstup USB-A
Digitální výstup Koaxiální RCA, Optický
Typ přehrávače Hybridní
D/A převodník Wolfson WM8741
PCM - vzorkování (kHz) až 192
PCM - kvantování (bit) až 24
Analogový výstup RCA (Line)
Podporované audio formáty WMA , MP3
Síťové funkce
Barva Černá
Šířka (mm) 435
Výška (mm) 80
Hloubka (mm) 306
Hmotnost (kg) 6,3