NAD M10 V2

SKU
NAD.M10V2
59 990 Kč
Skladem

Máme odzkoušeno.
Spolu to funguje... a mnohem levněji

5%
Cena při zakoupení samostatně: 179 980 Kč
Takže ušetříme: 9 016 Kč
171 157 Kč
5%
Cena při zakoupení samostatně: 109 980 Kč
Takže ušetříme: 5 509 Kč
104 598 Kč
Spolu to funguje
=
68 980,00 Kč
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení
Produkt si můžete poslechnout a "osahat" v našem studiu ve Zlíně. V případě zájmu je nutná předchozí domluva (ať můžeme vše připravit :-)) a to na tel. čísle 227 272 707 nebo prostřednictvím e-mailu info@l-e.cz.

Recenze Martina z L-EBluOS streamovací zesilovač

 • HybridDigital nCore zesilovač
 • 32-BIT/384kHz ESS Sabre D/A převodník
 • Kontinuální výkon 100W
 • 1GHz ARM® CORTEX A9 Procesor
 • Dirac Live kalibrace
 • Podpora Siri Voice
 • Obousměrný bluetooth s kodekem aptX HD
 • HDMI eARC
 • Barevný TFT displej
 • Aplikace pro iOS, Android, Mac OS, Windows,
  Crestron, Control4, RTI, URC, Elan, Lutron,
  iPort
 • Amazon, Spotify, Tidal, Deezer a internetové radio

Dlouhá cesta

Již více, než před 30 lety se začala pod kanadskou značkou formovat nová, ojedinělá audio společnost. Skupina lidí, kde spolu s výrobci spolupracovali distributoři, obchodníci i posluchači, propadla vášni k dokonalému zvuku, snažila se prorazit na trh a překonat dobou dané hranice audio průmyslu.

NAD

Kanadská společnost New Acoustic Dimension (NAD)se tak zaměřila na spolehlivé, příjemně hrající zesilovače a komponenty. V současné době pod záštitou Lenbrook Group propaguje systém Bluesound a stala se výrobcem moderní funkční elektroniky. Jedním z významných produktů je i nejnovější model M10, který bývá označován jako „BluOS streamující zesilovač“.

Model M10

Pod touto zkratkou se skrývá minimalistický komponent  s maximálními možnostmi. Nový model sjednocuje v jednom malém elegantním přístroji BluOS síťový přehrávač, D/A převodník, ozvučení televize a výkonový zesilovač. NAD M10 získal ve své kategorii ocenění EISA pro rok 2019-2020.

Vše v jednom

Jeho výhoda spočívá v tom, že může fungovat současně jako integrovaný zesilovač, digitální rozhraní, streamer a jádro multiroomového systému na bázi BluOS (Bluesound). Další načrtnutou preferencí je implementace systému Dirac Live pro korekci prostorové akustiky. Tato zajímavá krabička o rozměrech 215 x 100 x 260 mm váží 5 kg. Právě v tomto případě M10 dokazuje, že výrobce kdysi poměrně strohých a jednoduchých přístrojů umí nabídnout víc. Výsledkem snahy o mimořádný komponent je pohledné zařízení, který si nejen audiofil v interiéru rád vystaví.

Streamování dle libosti

Postačí připojit přístroj s pomocí wi-fi sítě a k dispozici je hned hudba z 15 hudebních služeb (Tidal, Spofity, atd.) nebo z domácí síťové knihovny. Na rozměrném barevném dotykovém displeji je přehledně vidět, co právě hraje. Při přiblížení se k přístroji se na displeji automaticky zobrazí ovládací prvky přehrávání, takže pro vybrané funkce nemusí být použita aplikace. Televizor je možné snadno připojit do optického vstupu nebo HDMI vstupu s podporou eARC, přičemž je zajištěn špičkový zvuk oblíbených pořadů. Díky vestavěné špičkové kalibraci Dirac Live uživatel dosáhne skvělého stereo zvuku, který se přizpůsobí akustickým podmínkám dané místnosti. 

Kompatibilita

NAD M10 je kompatibilní též s Apple AirPlay2, takže je snadné reprodukovat zvuk např. z YouTube videí, přehrávaných na telefonech a tabletech Apple. AirPlay2 pomáhá komunikovat i s hlasovou asistentkou Siri, podporována je také služba Amazon Alexa pomocí tzv. BluOS Voice Skill. Přístroj je možné integrovat do řídicích systémů firem Apple, Creston, Control4, Lutron a dalších, s nimiž lze ovládat přístroj z jednoho rozhraní společně s osvětlením, topením a dalšími prvky inteligentního domu nebo bytu.

Praktický, flexibilní, pohledný

Jeho půdorys je vesměs čtvercový, téměř celou přední stěnu však zabírá dotykový barevný TFT displej s jemnou kresbou a proměnlivým chováním. Například dva „budíky“ ukazují sílu signálu. Sofistikovaná horní plocha se vsazeným svítícím firemním logem patří mezi estetické moderní prvky. Úžasně čistý je také zadní panel s konektory, které ani přes jejich značný počet nijak nepřekážejí. Ve spodní části je napájecí zásuvka a dva páry reproduktorových terminálů, mající mezi sebou i přepínač, jímž lze zesilovač přepnout do můstkového režimu. V horní polovině jsou umístěny konektory - dva páry analogových vstupních cinchů, jeden pár cinchů regulovaného výstupu, dva výstupy na subwoofer, koaxiální i optický digitální vstup, HDMI pro připojení zpětného audio kanálu, USB port pro datové paměti a ethernetový konektor.

Výrobce NAD
Počet kanálů Stereo
Výkon na kanál (W) 230(1kHz, 4ohm, 0.1% THD)
130(1kHz, 8ohm, 0.1% THD)
Dynamický výkon (W) 300 (4 ohm)
160 (8 ohm)
Frekvenční odezva od (Hz) 20
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Odstup signál / šum (dB) 90
THD (%) 0.03
Přední repro. terminály A + B (2 páry)
Analogový vstup RCA
Analogový výstup RCA (Pre-out), RCA (Subwoofer)
Pre-out 2 kanály
Typ Hybridní
D/A převodník 32-BIT/384kHz ESS Sabre DAC
Digitální vstup Koaxiální RCA, Optický, USB-A, HDMI
Digitální výstup
Síťové připojení Wi-Fi, Ethernet
Internetové streamovací služby Internetové rádio, Deezer, Qobuz, Spotify, TIDAL, MQA
Lokální streamování AirPlay 2, Bluetooth, Síťové úložiště (UPnP, DLNA)
Nadstandardní BT kodek aptX® HD
Multiroom aplikace BluOS
Rádio
PCM - vzorkování (kHz) až 384
PCM - kvantování (bit) až 32
Podporované audio formáty FLAC, WAV, ALAC, AIFF, WMA , WMA Lossless, MP3, AAC, MQA, OGG VORBIS, OPUS
Barva Černá
Šířka (mm) 215
Výška (mm) 100
Hloubka (mm) 260
Hmotnost (kg) 5