NAD PP4

SKU
6146
5 590 Kč
Skladem

Jak obohatit domácí systém

Kdo touží mít ještě lepší domácí systém, než je ten stávající, může přidat další modul PP4. Díky němu ožijí milované LP nahrávky, které rázem vykazují expanzivní a bohatý zvuk s vynikajícím, měřeným audio výkonem. NAD kombinuje hned dvě jednoduchá řešení - PP 4 Digital Phono a USB předzesilovač, čímž vzniká jedno malé zařízení, usnadňující přidání phono do stereo zesilovačů a AV přijímačů bez phono vstupu.

Digitalizace vinylové sbírky

Když gramofon a zesilovač nemá vstupy k propojení, lze využít menší předzesilovač pro MM / MC přenosku. Předzesilovač PP4 má mimo jiné oddělený 24 V zdroj, automatické vypínání, šetřící energii, zlacené konektory, subsonický filtr a USB výstup pro zálohování LP do počítače. Připojit lze jakýkoliv zesilovač.

Jak funguje PP4

Tento předzesilovač používá stíněný kabel USB a ovládání úrovně záznamu, takže je eliminován šum a vylepšen proces převodu analogového na digitální. PP4 je vybaven efektivnějším, tzv. „zeleným“ napájecím zdrojem, což naplňuje závazek společnosti NAD k životnímu prostředí. Tento zdroj snižuje spotřebu energie a má také funkci automatického vypnutí, která šetří energii vypnutím v případě, kdy není používán. Toto zařízení umožňuje digitalizovat cenné vinylové sbírky na PC nebo Mac. Díky vstupům pro typy MM a MC je ideální pro širokou škálu phono kazet, linkový vstup umožňuje přenos kazetových pásek. PP 4 také obsahuje software VinylStudio Lite, který se hodí pro kopírování LP a vypalování zvukových CD. Předzesilovač PP 4 Phono-to-USB dodává kompletní hardwarové a softwarové řešení s výjimečnou flexibilitou při nahrávání z LP nebo pásky.

Z technického zázemí

Vstupní impedance pro MM je 47 kOhm, 200 pF, pro MC je 100 Ohm, 180 pF. Zesílení pro MM činí 35 dB, pro MC 58 dB. Odstup signálu od šumu je u MM 78 dB, u MC 80 dB. Subsonický filtr je dán 5 Hz/ -14  dB. Výrobce využil AD převodník 16- bit lineární PCM se vzorkovací frekvencí 48 kHz. Tento digitální Phono/USB předzesilovač je stylový, na první pohled minimalisticky osazený, provedený v černém designu. Je 135 mm široký, 49 mm vysoký, má 72 mm do hloubky a jeho hmotnost je 0,45 kg.  Tyto hrubé rozměry bez napájení zahrnují nožičky, prodloužená tlačítka a svorky na zadním panelu.

Pár kroků nazpátek

Je třeba se vrátit až k roku 1972. Je známo, že tehdy se skupina evropských zvukových nadšenců - dovozců projevila nespokojeně, frustrovaná s technickým boomem a nadhodnocenými specifikacemi některých Hi-Fi produktů. Americké audio studio vedl Martin L. Borish a Bjorn Erik Edvardsen s cílem vytvořit nový druh společnosti Hi-Fi. Zakladatelé dokázali výrobky NAD vyrábět jako cenově dostupné, a zároveň i jako nadčasové zesilovače, vyznačující se inovacemi, výkonem, hodnotou a nečekanou jednoduchostí. Později vytvořil Edvardsen světový, nejprodávanější hi-fi zesilovač v historii - NAD 3020, který posunul značku NAD na audiofilský vrchol. Posláním společnosti je poskytovat pravdivé zvukové informace i náročnějším posluchačům. Centrála společnosti je v blízkosti kanadského Toronta, kde NAD zaměstnává tým zvukových inženýrů, má více než 100  zaměstnanců a prodává ve více než 80 zemích po celém světě. Hranice pro lepší poslechový zážitek jsou již posunuty  a skvělou dostupnost nelze než vysoce ocenit.


USB:
 • vzorkovací frekvence: 48kHz/16 bitů
 • dynamický rozsah: 89 dB
 • záznamová úroveň: 0 až -6 dB

MC vstup:
 • impedance (R + C) 100 ohmů + 180 pF
 • zisk na 1 kHz 58dB
 • odstup signál/šum 78dB
 • jmenovité zkreslení <0,03%

MM vstup:
 • impedance (R + C) 47 kohmů + 200 pF
 • zisk na 1 kHz 35dB
 • odstup signál/šum 76dB
 • jmenovité zkreslení <0,03%

Linkový výstup:
 • impedance 100 ohmů
 • maximální výstupní napětí 5.3V
Výrobce NAD
Určení MC, MM
Maximální vstupní napětí 5.3V
Odstup signál / šum (dB) 78
Impedance (Ω) 100
THD+N (%) <0,03
Barva Černá
Šířka (mm) 135
Výška (mm) 49
Hloubka (mm) 72
Vaše hodnocení