Naim NAP 100 DR

SKU
11672
26 990 Kč
Do 5 dnů

Menší výkonový zesilovač vychází z designu klasického diskrétního tranzistorového přístroje Naim, jehož základ je v systému Super Uniti all-in-one. Jeho rozměry jsou kompaktní, neboť je jenom 20 cm široký, přesto však disponuje velmi dynamickým a expanzivním výkonem. NAP 100 nabízí mnoho aplikací a ostatním systémům je schopen dodat určitou dávku muzikálnosti. V případě spárování s digitálním převodníkem DAC-V1 je z něho špičkový výkonný systém, schopný uvolnit hudbu z PC nebo Mac.

 

  • 50 W na kanál při 8 ohmech, 40 W při 4 ohmech
  • Duální mono design
  • Komponenty audiofilní třídy
  • Lineární napájení s velkým toroidním transformátorem

 

Plnohodnotný hi-fi systém

Faktem je, že tato nová rovnice dokáže zajistit komplexní hi-fi systém, který umí mnohokrát zvětšit poslechový zážitek a zajistit úplnou kontrolu nad aplikací n-Serve iOS. Všem zájemcům o jemný výkonový zesilovač v kompaktní podobě udělá radost právě tento, protože má navrch. Obdiv vzbuzuje jeho bezproblémová síla a přehlednost, odvážná schopnost řízení široké škály reproduktorů, pevnost a stabilnost konstrukce, včetně rozumné cenové kategorie.

 

Funkčnost a vlastnosti

Tento zesilovací model s klasickou strukturou dodává 50 W na kanál do 8 Ohm, 74 W do zatížení 4 Ohm. S tímto výkonem dokáže naplnit celý interiér zvukem, a přesto nezabere mnoho místa v prostoru. Minimalistické vlastnosti jsou častokrát také výhodou, protože například uložený v regálu může zůstat před zraky lidí téměř skrytý. Speciální komponenty podléhají přísnému výběru výrobce, včetně diskrétních dvojpolárních obvodových tranzistorů (dvojité mono rozložení „case shoe box“ je zárukou kompaktnosti).

 

Vizuální a konstrukční stránka

Typ zesilovače NAP 100 je konstruován podle rozměrů 87 x 207 x 314 mm, s hmotností něco málo přes 5 kg. Přepravní hmotnost však vystoupá až na 7,6 kg a zvětší se také přepravní rozměry (210 x 280 x 410 mm). Dodáván je včetně příslušenství SNAIC a napájecího kabelu Power-Line Lite. Konečná povrchová úprava modulu je provedena v černé barvě, jak čelní část, tak jeho celé tělo. Uvnitř výrobku je připraveno vše, co dělá zesilovač zesilovačem přesně tak, jak to v Salisbury umějí nejlépe.

 

Konektivita a parametry

Audio vstupy zastupuje analogový 4- pin DIN, RCA vstup se vstupní impedanční hodnotou 18 kOhm.
Audio výstup funguje se ziskem +29 dB. Frekvenční odezva měřena při -3 dB činí 3,5 – 69 000 Hz a minimální impedance zatížení 2 Ohm. Výstupy reproduktorů L & R jsou vybaveny 4 mm "banánkovými" zásuvkami. V sekci napájení lze identifikovat síťové napájení, se 115 V nebo 230 V, 50 nebo 60 Hz. Spotřeba klidové energie je 15 VA, běžně 260 VA.

 

Jak se dělá dokonalý zvuk

Kdo je vlastně Naim Audio? Shrnuto v několika slovech jde o výjimečný britský evergreen s tradicí, který nabízí vše od zdrojů signálu až po zesilovače, a to s malým bonusem, s 40- letou praxí. Společnost Naim Audio byla založena v Salisbury roku 1969 trochu bohémským pánem, Julianem Verekerem. Úspěch stejnojmenné značky přišel v roce 1973, když zakladatel sestrojil aktivní reproduktorové soustavy pro tehdy začínající Capital Radio. O 10 let později obohatil firemní portfolio řadou Nait. Nyní je Naim součástí většího holdingu, v jehož filozofii však nechybí snaha reprodukovat hudbu s láskou, s nadšením, s vrcholnou muzikálností a legendární pohodou. Produkční tým uvádí na trh stále nové výrobky ve špičkové kvalitě, nabízí také multi-room ozvučení celého domu od malých aktivních reproduktorů až po fantastické high-endové sestavy.

 

Ukázka Naim NAP 100

Výrobce Naim
Počet kanálů Stereo
Výkon na kanál (W) 50 (8 Ω) 75 (8 Ω)
Dynamický výkon (W) nespecifikováno
Frekvenční odezva od (Hz) 3
Frekvenční odezva do (Hz) 69000
Odstup signál / šum (dB) nespecifikováno
THD (%) nespecifikováno
Bi-amp zapojení
Analogový vstup DIN 4-pin
Analogový výstup
Barva Černá
Šířka (mm) 207
Výška (mm) 87
Hloubka (mm) 314
Hmotnost (kg) 5,1
Vaše hodnocení