DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Ortofon 2M Blue
Ortofon 2M Blue Ortofon 2M Blue

Ortofon 2M Blue

5 390 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis


K důležitým gramofonovým komponentům patří kromě pohonného mechanismu a přenosového raménka přenoska. MM magnetodynamická gramofonová přenoska s diamantovým eliptickým hrotem s výbrusem Nude  je zárukou kvality dobrého přenosu hudby z gramofonové desky do éteru, i když je to hodně zjednodušeně řečeno. Modifikovaný systém s výstupním napětím 5,5 mV disponuje dělenými pólovými nástavci a vinutím z měděného drátu, zejména k optimální reprodukci zvuku vysoce přesným. Od 2M Red se liší vyšší dynamičností, otevřenější reprodukcí a větší detailností.

 

 • MM přenoska
 • Vylepšený motorek, který disponuje optimalizovanou zvukovou reprodukcí a vysokou akustickou přesností
 • Dynamičtější, rezolutnější, reprodukuje více otevřený zvuk a více detailů než 2M Red
 • Eliptický hrot
 • Diamantový hrot
 • Součástí balení: šroubovák, šroubky, kartáček

 

Předchůdkyně přenosky

Od dob vynálezu Emile Berlinera uplynulo hodně let a je všeobecně známo, že pokrok jde rychle kupředu, nevyhnul se ani oblasti gramofonové produkce a příslušenství. Původní kovová jehla, kterou později nahradila krystalová vložka se safírovou jehlou, dostala v současnosti úplně jinou podobu. Např. nejnovější typy gramofonů jsou osazeny magnetodynamickými přenoskami nejvyšší kvality, disponující diamantovými hroty. Jejich předností je velmi citlivá reakce i na ty nejmenší záchvěvy gramofonové jehly (jinak řečeno gramofonové chvějky).

 

MM versus MC

Těmto zkratkách zkušení audiofilové a milovníci gramofonových nahrávek a přístrojů velmi důvěrně rozumějí. Nejsou to žádné monogramy slavných, nýbrž označení pro dva druhy přenosek. Zkrácením sousloví moving magnet a moving coil se vše vysvětluje. Systémem MM rozumíme používanější typ přenosky, ideální poměrem ceny k výkonu, díky které je zvuk kvalitní a nezkreslený. V tomto případě se hýbe magnet a ve dvou stabilních cívkách je generován proud, jenž je poté propojen do dalších elektrických obvodů. V systému MC je v pohybu cívka v blízkosti stabilního magnetu, hmotnost je nižší, snadněji kopíruje drážku desky, ale je technicky složitější, a tedy i dražší. Výstupní napětí je nižší, a to si žádá bezchybné zesílení.

 

Technická data

Výstupní napětí při 1000 Hz a 5 cm/sec. je 5,5 mV. Nutno podotknout, přenoska samotná váží pouhých 7,2 g, využitý úhel přenosu je 20°. Rozsah přítlačné síly je 1,6 - 2,0 g (16 - 20 mN), doporučený přítlak je1,8 g (18 mN). Vnitřní impedance, DC odpor činí 1,3 kOhm, vnitřní indukčnost 700 mH. Frekvenční rozsah při -3 dB je dán 20 – 25 000 Hz, při +2/-1 dB pak 20 – 20 000 Hz. Funkční náhradní jednotkou je Ortofon 2M Blue stylus (zaměnitelná s 2M Red a 2M Silver). V příslušenství je možné objevit i šroubky, šroubováček a kartáček.

 

Jak to vidí audiofil aneb shrnutí

Není vůbec nadnesené tvrzení, že spolu s kvalitním audio zbožím včetně 2M Blue dostane audiofil i veřejností poměrně oceňovanou hodnotu – zvuk s plným rozsahem, fenomenální prezentaci produkce, skvělou investici, jenž z hlediska tonálního i z hlediska rozlišení může zajistit bezprecedentní výkon. Díky modifikacím je zde umně poskytnuto zvýšené výstupní napětí 5,5 mV a vysoce přesný zvuk. Přednosti v podobě dokonalejší dynamiky a rozlišení, zvukové otevřenosti a detailnější reprodukce znamená průlom v audio světě. Gramofon byl, je a může zůstat fenoménem kterékoli doby, aniž by byl přežitý, překonaný či jinak utlačený do pozadí. Ocitá se v popředí zájmu veřejnosti pokaždé, když světlo světa spatří nová technologie, nová komponenta a nové zkušenosti. Společnost Ortofon naplňuje všechna očekávání, proto zboží této značky získává profesionální podporu. Důvěřovat přenoskám, které dokáží zdokonalit hudební systém, je možné a dokonce i doporučené. Vyzkoušet je a poslechnout si konečný produkt znamená také správně si vybrat.

 

Technické parametry:

 • Separace kanálů při 1kHz: 25dB
 • Výstupní napětí při 1000 Hz, 5cm/sec: 5,5 mV
 • Rovnováha kanálů při 1 kHz: 1,5 dB
 • Separace kanálů při 1 kHz: 25 dB
 • Separace kanálů při 15 kHz: 15 dB
 • Frekvenční rozsah při - 3 dB: 20-25.000 Hz
 • Frekvenční odezva: 20-20.000 Hz + 2 / - 1 dB
 • Sledovací schopnost na 315Hz: 80 μm
 • Poddajnost: 20 μm / mN
 • Hrot: Eliptický (Nude)
 • Radius špičky hrotu: r / R 8 / 18 μm
 • Rozsah přítlačné síly: 1,6-2,0 g (16-20 mN)
 • Doporučený přítlak: 1,8 g (18 mN)
 • Sledovací úhel: 20 °
 • Vnitřní impedance, DC odpor: 1,3 kOhm
 • Vnitřní indukčnost: 700 mH
 • Doporučený zatěžovací odpor: 47 kOhm
 • Doporučená zatěžovací kapacita: 150-300 pF
 • Hmotnost přenosky: 7,2 g

 

Porovnání Ortofon 2M Blue a 2M Red

Poslech přenosek 2MPoradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Dopbrýden máte zkušenosti z Ortofon 2M BLUE a Ortofon 2M SILVER
2


Recenze

Zákaznické recenze

Kaleid
20.01.2020

Skvělá přenoska za rozumný peníz

Skvělá přenoska s pěkným basem a důrazem na středy.Oproti červené je o kus dál,otevřenější,více detailů.S phono boxem Tube S2 hrála fantasticky.Důležité je dodržet zatěžovací kapacitu (pF) pod 200pF u řady 2M.Phono box Tube S2 nastavený na 147pF+ kabel connect it C 41cm+ 27pF=174pF.

Petr
02.08.2019

Hraje výborně

Pořídil jsem si ke gramofonu tuto přenosku, původně jsem měl Ortofon om5, pak Ortofon M2red, ale tato je opravdu perfektní

TommikCV
25.08.2018

Super zvuk

U staršího gramofonu Tesla MC 400 se až neuvěřitelně zvedl zvukový projev. Vážně paráda! A ještě musím pochválit obchod L-E, za velmi rychlé vyřízení objednávky!

Kampav
08.02.2018

Konečně to hraje

Pořídil jsem nový gramfon Rega Planar 1 s přenoskou Rega Carbon. Nehrálo to špatně, ale navylo to ono. Zkusi jsem vyměnit za Goldring Elektra, kterou jsem měl k dispozici. Taky to nějak nehrálo. Po týdnu hledání na googlu a na youtube, kde jsem si poslechl na mé sluchátk Beyer DT990 různé přenosky jsem se zcela správně rozhodl pro Ortofon 2M Blue. Je to velký skok od 2M red a neí to tak drahá záležitost. Optimální cena a výkon. Skok mezi Blue, Bronz a Black už zas tak velký není.
Basy jsou pevné, hluboké, prostor do stran se rozšířil, samozřejmě i předozad. Slyším věci, které jsem předtím neměl šanci slyšet. Výška, středy detailní a přesné. Lahůdka. Mám k tomu Cambridge Audio 841, bedny Acoustic Energy 30 Radiance. Je to úžasné Samozřejmě i předzesilovač na přenosku Cambridge Audio a kvalitní kabely KabelGuru. Vřele dpoporučuji všem, kteří chtějí provést změnu svého gramofonu.

Daniel
28.12.2017

100% spokojnost!!

Super pristup zo strany obchodu a samozrejme prenoska je high-end level a zvuk vinylov je neskutocny!!!!

Stefan
24.10.2017

Som spokojny

Plne souhlasim s Davidem.

David
30.08.2017

nadšení, splnilo očekávání

Zdravím, moje recenze bude stručná.

Před nedávnem jsem si pořídil starý tesla gramofon hc16. opatrným našlápnutím do světa domcích gramců kdy jsem nechtěl investovat příliš do neznámého a také, zdali mě to skutečně chytne a budu si doma vinyly pouštět.
Teslu jsem samozřejmě musel ihned poladit včetně výměny přenosky. První byla nasnadě ortofonka OM5, která fungovala super.
Zvuk z vinylu mě opravdu chytil a tak jsem hned začal pomýšlet výše, přesto jistou měrou při zemi. Pořídil jsem legendární teslu nc 440 na kterou šla OM5B.
Řekněme že talíř s ramínkem už dával slušný základ a tak přišla na řadu nová přenoska.
Chvíli jsem váhal, zdali postačí ortofon OM10, nebo 2M red,,, pár recenzí mi napovědělo, že zas tak znatelný rozdíl (obzvlášt na technice co mám) nezaznamenám.
A tak jsem objednam 2m blue. První večer jsem pustil snad celou mojí sbírku vinylů a nemohl jsem se nabažit. Přechod z OM5 na blue je opravdu citelný. Celé se to otevřelo, zároveň odloučilo od slitých přechodů.
Pokud někdo uvažuje o upgradu ze základní řady přenosek a váha nad tím, co mu to ve skutečnosti přinese, tak já říkám, že jistě skvělý zážitek. já osobně mám jistý nostalgický vztah ke strým gramofonům, které se nemůžou sice zcela měřit se soudobými stroji střední třídy, ačkoli jsou v těsném závěsu.. já jsem momentálně spokojen a konečně jsem si řekl, že ted je to tak jak jsem chtěl mít. Že jsem z té nc440 vytáhl téměř max.. a je to poslouchatelné (poslouchatelné zní v tomto případě dost skromně).
Netuším jak by vyšla ortofon 2m red v tomto rozhodnutí vám neporadím, ale pokud budete přecházet ze základní řady, tak se posuňte o krok dopředu, ne jen o kousíček. tak nakonec to nebylo až tak krátké :-) Snad to někomu v rozhodnutí pomůže. Mějte se

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Ortofon 2M Blue

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Ortofon
Typ jehly Stereo
Typ přenosky MM
Rychlost 33 / 45 RPM
Výstupní napětí 5,5 mV
Frekvenční odezva od (Hz) 20
Frekvenční odezva do (Hz) 25000
Jehla Nude eliptická
Doporučený přítlak (g) 1,8
Doporučená impedance (Ω) 47000
Doporučená kapacitance (pF) 150 - 300 pF
Hmotnost (g) 78