DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 8:00-16:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Ortofon 2M Mono SE
Ortofon 2M Mono SE Ortofon 2M Mono SE Ortofon 2M Mono SE

Ortofon 2M Mono SE

15 990 Kč

Dostupnost: Do 5 dnů

Popis

Kdo hledá nějakou speciální přenosku, pak série Speciál Edition Mono je tou pravou. Magnetodynamická MM přenoska Mono SE je typická svým snadno rozpoznatelným charakterem. Po dobu existence gramofonových přístrojů neproběhla žádná velká proměna, ale i tak jsou parametry přenosky Mono zajímavé, vzhled a logo nepřehlédnutelné. Mono funkce jsou dány modifikovaným motorem, který směřuje k vysoce přesné zvukové produkci.

Účinně a funkčně řešeno

Optimální řešení pro přehrávání micro groove LP vinylových desek je nalezeno. Typ 2M Mono se vyznačuje využitím stejného výstupního signálu z obou sad pólových kolíků, což eliminuje nutnost mono-specifického vybavení, je tedy možné získat věrnou reprodukci mono na jakémkoli systémovém zařízení se stereo přehráváním. S tímto výjimečným snímačem je nastavený zvuk mono i přes stereo kazety. Mono kazety fungují přesně podle drážky signálu pouze v jediné rovině, výsledný efekt je působivý, i když tišší, bez vnějšího hluku a dalších nedostatků, jenž plynou z geometrie drážek, protože podobné potíže jsou na programu právě při přehrávání mono zdrojů ze stereo kazet. Slyšet hluboké hudební scény tedy lze, 2M Mono s akustikou problém nemá. 

S kvalitou kupředu

Právě s Ortofon modely přenosek je prezentace hudby dokonalejší, než by se dalo čekat. Ostrost produkce a její neúnavnost, co se týká poslechu, ocení každý, kdo přenosky této značky zná a akceptuje. Neokoukaný, respektive „neoposlouchaný“ projev je vítán zkušenými odborníky na akustiku. V realitě dneška je hodnocení neboli cena odpovídající pozoruhodnému výkonu tohoto základního přenoskového modelu.  

Promyšlený design, překvapivý zvuk

Body navíc tento komponent získává díky ultra doceněnému designu, za kterým je skryta důmyslná kooperace dánských průmyslových designérů. Vzhled a vizuální pojetí doprovázejí zvukovou prezentaci, což je tendenčně uzpůsobeno právě společností Ortofon. Kromě toho, že dobře vypadá, ještě bezchybně předvede i starší, dokonce i poměrně obehrané zvukové záznamy velmi příkladně. Poutavý zvuk, nízká hlučnost a skvělá detailnost jsou precedenty, jenž audiofilové ocení.

Zajímavé údaje

Výstupní napětí při 1000 Hz, 5cm/sec. je 4 mV. Frekvenční rozpětí při -3 dB je 20 – 22 000 Hz, při +3/-1 dB pak 20 – 20 000 Hz. Rozsah přítlačné síly je 1,6 - 2,0 g (16 - 20 mN), doporučená 1, 8 g (18 mN). Sledovaný úhel činí 20°. Vnitřní impedance, DC odpor je 700 Ohm, vnitřní indukčnost 350 mH. Doporučené zatížení, co se týče odporu, je 47 kOhm, co se týče kapacity 150 – 300 pF. Hmotnost modulu bez šroubů je 7,2 g. Náhradní doporučenou jednotkou je 2M Mono, jenž je zaměnitelná s 2M 78.

Svět mono

Na konci 40. let se fonografy rázem proměnily v moderní techniku, využívající vinyl. Dokonalejší technologie dovolily záznamu překročit 8 kHz hranici a poskočit na 14 kHz – tehdy lze infiltrovat počátek onoho slovutného “high fidelity”.  Rok 1948 na trh vnáší mikrodrážku – tedy i lepší materiál – současný vinyl, inovované záznamové hlavy, nový způsob nahrávání, a to na celou stranu desky a posléze i zbrusu nové typy gramofonů (včetně 33 RPM přehrávání). Při přehrávání mono desky za pomoci stereo vložky nelze docílit identické reprodukce v obou kanálech (důsledky: přeslech kanálů, šum, fázové posuvy, antiskating a zkreslení). Rozdílem je částečně nestabilní a nekonkrétní akustický obraz, chyby lze však korigovat (ovšem ne všechny) přepínačem mono, všech se ale zbavit nelze. Zvuk téže desky, jenž je přehrávaný mono vložkou, tyto potíže vůbec nezaznamenává. Zvukový obraz tedy bude pokaždé mnohem pevnější, stálejší a více bohatý.

Důležité informace:

 • Mono MM přenoska - Speciální Edice
 • Tělo přenosky je vyrobeno z Lexan DMX Piano White, revolučního materiálu, který zajistí pevnost a eliminuje nežádoucí resonance
 • Vylepšený motorek, který disponuje vysokou akustickou přesností
 • Cívkou je stříbrem plátovaný, měděný drát
 • Hrot Nude Shibata, stejný hrot jako na většině nejšpičkovéjších Ortofon přenoskách
 • Umožňuje si užít opravdové mono i na stereo gramofonovém zařízením

Technické parametry:

 • Výstupní napětí při 1000 Hz, 5cm/sec: 3,5 mV
 • Frekvenční rozsah při - 3 dB: 20 - 25000 Hz
 • Frekvenční odezva: 20-20.000 Hz + 2 / - 1 dB
 • Sledovací schopnost na 315Hz: 70 μm
 • Poddajnost: 22 μm / mN
 • Hrot: Nude Shibata
 • Radius špičky hrotu: r/R 6/50 μm
 • Rozsah přítlačné síly: 1,4-1,7 g (14-17 mN)
 • Doporučený přítlak: 1,5 g (18 mN)
 • Sledovací úhel: 20°
 • Vnitřní impedance, DC odpor: 600 Ohm
 • Vnitřní indukčnost: 300 mH
 • Doporučený zatěžovací odpor stereo / mono: 47 kOhm / 23,5 kOhm
 • Doporučená zatěžovací kapacita stereo / mono: 150-300 pF / 300-600 pF
 • Hmotnost přenosky: 7,2 g


Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Ortofon 2M Mono SE

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Ortofon
Typ jehly Mono
Typ přenosky MM
Rychlost 33 / 45 RPM
Výstupní napětí 4,0 mV
Frekvenční odezva od (Hz) 20
Frekvenční odezva do (Hz) 25000
Jehla Nude sférická
Doporučený přítlak (g) 1,5
Doporučená impedance (Ω) 47000
Doporučená kapacitance (pF) 150 - 300 pF
Hmotnost (g) 72