DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Ortofon 2M 78

Ortofon 2M 78

2 990 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Ortofon kazety jsou známé tím, že jim jde především o poskytnutí  nejlepší akustiky zvuku, který je věrný a důvěrný, jenž autenticky a správně reprodukuje zaznamenanou formu zvuku. Magnetodynamická přenoska s kulatým hrotem, ideální pro rychlost 78 otáček za minutu, je praktickým a elegantním řešením pro přehrávání šelakových desek. Přímá a snadná montáž – výměna na gramofonovém raménku je výhodou.

Elegantní hi-tech design

Tělo komponentu je ze speciální směsi, jenž zaručuje vysokou tuhost, eliminuje nežádoucí vibrace a navíc je dokonce i zdrojem elegance, o což se zasloužil nezaměnitelný design (vyvíjený ve spolupráci s dánským průmyslovým designérem Møller Jensenem). Série 2M je význačná tím, že určuje precizní vyhledávání informací uložených v záznamové drážce, což kromě designu a konstrukčních daností je mnohem důležitější. Hmotnost přenosky je pouhých 7,2 g.

Zajištění zvukových vlastností

Potencionálního klienta jistě zajímá jediné: A co zvuk? Odpovědí může být strohé, ale velmi výstižné sdělení, že zvuk je detailní, s nízkým prahem hlučnosti, s dynamickým a věcným rytmem, jenž upoutá pozornost. Výstupní napětí při 1000 Hz, 5 cm/sec. jsou 4 mV, frekvenční rozsah při -3 dB 20 – 22 000 Hz. Co se týká rozsahu přítlačné síly, je dána veličinou 1,6 - 2,0 g (18-25 mN), přičemž je doporučený přítlak 1,8 g (20 mN). Velikost sledovacího úhlu je 20°.
Z dalších informací je třeba sdělit velikost vnitřní impedance, DC odpor, jenž je 700 Ohm, potažmo i  dosaženou vnitřní indukčnost – 300 mH. Co se dále doporučuje? Zatěžovací odpor 47 kOhm a zatěžovací kapacita 150 - 300 pF.

Orotofon dneška – cílem je kvalita

Nyní patří dánská výrobní společnost ORTOFON k předním světovým výrobcům, dodává přenosky vysoké kvality do nejrůznějších míst na světě. Od svého zrození, tedy od roku 1918, kdy byla v Kodani založena, měla ve svém hledáčku filmové zvukové reprodukce. Posléze, od roku 1948, společnost představila audio veřejnosti svoji první přenosku s pohyblivou cívkou – v té době velmi progresivní komponent. V dalším procesu modifikací a inovací poslala do světa dalších více než 300 rozmanitých typů přenosek. V současné době je tato renomovaná společnost se svým vývojovým i výrobním týmem v Dánsku jedním z nejdůležitějších výrobních lídrů, jenž produkují přenosky a příslušenství pro gramofonové přístroje. Vše, včetně komponentů, se vyrábí v dánském závodě v Nakskove. 

Progresivní zkušenosti a znalost technologií

Aby gramofonové přenosky se svou kvalitou překročily práh, hranici, která je dělí od působení na světovém trhu s elektronikou, musí mít jejich profesionální zástupci hluboké znalosti akustiky, musí znát a umět vybírat i používat adekvátní technologie materiálů a technologie výroby. Tyto předpoklady jsou samozřejmě společností Ortofon a jejich výzkumnými, designovými i výrobními týmy naplněny. Na slovo vzatí odborníci se svými zkušenostmi a dovednostmi mohou zaručit Ortofonu dobré jméno, stabilitu produkce a vysokou kvalitu produkovaných přenosek, jejichž cena je velmi příjemná. Důvěru stejnojmenné značce lze svěřit tehdy, jestliže široké spektrum uživatelů potvrdí jejich přednosti, funkčnost. Díky veškerému zkoušení, testování a zkoumání i náročný uživatel může být spokojen, nemusí se obávat o finanční náročnost či montáž, v balení obvykle najde i všechen k výměně potřebný arzenál. Orotofon 2M 78 není tudíž jenom kusým označením a neznámou zkratkou. Po bližším seznámení se stane nepostradatelným modulem, bez kterého oblíbená hudba nemusí být dostatečně slyšitelná. A to by byla škoda.

Důležité informace:

 • MM přenoska
 • Vylepšený motorek, který disponuje vysokou akustickou přesností
 • Dodává otevřený, dynamický zvuk s náznakem tepla
 • Kulatý diamantový hrot (vhodný pro přehrávání 78 rpm shellac desek)
 • Umožňuje si užít opravdové mono i na stereo gramofonovém zařízením

Technické parametry:

 • Výstupní napětí při 1000 Hz, 5cm/sec: 4 mV
 • Frekvenční rozsah při - 3 dB: 20-20.000 Hz
 • Frekvenční odezva: 20-20.000 Hz + 3 / - 1 dB
 • Sledovací schopnost na 315Hz: 70 μm
 • Poddajnost: 18 μm / mN
 • Hrot: Kulatý
 • Radius špičky hrotu: R 65 μm
 • Rozsah přítlačné síly: 1,6-2,0 g (16-20 mN)
 • Doporučený přítlak: 1,8 g (18 mN)
 • Sledovací úhel: 20 °
 • Vnitřní impedance, DC odpor: 1,3 kOhm
 • Vnitřní indukčnost: 300 mH
 • Doporučený zatěžovací odpor: 47 kOhm
 • Doporučená zatěžovací kapacita: 150-300 pF
 • Hmotnost přenosky: 7,2 g

Poslech Ortofon 2M 78Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Ortofon 2M 78

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Ortofon
Typ jehly Mono
Typ přenosky MM
Rychlost 78 RPM
Výstupní napětí 4,0 mV
Frekvenční odezva od (Hz) 20
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Jehla Sférická
Doporučený přítlak (g) 1,8
Doporučená impedance (Ω) 47000
Doporučená kapacitance (pF) 150 - 300 pF
Hmotnost (g) 72