CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Pro-ject 2-Xperience SB 2M silver
Pro-ject 2-Xperience SB 2M silver Pro-ject 2-Xperience SB 2M silver Pro-ject 2-Xperience SB 2M silver Pro-ject 2-Xperience SB 2M silver Pro-ject 2-Xperience SB 2M silver

Pro-ject 2-Xperience SB 2M silver

31 490 Kč

Dostupnost: Dostupnost zjistíte kliknutím na čtvereček s barvou

* Povinné pole

31 490 Kč

Popis

Docela často se lidé navracejí k lecčemu z minulosti, trocha nostalgie nikoho nezabije. Návrat ke starým gramofonům nemusí souviset jenom se sklony ke starožitným věcem, gramofony totiž mohou být i zbrusu nové a moderní. S vynikající výbavou – stabilním a vyváženým 2 kg MDF talířem, s vložkou 2M-Silver, 9 palcovým ramenem z uhlíkového vlákna a s řemínkovým pohonem je velkou výzvou pro všechny, kteří se neřídí svázanou konvenčností.

 

Obohaťte svůj život

Velkorysou nabídkou zkušené rakouské společnosti Pro-Ject je skvělá konstrukce vyladěná jedinečným designovým vzhledem, kterou se pyšní řada Project Classic Line. Tento typ gramofonu je dán výbornou technickou podporou, kterou korunuje moderní, nadčasový vzhled, o neuvěřitelném audio zážitku s ním není třeba snít. Ty nejbujnější audiofilské představy jsou rázem naplněny a přátelství s ním slibuje vynikající poměr ceny a kvality produktu.

 

Vzhled a parametry spolu souvisejí

Gramofonový přístroj je tvořen masivní základnou z kvalitní MDF desky v několika povrchových úpravách (Palisander, Eukalypt, Mahagon, Oliva, Black apod.). Eliminace ruchů a vibrací zvenčí je zajištěna třemi stavitelnými hroty ze sorbotanu, stabilita je taktéž dána 2 kg sendvičovým MDF talířem o průměru 300 mm s 4 mm vinylovým potahem. Přesné řízení otáček je dáno integrovaným speed boxem, stejně tak jako pohodlné přepínání rychlostí a kontrola otáček. Výhodou je oddělení hnacího motoru (který je maximálně odhlučněný) od ostatních částí přístroje, a z tohoto důvodu nejsou tedy vibrace dále rozšiřovány. K inovačním prvkům patří také přímé, velmi pevné a lehké 9 palcové high-end raménko 9cc Evolution z uhlíkového vlákna se safírovými ložisky, kdy hrot lze unikátně doladit a cinch konektory jsou odpojitelné. Další skvělou volbou je osazení kvalitní MM přenoskou s eliptickou vložkou Ortofon 2M Silver a akrylový, protiprašný kryt.

 

Další informace pro zvídavé

Rychlost (otáčky) jsou 33 nebo 45 rpm, elektronicky přepínatelné. Přesah činí 18 mm, přítlak 10 – 30 mN, odstup signálu od šumu je -70 dB. Kompaktní tělo disponuje rozměry 460 x 133 x 360 mm a hmotností 7,7 kg. Výstup je tvořen cinchem (RCA). V příslušenství se dále nachází kabel RCA, kryt plexi, přítlačná matice gramodesky, adaptér napájení, protizávaží 6-10 kg. Přenoska Ortofon 2M Silver váží pouhých 7,2 g a funguje ve frekvenčním rozsahu 20 – 20 000 Hz, s výstupním napětím 5,5 mV.

 

Zvukový výkon na jedničku

AC motorek se vyznačuje tichým chodem, převod otáček je zajištěn silikonovým řemínkem. Generátor přesného střídavého proudu, potřebného k řízení motoru je inovován a vybaven elektronickým přepínačem otáček, zabezpečuje s velkou přesností stabilitu otáček talíře. Těžký talíř je vyvážený a přesné ložisko (oska z nerez oceli potažená chromem) má teflonovou povrchovou úpravu v pouzdře z bronzu zajišťuje rovnoměrnost pohybu, preciznost a co možná největší odstup od hluku. Výsledný akustický dojem má jenom světlé stránky a posluchače baví, je autentický, přesný a vyvážený. S výběrem tohoto dokonalého a skvěle vypadajícího výrobku souvisí jeho předvedení, jež každého budoucího uživatele dostane a to hned na několik vábniček – úžasné linie a vynikající design, skvělé funkce, použití kvalitních testovaných materiálů, skutečně bombastický akustický výkon a přednes, a v neposlední řadě překvapivá cena. Proč si tedy nepořídit takový krásný gramofon? Pro radost z poslechu přinejmenším.

 

Technický popis

 • Rychlost 33/ 45
 • Odchylka rychlosti ± 0,5%
 • Kolísání otáček ± 0,08 %
 • Kryt proti prachu součástí balení
 • RCA phono konektory
 • Sorbothane tlumené hliníkové nožičky (3)
 • Ramínko Pro-Ject 9cc
 • Délka ramene 9 "(230mm)
 • Hmotnost ramene 250 g
 • Dodávaná protiváha 6 až 10 gramů
 • Přítlak: 10 - 30 mN
 • Odstup signálu od šumu: 70 dB
 • Hmotnost talíře: 2kg (antiresonanční sendvičová konstrukce pokrytá vrstvou vinylu)
 • Průměr talíře: 300mm
 • Typ napájení: 220 - 240 V, 50 Hz
 • Spotřeba: 2 W
 • Rozměry (Š x V xH ): 460 x 133 x 360 mm
 • Hmotnost 7,7 kg
 • Gramofon vyroben v ČR

 

Pro-ject 2-Xperience SB 2M silverPoradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Dobrý den, dostal jsem Pro-Ject 2 Xperience SB 2M Silver, ale z návodu jsem nepochopil nastavení závažíčka se silonem, které je v balení. Nemáte odkaz na nějaké stránky, kde je návod popsán nebo natočen? Děkuji za odpověď.
7


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Pro-ject 2-Xperience SB 2M silver

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Pro-Ject
Šířka (mm) 460 mm
Výška (mm) 133 mm
Hloubka (mm) 360 mm
Hmotnost (kg) 7,7 kg