DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 8:00-16:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Pro-ject 2-Xperience SB S-Shape
Pro-ject 2-Xperience SB S-Shape Pro-ject 2-Xperience SB S-Shape Pro-ject 2-Xperience SB S-Shape

Pro-ject 2-Xperience SB S-Shape

47 590 Kč

Dostupnost: Do 5 dnů

Popis

Máte rádi limity? V zásadě tedy spíše to, co druzí nemají? Pak tedy právě edice gramofonů s hliníkovým přenoskovým raménkem S-shape a komplexní výbavou by mohla ukojit onu bezmeznou touhu po akustické dokonalosti, linoucí se z gramofonových nahrávek. Unikátní zpracování, integrovaný Speed Box a mnoho překvapivých konstrukčních zvratů – to vše je ukryto v modelu 2Xperience SB s vystavěným trubicovitým ramenem ve tvaru S.

 

 • Prvotřídní gramofon s 9" S-Shape raménkem
 • Elektronické přepínání rychlostí 33 a 45 rpm pomocí integrovaného speed boxu
 • Precizní vyvážený talíř sendvičové konstrukce
 • Audiofilní 9" S-Shape raménko
 • Diamantová svorka stáhne desku k talíři

 

Pro- Ject a léta zkušeností

Když byla v roce 1990 Heinzem Lichteneggerem ve Vídni založena společnost, jejím prioritním cílem bylo analogové přehrávání coby nejvíce efektivní způsob poslechu v té době kvalitní hudby. Časem přišly úspěchy, jenž přetrvaly po desetiletí. Zvrat většího kalibru nastal však s výrobou kvalitnějších gramofonů, díky nimž je produkce a vývoz až do 80 zemí světa zajištěn doposud. Tak se stalo, že společnost Pro- Ject na trhu zaujala zcela zásadní místo a nyní je opravdu známou i zvučnou značkou. Tomu odpovídá též několik získaných ocenění, souvisejících s audio produkcí.

 

Konstrukční inovace hýbou světem

O gramofonu Pro-Ject 2Xperience SB je známo, že využívá letitých zkušeností z výroby gramofonových přístrojů s řemínkovým pohonem. Základem je kvalitní masivní, stabilní sokl, který je vyroben z dřevovláknité MDF desky a 300 mm, 2 kg těžký, vyvážený sendvičový talíř. Díky třem výškově stavitelným nohám se sorbotanovým tlumením je přenos vibrací zvenčí efektivně eliminován. Vibrace a rušení přicházející z motoru omezuje také jeho uložení mimo vlastní šasi. Integrovaný „speed box“ je zárukou přesného řízení otáček, střídavého asynchronního motoru, nesložitá je i změna rychlosti a stálosti otáček (elektronická regulace 33/45 otáček za minutu). Hliníkové tvarované raménko ve tvaru trubky a s výměnnou hlavičkou SME je dlouhé 230 mm, s převisem 18 mm, jeho efektivní hmotnost činí 8,5 g. Je vybaveno bajonetovým uchycením, přičemž přenoska se dá snadno seřídit. Aby mohlo být adekvátně funkční ve svislé i vodorovné poloze, je vybaveno ABEC7, vysoce přesnými obrácenými ložisky, sestávajícími se z kalených nerezových jehel v safírovém uložení.

 

Specifické parametry

Spotřeba energie činí maximálně 4 W a méně než 0,5 W v pohotovostním režimu. Velikost této designové záležitosti je dána rozměry 460 x 160 x 360 mm, včetně zavřeného transparentního protiprachového krytu z akrylu. Precizní ložisko s oskou z nerezové oceli, chromovým povrchem a teflonovým potažením v bronzovém pouzdře symbolizuje přesnost, rovnoměrnost otáček a eliminaci hluku. Hmotnost přístroje je 7,7 kg.

 

Akustický zážitek z dokonalého poslechu 

Faktem je, že výsledný zvukový výkon je totožný s akustickým projevem jakéhokoli jiného luxusního, kompaktního přístroje. AC motorek pracuje tiše a převod otáček na vnější obvod talíře je zajištěn silikonovým řemínkem. Nově působící generátor přesného střídavého proudu, který řídí motorek, disponuje elektronickým přepínáním otáček, s převodem přes velké poloměry jistí také stálost a stabilitu otáček talíře. Model 2Xperience SB S-Shape je velmi dynamickým experimentem, co se týká poměru výkonu vůči ceně. Je výborně technicky uchopen, svou čistotou a moderním stylovým designem umožňuje všem žádostivým audiofilům jedinečný, osvobozující zážitek. Gramofon není a ve své nové podobě nebude v dohledné době zapomenutým přežitkem, ani žádným retro zážitkem. Má našlápnuto do prvních pozic, oblíbený hudební žánr na vinylu má totiž zelenou

 

Technické údaje:

 • Rychlost: 33, 45 (elektronické přepínání)
 • Princip pohonu: řemenem
 • Talíř: 300mm / nerezová ocel
 • Rozptyl rychlosti: ~ 0,5%
 • Kolísání otáček: ~ 0,08%
 • Odstupní signál šum: - 70 dB
 • Raménko: hliníkové 9"
 • Efektivní délka ramene: 230 mm
 • Efektivní hmotnost raménka: 8,5 g
 • Přesah: 18 mm
 • Přítlak: 10 – 30mN
 • Součástí příslušenství: kabel CINCH, plexi kryt, přítlačný šroub gramodesky, protizávaží 6 - 10 g
 • Rozměry (ŠxVxH): 460 x 133 x 360 mm
 • Hmotnost: 7,7kg

 

Ukázka gramofonuPoradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Pro-ject 2-Xperience SB S-Shape

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Pro-Ject
Barva Černá / Piano
Šířka (mm) 460
Výška (mm) 160
Hloubka (mm) 360
Hmotnost (kg) 7,7