CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Q Acoustics 3050
Q Acoustics 3050 Q Acoustics 3050 Q Acoustics 3050 Q Acoustics 3050 Q Acoustics 3050 Q Acoustics 3050 Q Acoustics 3050 Q Acoustics 3050 Q Acoustics 3050 Q Acoustics 3050 Q Acoustics 3050 Q Acoustics 3050 Q Acoustics 3050

Q Acoustics 3050

Běžná cena: 19 990 Kč

Special Price 16 990 Kč

Dostupnost: Dostupnost zjistíte kliknutím na čtvereček s barvou

* Povinné pole

Běžná cena: 19 990 Kč

Special Price 16 990 Kč

Výrobek můžete zakoupit také v akčním setu se slevou

Cena při zakoupení samostatně: 35 960 Kč
Ušetříte: 1 470 Kč
34 490 Kč

Popis

Seznámení s dvoupásmovou soustavou elegantních, štíhlých sloupových reproduktorů se zabudovaným bassreflexem mladé britské firmy Q Acoustics může být pro mnohé audiofily překvapením. Modely série 3000 nesou známky jak vynikající akustické kvality zvuku, tak precizního zpracování materiálů i všech komponentů. Nejednoho potencionálního zákazníka s jistotou uchvátí zejména nadčasový styl a super moderní design, variovaný celou škálou barevných provedení.

 

Co o ní nevíte

Modelová sestava reproduktorů Q Acoustics, jež se řadí k modifikované sérii 3000, přichází se stále dokonaleji propracovaným systémem zvuku, podpořeným nejmodernějšími technologiemi, jenž má na svědomí tým odborníků, najatých britskou společností. Její vznik spadá do roku 2006. Tentokrát ne tradice, ale hluboké zkušenosti a schopnosti dostaly na vrcholné příčky řadu produktů s vynikajícími vlastnostmi, avšak s velmi přijatelnou cenou. Tito oslovení specialisté vsadili na inovativní proměny při úpravě reproduktorů, jenž má značný podíl na výsledném zvukovém přednesu a akustickém proudu zvuku. Novinkou jsou inovace konstrukční, jež zaznamenaly také sloupové - podlahové skříně, včetně atypicky pojatých podstavců. Základem je i zpevnění ozvučnice, zabraňující rezonancím. Mírně zakulacené rohové segmenty činí celkový dojem uceleným, měkkým a hladkým, i přes zřejmou a nutnou stabilitu.

 

S technickými parametry se dozvíte více

Sloupové skříně jsou osazeny dvojicí 165 mm basových měničů s kuželovitou membránou z papíru a aramidového vlákna, a dále jedním 25 mm vysokotónovým měničem – tweeterem – se speciálně upraveným tvarem vrchlíku. Tento nový systém napomáhá rozšíření vyzařování do většího úhlu prostoru. Dostatečný frekvenční rozsah 44 – 22 000 Hz umí zajistit poměrně silné basy, excelentní výškové rozdíly, a díky citlivosti 92 decibelů lze akusticky vyplnit interiér jak v piano pasážích, tak při silně znějícím forte. Nominální impedance se nachází na hranici 6 Ohm. Doporučený výkon je 25 – 100 W. Nově provedená výhybka a kvalitní inovované designové terminály přispívají ke kompletnímu kladnému hodnocení celého setu.

 

Poslech bez retuší

Využití sloupových reproduktorů je široké – hodí se pro zvukovou produkci, a stejně dobře i k doplnění soustavy pro domácí kina, kde bezesporu dokáže podpořit unikátní výkon. Prostorový zvuk vyplní celý ozvučovaný prostor do nejmenších detailů bez nechtěných šumů a rezonancí, 3D dojem je umocněn v kterékoli poloze hlasitosti. Poslouchat však nemusíme jenom se zavřenýma očima, celkový prožitek je potřeba završit zrakovým vjemem, protože nadčasový moderní design sloupů opravdu stojí za vidění.

 

Dobře si vybrat – úprav je hned několik

V místnosti či libovolném interiéru se budou podlahové reproduktorové sloupy, vyrobené na základě inovativních technologií a postupů, vyjímat opravdu skvěle. Jsou vysoké tak akorát - 1000 mm, široké 200 mm a jejich hloubka je 298 mm. Váží necelých 18 kg. Samostatně i jako součást domácího kina se mohou stát v prostoru také exkluzivním, žádaným doplňkem. Nabízejí se totiž v několika provedeních - bílý nebo černý lesklý klavírní lak, dezén americký ořech, lichotící přirozenému vzezření. Skutečným skvostem a v hledáčku pro náročné uživatele je však antracitový Matte Graphite povrch, stejně tak jako se mladší generaci může líbit Leather Effect aneb imitovaný kožený vzhled. Dobře vypadající set a výborně znějící, plnohodnotný akustický proud, zasahující cele určený prostor - obojí prospěje vašemu pohodlí a dodá oblíbené, nenáročné a pocitové relaxaci teprve tu správnou dimenzi.

 

Technické parametry:

 • 2-pásmová sloupová reprosoustava s bassreflexem
 • Basový měnič: 2 x 165 mm
 • Výškový měnič: 25 mm
 • Impedance: 6 ohm
 • Doporučený výkon zesilovače: 25 - 100 W
 • Frekvenční rozsah: 44 - 22.000 Hz
 • Citlivost: 92,0 dB
 • Terminály: Možnost zapojení single nebo bi-wire / bi- amp
 • Hmotnost: 17,8 kg
 • Rozměry (š x v x h): 200 x 1000 x 298 mm
 • Cena za pár

 

Rozbalení Q Acoustics 3050Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Řadit podle ASC
Dobrý den, rád bych si i na základě doporučení pořídil tyto reproduktory. Bohužel bych je musel umístit jen malý kousek od zdi (10cm - 15cm), nemám místo, abych je dal více do prostoru. Dočetl jsem se, že bassreflex je umístěn vzadu. Dají se v tomto případě tyto reproduktory doporučit? Dočetl jsem se, že součástí balení jsou i molitanové ucpávky. Pomůže to v tomto případě? Díky předem za odpověď.
0
Dobrý den, rád bych chtěl poradit ohledně stereo receiveru bylo by to na filmy a hudbu 2.1 s nějakým pseudoprostorový zvukem jestli něco vůbec existuje. A jestli mi ještě k tomu poradíte nějaký subwoofer.

Děkuji
0


Recenze

Zákaznické recenze

Tomáš
05.11.2019

Doporučuji reprodudoktory tak obchod LE

Děkuji za výborný přístup pana Svrčka, excelentní pomoc při výběru a předvedení doplněné osobními zkušenostmi. Nejsem odborník ani moc fanda, hodba pro mě byla kulisou. S těmito repro si sednu i k poslechu. Využíváme jak na hudbu tak i TV.

Jiří Filipi
06.09.2018

Jednoznačně doporučuji.

Co upoutá na první pohled, jednoznačně vzhled, oblé hrany, k dané cenové třídě precizní potah dýhou a vůbec celková povrchová úprava, nádhera. V zadní části reproduktoru umístěné podpěrné stabilizační podpěry z kovu, s matnou povrchovou úpravou, také potěší. Mřížky, které se nemusí zbytečně pracně uchycovat do otvorů a následně vytahovat, ale drží je na svém místě pouze magnety...lze říci pouze - výborně, skvělý nápad! ;-) Vlastním v povrchové úpravě ořech, v reálu o trošku tmavší než na fotografiích, ale vůbec nevadí, působí velice hodnotně, povedený design.
Teď asi to podstatnější a to je zvuk. Po mnohých vyhledáváních a původních výběrech, jsem se jako už předtím při výběru gramofonu, spolehl na radu profíků spol. Luxusní Elektronika a zakoupil Q Acoustics. Zvuk je vyvážený a dle mého sluchu rozhodně nepřečnívá a ani jinak nepřesahuje žádné zvukové pásmo. Výšky jsou krásně znělé, bez obtěžujících sykavek či jakékoliv roztříštěnosti. Společně se středy a basy podávají nejen velmi příjemný zvuk, ale celkově dobře a přehledně podaný prostor. Při poslechu živé nahrávky LP Diany Krall, máte pocit že sedíte přímo před pódiem. Je však zapotřebí se opravdu řídit návodem výrobce a reprosoustavu především dobře umístit. Hlavní je natočení směrem k posluchači (dost ovlivní výsledný zvuk), ale i vzdálenost zadní části od zdi, vzhledem k umístění bassreflexu. Ale i s tím, že to nemusí být vždy jednoduché, výrobce počítal a do balení každého z reproduktorů připravil molitanové ucpávky pro případné doladění basů. Za mě tedy hodnocení "VÝBORNÉ". Samozřejmě je třeba počítat ale i s vhodným zesilovačem a s tím, že další komponenty musí být také ve vyvážené kvalitativní a cenové (chápejte kvalitu provedení, cena materiálů) relaci. Ještě snad zmíním, že reprosoustavy disponují velice dobrou citlivostí 92 dB na 6 ohmů, takže je rozehraje i výkonově slabší zesilovač, např. v čistém "Áčku".

Marky
12.06.2017

Špička

Nejsem hifista, ale chtěl jsem v rozumné ceně to nejlepší, vybíral jsem z několika reproduktorů a dost mi pomohli se rozhodnout recenze na What hi-fi?. Musím plně souhlasit s nimi, plný a bohatý zvuk, vysoký výkon i při tichém poslechu. Parádní povrchové provedení, mám černý lak.

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Q Acoustics 3050

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Q Acoustics
Počet pásem 2
Měniče Vysoké frekvence: 25 mm / Střední a nízké frekvence: 2 x 165 mm
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 44
Frekvenční odezva do (Hz) 22000
Impedance (Ω) 6
Citlivost (dB) 92
Šířka (mm) 200
Výška (mm) 1000
Hloubka (mm) 298
Hmotnost (kg) 17,8