DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 8:00-16:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Q Acoustics Concept 40
Q Acoustics Concept 40 Q Acoustics Concept 40

Q Acoustics Concept 40

Běžná cena: 33 990 Kč

Special Price 28 990 Kč

Dostupnost: Dostupnost zjistíte kliknutím na čtvereček s barvou

* Povinné pole

Běžná cena: 33 990 Kč

Special Price 28 990 Kč

Popis

Concept 40, který je postaven na technologie gelového uložení ozvučnice v hlavním šasi (Gelcore technologie), která byla poprvé představena v dobře známém  regálovém modelu Concept 20. Ten je již nějakou dobu v prodeji a v odborném tisku po celém světě sbírá jedno ocenění za druhým

 

Konstrukčně se jedná o klasickou sloupovou reprosoustavu,

které nejenom dobře vypadá, ale i výborně hraje, její přednes se dá charakterizovat jako neutrální s množstvím nejrůznějších detailů, bezkonkurenční zvukovou scénou, dynamikou a obdivuhodnou muzikálností. Q Acoustics Concept 40 stanovuje tímto modelem nové standarty v dané cenové kategorií. Díky tomuto hudebnímu podání a vlastnostem si zcela jistě najde mnoho nadšených hifi příznivců.

 

Jde o dvoupásmovou sloupovou basreflexovou reprosoustavu

která je osazena dvěma 125mm basovými měniči a 25mm výškovým měničem. Na zadní straně reprosoustav jsou vyústěné dva basreflexové nátrubky a vstupní repro terminály umožňující bi-wiring/bi-amping zapojení. Ozvučnice jsou vyrobeny z masivních MDF desek, tak aby poskytovaly dostatečnou tuhost a elimininovaly nežádoucí rezonance a s nimi spojené zabarvení zvuku. Každopádně díky použité konstrukci ozvučnice se jedná o revoluční řešení, které umožňuje kinetickou energií generovanou vestavěnými měniči v maximální míře rozptýlit a tím korigovat případné nežádoucí zabarvení. Povrchová úprava je v elegantním černém nebo bílém klavírním laku v zadní části je částečně použito sklo, v kterém jsou ukotvené chromové stavitelné hroty.

 

Jedná se o poslední přírůstek do rodiny reprosoustav Qacoustics

Za poslední pár let se společnost Qacoustics  dokázala vypracovat z „ mladé a neznámé“ anglické značky na zavedeného a uznávaného výrobce reprosoustav. Který nabízí reprosoustavy na velmi dobré zvukové úrovni, výrobky Qacoustics hrají příjemně a jejich dílenské zpracování je na vysoké úrovni. Přitom je, ale zachována cenově dostupná hladina díky tomu nabízí všechny výrobky výborný poměr výkon/cena za který byly několikrát oceněny v odborných časopisech. Posunout značku o řád výše by měla nově vznikající série s označením Concept do které v tento okamžik spadají dva modely Concept 20 a 40. Zajímavostí je revoluční konstrukce vlastní ozvučnice, kdy se v podstatě jedná o jakousi “bednu v bedně”. Jednotlivé korpusy jsou vzájemně odděleny speciální gelovou vložkou, která zabraňuje přenosu vibrací. Výrobce prohlašuje, že se tímto řešením výrazně podařilo snížit nežádoucí vibrace a došlo k zlepšení reprodukce v pásmu středobasů. Ve své cenové kategorii představují opravdovou revoluci, zvukový projev je srovnatelný i s mnohem dražšími reprosoustavami.

 

Vlastnosti a specifikace:

 • Konstrukce: 2-pásmová s zadním basreflexem
 • Středobasový měnič: 2x 125 mm
 • Výškový měnič: 25 mm
 • Frekvenční rozsah: 53Hz – 22 kHz
 • Nominal Impedance: 6 ohm
 • Minimum Impedance: 4 ohm
 • Citlivost: 90 dB
 • Doporučený výkon zesilovače: 25 – 150 w
 • Dělící frekvence: 2.3 kHz
 • Rozměry: 170x972 x 288 mm (ŠxVxH)
 • Hmotnost: 18,5 kg/kus
 • Cena za pár


Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Dobrý den,mám dotaz.Poslouhám převážně metal na Cambridge cxa 60 spolu s Q Acostics 3050,posunu se v kvalitě zvuku na Q Acoustics concept 40?40ky mají jen 12,5 cm průměr membrán na středobasech oproti 16,5 cm na 3050.Mám obavy že na metal asi moc nebudou ikdyž po kvalitě zvuku jsou vychvalovány.Na Dead Can Dance budou asi super ale na Dream Theater,Yes nebo podobné kapely asi moc ne.Jakého jste názoru,popřípadě mi v podobné cenové relaci doporučil jiné.Děkuji.
-9


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Q Acoustics Concept 40

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Q Acoustics
Počet pásem 2
Frekvenční odezva od (Hz) 53 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 22000 Hz
Impedance (Ω) 6 Ω
Citlivost (dB) 90 dB
Šířka (mm) 170 mm
Výška (mm) 972 mm
Hloubka (mm) 288 mm
Hmotnost (kg) 18,5 kg