DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Q Acoustics Concept 40 Černé

SKU
5036694039168
28 990 Kč
Do 5 dnů

​Nová „vlajková loď“ v nabídce firmy Qacoustics - to je nový Concept 40, který je postaven na technologie gelového uložení ozvučnice v hlavním šasi (Gelcore technologie), která byla poprvé představena v dobře známém  regálovém modelu Concept 20. Ten je již nějakou dobu v prodeji a v odborném tisku po celém světě sbírá jedno ocenění za druhým.

Konstrukčně se jedná o klasickou sloupovou reprosoustavu,

které nejenom dobře vypadá, ale i výborně hraje, její přednes se dá charakterizovat jako neutrální s množstvím nejrůznějších detailů, bezkonkurenční zvukovou scénou, dynamikou a obdivuhodnou muzikálností. Q Acoustics Concept 40 stanovuje tímto modelem nové standarty v dané cenové kategorií. Díky tomuto hudebnímu podání a vlastnostem si zcela jistě najde mnoho nadšených hifi příznivců. 

Jde o dvoupásmovou sloupovou basreflexovou reprosoustavu,

která je osazena dvěma 125mm basovými měniči a 25mm výškovým měničem. Na zadní straně reprosoustav jsou vyústěné dva basreflexové nátrubky a vstupní repro terminály umožňující bi-wiring/bi-amping zapojení. Ozvučnice jsou vyrobeny z masivních MDF desek, tak aby poskytovaly dostatečnou tuhost a elimininovaly nežádoucí rezonance a s nimi spojené zabarvení zvuku. Každopádně díky použité konstrukci ozvučnice se jedná o revoluční řešení, které umožňuje kinetickou energií generovanou vestavěnými měniči v maximální míře rozptýlit a tím korigovat případné nežádoucí zabarvení. Povrchová úprava je v elegantním černém nebo bílém klavírním laku v zadní části je částečně použito sklo, v kterém jsou ukotvené chromové stavitelné hroty.

Jedná se o poslední přírůstek do rodiny reprosoustav Qacoustics.

Za poslední pár let se společnost Qacoustics  dokázala vypracovat z „ mladé a neznámé“ anglické značky na zavedeného a uznávaného výrobce reprosoustav. Který nabízí reprosoustavy na velmi dobré zvukové úrovni, výrobky Qacoustics hrají příjemně a jejich dílenské zpracování je na vysoké úrovni. Přitom je, ale zachována cenově dostupná hladina díky tomu nabízí všechny výrobky výborný poměr výkon/cena za který byly několikrát oceněny v odborných časopisech. Posunout značku o řád výše by měla nově vznikající série s označením Concept do které v tento okamžik spadají dva modely Concept 20 a 40. Zajímavostí je revoluční konstrukce vlastní ozvučnice, kdy se v podstatě jedná o jakousi “bednu v bedně”. Jednotlivé korpusy jsou vzájemně odděleny speciální gelovou vložkou, která zabraňuje přenosu vibrací. Výrobce prohlašuje, že se tímto řešením výrazně podařilo snížit nežádoucí vibrace a došlo k zlepšení reprodukce v pásmu středobasů. Ve své cenové kategorii představují opravdovou revoluci, zvukový projev je srovnatelný i s mnohem dražšími reprosoustavami.

Vlastnosti a specifikace:

 • Konstrukce: 2-pásmová s zadním basreflexem
 • Středobasový měnič: 2x 125 mm
 • Výškový měnič: 25 mm
 • Frekvenční rozsah: 53Hz – 22 kHz
 • Nominal Impedance: 6 ohm
 • Minimum Impedance: 4 ohm
 • Citlivost: 90 dB
 • Doporučený výkon zesilovače: 25 – 150 w
 • Dělící frekvence: 2.3 kHz
 • Rozměry: 170x972 x 288 mm (ŠxVxH)
 • Hmotnost: 18,5 kg/kus

Cena za pár

Výrobce Q Acoustics
Počet pásem 2
Frekvenční odezva od (Hz) 53 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 22000 Hz
Impedance (Ω) 6 Ω
Citlivost (dB) 90 dB
Barva Černá
Šířka (mm) 170 mm
Výška (mm) 972 mm
Hloubka (mm) 288 mm
Hmotnost (kg) 18,5 kg
Vaše hodnocení