DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 8:00-16:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
Rega Planar 2 + Fono Mini A2D - Červená
Rega Planar 2 + Fono Mini A2D - Červená Rega Planar 2 + Fono Mini A2D - Červená Rega Planar 2 + Fono Mini A2D - Červená Rega Planar 2 + Fono Mini A2D - Červená Rega Planar 2 + Fono Mini A2D - Červená Rega Planar 2 + Fono Mini A2D - Červená Rega Planar 2 + Fono Mini A2D - Červená

Rega Planar 2 + Fono Mini A2D - Červená

Dostupnost: Do 5 dnů


Cena při zakoupení samostatně: 17 280 Kč
Ušetříte: 520 Kč (3%)
16 760 Kč 13 990 Kč

Cenový rozsah: 16 760 Kč


Popis

Rega Planar 2

Gramofon REGA Planar 1 má ještě dva bratry – model Planar 2 byl vyvíjený společně s vyšším modelem Planar 3. Oba dva definuje pevná základna, vyrobená z akrylátu s laminací a ve velmi vysokém lesku. Planar 2 také představuje inovované hliníkové raménko RB 220 vlastní konstrukce, jenž je zároveň pevné, i velmi lehké. Jeho uložení využívá patentovaných kuličkových ložisek.

 

  • Raménko RB220 s novým ložiskem na míru vytvořeným, který způsobuje ultra-nízké tření
  • Přenoska Rega Carbon nainstalovaná
  • 24v synchronní AC motor zajistí lepší rychlostní stabilitu a nízké rušení
  • Tělo gramofonu z akrylu s vysoce lesklým finišem
  • Talíř z plaveného skla "Optiwhite" pro vyšší přesnost
  • Re-designované nožky pro zlepšenou stabilitu a redukci přenosu vibrací

 

Vybavení gramofonu a komponenty

Gramofon disponuje automatickým nastavením anti-skatingu a kromě nesložitého vyvážení raménka pak není nutno žádného složitého nastavování. Velmi přesný talíř Optiwhite je celoskleněný, s tloušťkou 10 mm a usazením na unašeči, přesné kuličkové ložisko z mosazi o průměru 11 mm je patentováno. Talíř využívá pohon řemínkem s pomocí 24 V asynchronního motoru s hliníkovou kladkou (33/45 otáček), přesným řízením, velmi nízkou hladinou hluku a stabilními otáčkami. Základna je vybavena vylepšenými nožičkami pro zvýšenou stabilitu a snížení přenosu vibrací z okolí. Kvalitní je také výstupní kabel s RCA konektory a průhledný kryt.

 

Parametry a vzhled

Rozměry produktu jsou 447 x 360 x 117 mm se zavřeným krytem, hmotnost činí 5,5 kg. Po estetické stránce jsou všechny tři povrchové úpravy (černá, bílá a červená, všechny s vysokým leskem) bezkonkurenčně povedené a vybrat jednu z nich je nesmírně těžký úkol. Vývoj modelu Rega Planar 2 probíhal společně s vyšším modelem Planar 3, přičemž oba dva jsou vyrobeny z akrylátu s laminací. Inovované raménko RB 220 je z hliníku, využívá originální firemní konstrukci, pyšní se pevností a zároveň příjemnou lehkostí. Patentem REGA je jeho uložení na kuličkových ložiskách s ultra nízkým třením a téměř nulovou vůlí. Gramofon je je po estetické stránce na velmi vysoké úrovni a žádnému interiéru ostudu rozhodně neudělá.

 

Sečteno a podtrženo

Přesný talíř Optiwhite, včetně přesného kuličkového ložiska, modifikované praktické nožičky s větší stabilitou tvoří pevný základ celému gramofonovému přístroji. Vibrace jsou minimalizovány na nejvyšší možnou míru, a taktéž nežádoucí vlivy z okolí. Přidanou hodnotou je dodávaná kabeláž, kryt sloužící k ochraně a pak už postačí jenom prohledat vinylovou knihovnu, aby byl audiofilský zážitek dokonalý. Planar 2 má příjemně rozsáhlý potenciál a pyšní se nápaditým vizuálním řešením.

 

Kam až sahají kořeny výrobce gramofonů

Historie anglické společnosti REGA začíná již v 70. letech. V roce 1973 si Roy Gandy s partnerem zaregistroval obchodní značku REGA, skládající se z počátečních slabik příjmení (Tony RElph, Roy GAndy) a hned na počátku jeho zájem sklouzl k touze vyrábět gramofony. První modely byly prodány ve Velké Británii a o rok později i v západním Německu, Dánsku, Francii. Roku 1975 byl na světě model Planar 2, roku 1980 Planar 3. V roce 1980 našel Gandy starý mlýn (Park Street) v rezidenční čtvrti Westcliff-on-Sea, v Essexu. Budova byla výrazně rekonstruována a přeměněna na kompaktní, vysoce funkční Hi-Fi továrnu. Poté prošla firma intenzivním vývojovým obdobím, kdy se zabývala vývojem a výrobou gramofonových ramének RB300 a RB250. Po letech bádání našli technici zcela novou výrobní metodu pro odlévání potřebné jednodílné trubky, díky tomu později také zaslouženě získali ocenění. Dalších 5 let trvalo nahrazení dosud používaných japonských cartridgí přenosek a poté konečně společnost REGA představila kompletní špičkový gramofon „Made in Britain“.

 

Ukázka Rega Planar 2

 

Rega Fono Mini A2D

Tento užitečný produkt výrobní společnosti REGA se řadí mezi velmi kvalitní a dobře konstruované předzesilovače, které je možné využívat s libovolnou kazetou typu Moving Magnet. Přidáním rozhraní USB lze jednoduše přenést vinylové odkazy do PC. Modul Fono Mini A2D je účelně navržen směrem k zesílení signálu z pohyblivé magnetové kazety na vhodnou úroveň pro všechny vstupy na úrovni linky zesilovače zvuku.

 

  • Transferujte svůj vinyl do PC (např. pomocí freeware Audacity)
  • Analogový RCA výstup
  • Cenově efektivní předzesilovač

 

Inovace na každém kroku

K výrobě přístroje je využito extrudovaného hliníkového pouzdra, přičemž čelní i zadní panel modulu je velmi snadno ovladatelný a tím je i jednoduše použitelný celý phono předzesilovač. Díky skvělým technologickým inovacím může nabídnout výjimečný výkon a vysokou hodnotu v nevelké cenové relaci, je slibným, cenným přírůstkem v sekci nastavení High Fidelity.

 

Převod hudby z vinylu do PC

Pokud bude chtít uživatel uvést v chod tento převod, bude potřebovat instalaci digitálního audio editoru. Software tohoto typu je obecně k dispozici jako bezplatný download a lze ho stáhnout z internetu (Audacity). Jedná se o jednoduché rozhraní, díky němuž je možné sledovat hlasitost a vyváženost při přenosu zvuku na pevný disk počítače. Software pro úpravu zvuku disponuje měřičem úrovně, jenž udává výstupní úroveň dosaženou při přehrávání hudby z vinylu. Dále je třeba upravit výstup dle potřeby za pomoci ovládacího prvku "Level" – obvykle bývá umístěn na předním panelu. Velkou pozornost je třeba věnovat záznamovým úrovním, aby byla dokonale zajištěna optimální záznamová kvalita. V tomto případě je zmiňována nákladově efektivní verze, založená na zesilovači phono, který využívá zesilovač Brio-R. Snadné zapnutí představuje skutečný komfort, užívat si lze téměř okamžitě.

 

Z technického slovníčku

Tento modul je jistě zajímavý i z hlediska nevelké konstrukce, disponuje rozměry 102 x 125 x 30 mm. Vstupní citlivost je 5 mV pro výstup 500 mV, vstupní zatížení činí 47kOhm + 100 pF a maximální vstupní úroveň dosahuje 70 mV při 1 kHz. Výstupní impedance má hodnotu 100 Ohm, odstup signálu od šumu je 78 dB. K napájení si žádá 24 V AC, 85 mA. K dispozici je vstup pro MM phono RCA a vestavěný USB výstup pro snadný přenos nahrávek z vinylů do PC, dále regulovatelná výstupní úroveň.

 

Resumé

Podtrženo a shrnuto, jde o vynikající malé zařízení s line-out i USB, které ohromí kvalitou zvuku. Hodí se k záznamu vinylů, jelikož výsledky jsou velmi příjemné. Dokonce má na svém kontě kladné hodnocení zvukové kvality What Hi-Fi? Sound end Vision. Ke komplementárním zařízením náleží např. skvělý gramofon REGA RP1. Pro neznalé je třeba připomenout, že výrobce audio sortimentu REGA je známý právě pro své uživatelsky jednoduché gramofony, jejichž vývojem a výrobou se zabývá. Společnost REGA se sídlem ve Velké Británii byla založena již v roce 1973. Její název je utvořen z počátků příjmení obou zakladatelů firmy (RElph & GAndy). Značka je všeobecně známa pro své výborné a uživatelsky dostupné zboží, které sbírá nejedno ocenění jak v Anglii, tak i po celém světě. V sortimentu je však z čeho vybírat, protože se zaměřuje také na výrobu CD přehrávačů, reproduktorových systémů, DA převodníků a dalšího audio příslušenství. REGA jde stále kupředu objevnou cestou, pokrok má ve vínku a její výrobky jsou dobře slyšetPoradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Rega Planar 2 + Fono Mini A2D - Červená

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Rega
Složení setu Gramofony
Barva Červená