ROKSAN K3 Power Amplifier - Antracit

SKU
ROK000032
Akční cena 34 750 Kč Běžná cena 37 990 Kč
Skladem
Spolu to funguje
Akční cena 34 750 Kč Běžná cena 37 990 Kč
+
Hodnocení:
100%
Akční cena 2 651 Kč Běžná cena 2 790 Kč
=
37 401,00 Kč
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Jak posunout zvuk na vyšší úroveň

V sektoru audia je možné pohybovat se mezi úrovněmi podle přání, požadavků a potřeb uživatelů. Dá se také aktuálně posouvat úroveň poslouchaného s využitím novějších, moderních zařízení. I značka Roksan dokáže nahradit stávající vyšším produktem s lepšími parametry, včetně výkonu.

Zesilovač je řešením

Uživatel se nemusí zbavovat stávajícího zesilovače K3, pro tento výkonový zesilovač je ideálním řešením upgrade. K3 Power Amplifier lze využít dvěma způsoby – použít vlastní stávající zesilovač jako předzesilovač a spustit jej jako kombinaci pre/power, což dává každé sekci vlastní napájecí zdroj a plášť pro lepší detaily, včetně nižšího zkreslení. V případě obousměrných reproduktorů je možné použít jeden zesilovač pro spuštění „výšek“ a druhý pro „basy“ v režimu dvou zesilovačů. Takto lze výrazně zdokonalit ovládání reproduktorů a dostatečně rozšířit zvukovou scénu. Zakoupením druhého výkonového zesilovače K3 se nabízí dokonce tri-amp pro úžasnou kontrolu a rozlišení.

Flexibilita zaručena

Zesilovač K3 je ideálním řešením pro systémy Roksan, funguje však dobře i s jinými značkami. S výběrem RCA phono či vyvážených XLR vstupů se dá použít téměř s jakýmkoli předzesilovačem. K výbavě náleží i RCA phono a XLR výstupy, což dovoluje propojit zvuk pro složitější systémy s více zesilovači.

Zvuková charakteristika

Zesilovač disponuje výkonem 140 W na kanál při 8 Ohm, což je dostatek výkonu pro většinu reproduktorů a velikosti místností. Síla zvuku má schopnost snadno řídit všechny typy reproduktorů. To se hodí zejména při plnění velkých místností čistým a silným zvukem, konečně i u průměrných reproduktorů v malých až středně velkých místnostech lze zajistit napnutý, dynamický zvuk se skvělým smyslem pro realismus. Díky symetrickému rozložení zesilovače, vysoce kvalitním výstupním relé signálu a vylepšenému rozložení napájení tak tento model vyniká přesností, detaily a nízkým šumem.

Konstrukční charakteristika

Výrobce vsadil na skvělý krok ve stylu i kvalitě a vytvořil tak mnohem propracovanější zesilovač. Jeho podvozek je výkonný, robustní, váží pouhých 14 kg. Veškerá hmota poskytuje vynikající tlumení proti mechanickým vibracím, takže ještě více snižuje možné zkreslení. Roksan dále zjednodušuje design, což dává K3 „chytřejší“ vzhled oproti starším modelům.

Specifika

Zásadním je symetrické rozložení zesilovače, optimalizované rozvržení, distribuce a oddělení napájení. Dochází k oddělení a regulaci výkonu ve všech fázích. Konektivitu zajišťují vyvážené XLR a singl- ended RCA vstupy a výstupy. Spotřeba energie v pohotovostním režimu je 0,5 W s automatickou detekcí a 30 minutovým pohotovostním časovačem. Zahřívací režim je od 25 W, při plném výkonu je potřeba 800 W. Zesilovač pracuje ve třídě AB se vstupní impedancí 23 kOhm, vstupní citlivostí (115 W) – 900 mV. Zdrojem napájení je 500 VA toroidní transformátor s velmi nízkým šumem. Tlumící faktor je od 110 (8 Ohm), frekvenční odezva od 3 - 100 000 Hz (-3 dB) se ziskem 31,6 dB. Model je vyroben o velikosti 432 x 105 x 380 mm, váží 14 kg.

Atraktivita a oživení

Optimalizovaný zdroj napájení, přímo napájený zesilovač a další klíčové konstrukční prvky jsou zárukou vysoké výkonnosti a spolehlivosti. Výkonový zesilovač K3 nabízí jednoduchou, ale velmi účinnou cestu pro zdokonalení hudebního výkonu systému, zaručuje čistý, detailní odpovídající přenos. Bez ohledu na to, jak bude použit, oživí a zatraktivní poslech jakékoli hudby.
Výrobce ROKSAN
Počet kanálů 2.0
Výkon na kanál (W) 140
Frekvenční odezva od (Hz) 3
Frekvenční odezva do (Hz) 100000
Odstup signál / šum (dB) 100
THD (%) 0,003
Podpora impedance repro. (Ω) 8
Analogový vstup RCA, XLR
Analogový výstup RCA (Line), XLR
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 432
Výška (mm) 105
Hloubka (mm) 380
Hmotnost (kg) 14