ROTEL RB-1552MkII - Stříbrná

SKU
R RB-1552MKII-S
27 990 Kč
Do 5 dnů

Dobře postavený zvuk

Zesilovače mají pozoruhodné vlastnosti, jimiž se zapisují do galerie zvuku a jeho podání. Akustika je nevyzpytatelná, ale z velké části ovlivnitelná. Proto také výrobní společnosti, usilující o lepší audio, nastavují laťku stále výš a hledají nové informace, technologie, komponenty, produkty. Společnost Rotel patří k těm lepším, její portfolio se utěšeně rozrůstá správným směrem.

Zesílit nelze jen hlasitost

Ze stáje Rotel pochází zesilovač třídy AB – RB-1552MkII. Pracuje s výkonem 130 W na kanál. Je zkonstruován tak, aby byl pevný, robustní, a přesto dokázal extrahovat i ty nejzastrčenější nuance ze složitých hudebních partitur.

Našlapaný potenciál

Pozoruhodné vlastnosti tohoto modelu zahrnují nezávislé levé a pravé stupně usměrnění výkonu i oddělení. Rozvržení je dáno monoblokovým designem. O tom, že je nadprůměrný, svědčí také výběr prémiových kondenzátorů se „štěrbinovou fólií“, jež poskytují dostatek rezervní energie pro extrémně dynamické zvukové pasáže. Díky povaze jedinečného designu se dokážou rychle doplnit. Možnosti vstupu ztvárňují symetrické konektory XLR, nebo nevyvážené RCA. Zesilovač je navržen tak, aby poskytoval zvukový výkon ve vysokém rozlišení, a přesto zůstává cenově dostupný, jak je u elektroniky Rotel tradicí již více než 50 let.

Z technického slovníčku

Zesilovací zařízení RB-1552 MkII disponuje výstupním výkonem 2 x 130 W RMS při 8 Ohm. Zesilovač s designem třídy AB je napájen velkým toroidním transformátorem s příkonem 400 W. Konektivita zahrnuje jeden RCA nesymetrický a jeden XLR symetrický vstup. Frekvenční rozsah udává 10 – 100 000 Hz (+ 0,5 dB), harmonické intermodulační zkreslení je menší, než 0,03%. Zařízení je 431 mm široké, 144 mm vysoké, 339 mm hluboké a váží 12,4 kg. Nechybí ani 12 V spouštěcí vstup, vysoce kvalitní štěrbinové kondenzátory vyrobené v Británii. Zesilovač potřebuje ke svému provozu 230 V, 50 Hz, spotřeba energie činí 400 W, v pohotovostním režimu do 0,5 W. Tlumící faktor je 450, impedance reproduktoru minimálně 4 Ohm. Vstupní citlivost dosahuje u Line RCA 1,5 V, u XLR 2,5 V. Vstupní impedance je 12 kOhm (RCA), 100 kOhm (XLR). Vyrábí se ve stříbrném nebo černém provedení. Jako základní model stereofonních koncových zesilovačů japonského výrobce je novým produktem s vynikajícím poměrem výkonu k ceně.

Recenze audio video techniky

Testováním celých funkčních systémů lze mnohé zjistit a hlavně vyzvednout ty, co se povedly, nad ty ostatní. Je radost trávit čas s produktem přístupné cenové kategorie a zjistit, že jeho provedení bylo promyšleno a stvořeno s láskou k hudbě. To je i případ relativně nové série 15 japonského Rotelu, jejíž zástupci se mohou pyšně vyhřívat na „roteláckém“ Olympu. Kvádr výkonového zesilovače je dobře navržený systém s možností komponenty štosovat na sebe, což je prakticky ověřeno s tím, že výkonový zesilovač by měl být nahoře. S celou sérií Rotel 15 i tento sdílí elegantně vyzývavý přední panel z kartáčovaného hliníku, motiv kulatého spínacího tlačítka s modrým svítícím okružím a skvělý první dojem. RB-1552 navíc působí na oko velmi pevně a odolně, i když je koncepčně vlastně jednoduchý. Jeho novodobý technicistní vzhled se díky své čisté eleganci hodí do moderních „chladných“ interiérů. Faktem je, že Rotel portfolio nepřestane zájemce o kvalitní zvuk nikdy překvapovat.
Výrobce Rotel
Počet kanálů 2.0
Výkon na kanál (W) 2x 130W
Frekvenční odezva od (Hz) 10
Frekvenční odezva do (Hz) 100000
THD+N (%) 0,03
Podpora impedance repro. (Ω) 4-8
Analogový vstup RCA, XLR
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 431
Výška (mm) 144
Hloubka (mm) 339
Hmotnost (kg) 12,4
Vaše hodnocení