Sonos Beam - Bílá

SKU
8717755773937
12 490 Kč
Do 5 dní

Zvuková lišta neboli soundbar má hned několik rolí – nejenom že se postará o prvotřídní ozvučení, ale je i vysoce estetickým doplňkem moderního interiéru. Když je tento inteligentní, kompaktní zvukový modul ještě i cenově dostupný všem kategoriím audiofilů, pak je jeho pořízení jasnou volbou. Pod televizí funguje jako reproduktor, který zvládne hudbu i filmy, ostatní produkci nevyjímaje.

 

  • Prémiový zvuk
  • Mód čistého dialogu
  • Korekce výšek a basů
  • Noční režím
  • HDMI
  • Součást SONOS multi-room systému - expandujte svůj zvuk do všech místností
  • Až 65 podporovaných hudebních internetových služeb včetně Spotify, TuneIn a TIDAL
  • Připojte bezdrátově subwoofer SUB nebo surround Play:1 nebo One
  • Soundbar vhodný do menších a středně velkých místností
  • Umístění na zeď nebo stolek

 

Precedenty a klady

Díky jeho skvělým parametrům si lze vychutnat jasné dialogy, snadné propojení TV a dálkového ovladače, dokonalou spolupráci s Amazon Alexa aplikací, která zjednoduší ovládání. Díky AirPlay je plně kompatibilní se zařízeními iOS.

 

Inteligentní reproduktor

Sonos Beam možná vypadá jako zázrak, ale je spíše moderním vylepšením systému domácí zábavy. Součástí je možnost ovládat televizor pomocí aplikace Alexa. Soundbar poskytuje bohatý filmový zvuk, streamuje hudbu z libovolného zdroje a lze ho připojit k Sonos Sub, včetně dvou dalších reproduktorů Sonos za účelem dosažení prostorového 5.1 surround systému. Je univerzální, jednoduchý, krásný a inteligentní. Výborný společník.

 

Charakteristika

Za ochrannou mřížkou je ukrytý středo-výškový reproduktor, čtyři plné basové komponenty a tři pasivní basové radiátory, které byly navrženy společností Sonos speciálně pro tento typ lišty. Nechybějí mu hladké dotykové ovládací prvky, které má společné se Sonos One. Jeho zvláštní neostrý tvar byl vytvořen záměrně. V zadní části modulu je umístěn port pro HDMI, což umožňuje kooperaci s hlasovými příkazy. S využitím funkce standardu HDMI zvaného ARC umí Beam přeložit mluvený příkaz do signálu HDMI-CEC (Consumer Electronics Control). Aby tato i další funkce, k nimž náleží též ovládání hlasitosti, fungovaly, musí TV podporovat rozhraní HDMI ARC a mít k dispozici HDMI port, kompatibilní s ARC pro připojení k Beam. U starších TV monitorů je k dispozici optický adaptér, díky kterému je umožněno připojení k portu HDMI.

 

Pokročilé funkce

Ovládání hudby hlasem podporují zařízení, jako je Amazon Echo, Google Home, Apple HomePod a samozřejmě Sonos One. Není-li televizor "chytrý" nebo nemá-li vlastní internetové připojení, soundbar s ním komunikuje prostřednictvím rozhraní HDMI. Skvělým pomocníkem je hlasová kontrola, když jsou ruce obsazené, nebo když je dálkový ovladač nepřístupný. Během testování neměl Beam žádný problém, dokonce jedna z funkcí podporuje režim sledování požadavků zpětného odběru.

 

Co je pro zvukovou lištu specifické

Zajímavě vypadá, je-li aplikována na stěnu a specifické je její zapojení. Připojena k napájení vyžaduje připojení k televizoru pomocí kabelu HDMI. Jestliže TV nepodporuje HDMI ARC, je třeba použít dodaný optický audio adaptér. Pak už jen stačí stáhnout si aplikaci Sonos a sledovat instrukce podle nápovědy aplikace. Začátek formuláře Nabízí se připojení reproduktorů Sonos také v jiných místnostech, což umožňuje WiFi, a tak lze vytvořit domácí zvukový systém. Pravidelnými aktualizacemi softwaru je možné docílit další modifikace produktu.

 

Technické zázemí

Čtyři širokopásmové basové reproduktory a jeden tweeter se starají o prvotřídní funkčnost modulu. Nastavitelné basové a výškové ovládání umožňují zvukovou adaptaci podle jednotlivých místností nebo podle sdružených skupin místností. Pětice digitálních zesilovačů třídy D se plně přizpůsobuje ovladačům reproduktorů a akustické architektuře. Parametry produktu jsou 68,5 x 651 x 100 mm, přičemž jeho hmotnost je jen 2,8 kg. Při napájení funguje automatické přepínání univerzálního vstupu 100 - 240 V, 50-60 Hz AC.

 

Ukázka Soundbaru Sonos Beam

Výrobce Sonos
Počet reproduktorů 1
Měniče 4 x woofer / 1 x tweeter / 3 x pasivní radiátor
Vlastní baterie
Výdrž baterie (hod.)
Hlasový asistent Amazon Alexa, Google Assistant, Siri
Síťové připojení Wi-Fi, Ethernet
Multiroom aplikace Sonos
Internetové streamovací služby Internetové rádio, Deezer, Spotify, TIDAL
Lokální streamování AirPlay, AirPlay 2, Síťové úložiště (UPnP, DLNA)
Nadstandardní BT kodek
Rádio
Digitální vstup
Digitální výstup HDMI (ARC - pouze zvuk)
Analogový vstup
Analogový výstup
PCM - vzorkování (kHz) až 48
PCM - kvantování (bit) 16
Podporované audio formáty FLAC, WAV, ALAC, AIFF, WMA , MP3, AAC, OGG VORBIS
DSD
Barva Bílá
Šířka (mm) 651
Výška (mm) 68
Hloubka (mm) 100
Hmotnost (kg) 2,8
Vaše hodnocení