DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 8:00-16:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
STAX SR-507
STAX SR-507 STAX SR-507 STAX SR-507 STAX SR-507 STAX SR-507 STAX SR-507 STAX SR-507 STAX SR-507

STAX SR-507

Běžná cena: 24 000 Kč

Special Price 15 490 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Výchozím modelem pro tato unikátní novodobá elektrostatická sluchátka je typ SR-404. STAX SR-507 jsou však bohatší hned o několik stěžejních modifikací, k nimž v prvé řadě náleží inovované pevné a přesto mnohem lehčí měniče. Díky těmto úpravám je zkreslení zcela minimální, lidským uchem již téměř nezachytitelné. Konstrukčně jsou sluchátka naprosto výjimečná a zvukově dokáží poskytnout poslech velmi charakteristický od hutných basů až po nejjemnější a přesné specifické detaily.

 

Dokonalost především

Legendární elektrostatické konstrukce nedaly spát japonské firmě STAX, která se jimi zabývá již od roku 1960, stejně tak jako výrobou elektrostatických sluchátek, včetně příslušenství. Produkce, která díky těmto modelům je již dávno známá, patří na žebříčku kvality k těm nejvýše hodnoceným. Navozená atmosféra a energie je jen těžko popsatelná, proto STAX bez obav konkuruje i jiným světovým značkám a výrobcům.

 

Důležité změny především

Proměnou prošlo hned několik elementárních částí cílového produktu. Hlavový most je nyní lehce stavitelný, a to v 10 jednoduchých krocích, vyvinutý tlak na okolí je poté minimální. Plochy, které jsou styčné s hlavou, vylaďuje příjemný a měkký potah z pravé jehněčí kůže. Tento jemný materiál má vynikající vlastnosti, je prodyšný, hebký a disponuje dobrým vlivem na komplexní naladění sluchátek. Speciální kabel z čisté mědi je postříbřený, s poskládanými vodiči tak, aby kladly co nejnižší kapacitní odpor.

 

Aktuálně o parametrech sluchátek

Model SR-507 je otevřené konstrukce, typ sluchátek je označován jako push-pull. Náušníky lze charakterizovat jako circumaurální, around-ear (neboli obepínající uši, přiléhající kolem uší). Frekvenční rozsah je dán parametry 5 – 41 000 Hz. Impedance se ustálila na 145 kOhm / 10 kHz a akustická citlivost činí 100 dB / 100 Vef / 1 kHz. Polarizační předpětí je jako u ostatních typů 580 V. Bez kabelu, který je nízkokapacitní, plochý, s 6 paralelními vodiči, váží sluchátka 388 g.

 

Láska na první pohled

Luxusní vzhled sluchátek umocňuje zajímavé provedení v černém koloru, detail na vnější část sluchátkových mušlí ukazuje na stylový a super moderní design. Návrháři se rozhodli vytvořit naprosto unikátní a nenapodobitelný tvar s liniemi, které jsou typické pro japonský STAX. Originalitu výrobku lze rozpoznat hned při odhalení nálepky autenticity produktu, jenž hovoří o autorizovaném distributorovi pro ČR Altei s.r.o., který se mimo jiné zabývá dovozem elektrostatických audio produktů STAX z japonské manufaktury. S tímto důležitým dokladem pak je možné uplatňovat záruku a klientskou podporu v České republice. Sluchátka jsou velmi efektní a vzhledná - jediné, co potřebují, je pro absolutní kvalitu zvuku využívat elektronkový napájecí zesilovač téže značky (kvůli kompatibilitě). Doporučenými typy jsou zesilovače STAX SRM 727II nebo STAX SRM 007tII. Společně se sluchátky pak tvoří nerozlučný tým, díky němuž je poslechová kvalita libovolné produkce na té nejvyšší možné akustické úrovni.

 

Novinka: elektrostatická technologie

Věrné hudební podání vyplývá ze samotné technologie, která využívá namísto elektrodynamického principu elektrostatický systém. Problém tudíž netkví ve využití běžného elektrodynamického principu, ale zvuk je vytvářen prostřednictvím vysokého napětí. Dochází k polarizaci tenké membrány mezi dvěma elektrodami, která je velmi tenká a jejíž setrvačnost je tudíž minimální. Právě z tohoto důvodu umí vykreslit byť i nejcitlivější zvukové detaily, se kterými si prostě elektrodynamická sluchátka mnoho neporadí.

 

Technické parametry:

  • Frekvenční rozsah: 5 Hz až 41 kHz
  • Impedance: 145 kOhmů / 10 kHz
  • Citlivost: 100dB / 100 Vef / 1 kHz
  • Max SPL: 118dB / 400 Hz
  • Polarizační předpětí: 580 V
  • Identifikace kanálů: Značkami L a R a typem čáry na kabelu
  • Náušníky: vysoce kvalitní přírodní kůže s vysokou trvanlivostí a komfortem
  • Kabel: stříbřený 6N (99,9999%) nízkokapacitní plochý kabel s 6-ti paralelními vodiči
  • Hmotnost: 388 g bez kabelu

 

Ukázka sluchátek STAX SR-507Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: STAX SR-507

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce STAX
Citlivost (dB) 118 dB
Frekvenční odezva od (Hz) 5 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 5 Hz
Impedance (Ω) 145000 Ω
Konstrukce Otevřená
Hmotnost (kg) 388 g