DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

STAX SRM-006tS

SKU
10235
32 800 Kč
Skladem

Zesilovač lze slyšet u nás ve studiu ve Zlíně, Na Slanici 444. Objednat se můžete na odkazu zde nebo na tel. čísle + 420 721 123 123.

 

Podle filozofie STAX mají mít každá elektrostatická sluchátka svého partnera, který podpoří, umocní a zdokonalí jejich funkčnost i výkon. Tím pravým je podle kompatibilního uspořádání právě elektronkový napájecí zesilovač pro elektrostatická sluchátka SRM-006tS. Tento výjimečně postavený produkt staví na využití světoznámého efektu dvojitých triod v koncovém stupni napájecího zesilovače. Model je také zástupcem mnoha inovací a vylepšení, která dodávají sluchátkovému zvuku jedinečnou dynamiku a preciznost hudebního projevu.

 

VYLEPŠENÁ VÝBAVA

Zesilovač disponuje dokonalejší teplotní stabilitou, a to zejména díky vybraným moderním párovým FET tranzistorům, jenž jsou dány vysokou vstupní impedancí. Z toho důvodu je eliminováno zkreslení vysokonapěťových a výkonových dvojitých triod ECC-99. Ty vznikly specielně pro High-End systémy. Poslech je hned mnohem lepší a kvalitnější. Nemalou měrou tomu napomáhá i symetrické vnitřní propojení se čtyřnásobným souosým potenciometrem, výsledkem je schopnost potlačit teplotní a indukované ruchy. Další výhodou je preciznější vylepšený napájecí obvod, jehož základem je předimenzovaný transformátor, jenž umí zajistit poměrně slušné dynamické rozpětí i stálý výkon. Případné kolísání napětí mu v tomto případě nevadí. Použité Schottkyho diody jsou nízkošumové, fungují svižně, vedle velkokapacitních kondenzátorů jsou společně zasazeny do systému korekčního obvodu a taktéž znamenají efektivní eliminaci nežádoucího rušení. Napájecí obvod je nezávislý, přispívá kladně ke zlepšení odstupu signálu od šumu a oddělení kanálů.

 

SEZNAMTE SE S MODELEM

Vypadá sice trochu stroze a bez fantazie, ale uvnitř hranatého, stříbřitého, 195 mm širokého, 103 mm vysokého a 380 mm hlubokého těla je ukryt velký potenciál. Model zesilovače SRM-006tS váží 4,6 kg, je pojat se střízlivým, přesto však vzhledným designem. Funkční je jak čelní deska, která disponuje ovládacími prvky, zadní strana je osazena třemi páry vstupních terminálů. Mezi nimi je i stereo XLR vstup, určený pro přímé symetrické propojení s hi-endovými komponenty (např. CD / SACD přehrávači). Dva páry cinch - RCA vstupů jsou uzpůsobeny k tomu, že mezi jednotlivými zdroji lze libovolně přepínat. Jeden RCA vstup je vybaven bypassing výstupem, slouží k připojení integrovaného zesilovače a napomáhá tak snadnějšímu ovládání hlasitosti.

 

Napříč hudebním spektrem

Aby byl zvuk takový, jaký má být, musí výrobek splňovat celou řadu aktivních specifikací. Například frekvenční rozpětí je dostatečně rozsáhlé, pohybuje se od 0 do 84 000 kHz (+0 dB, -3 dB). Vstupní impedance RCA vstupu je 50 kOhm, kdežto XLR vstupu 100 kOhm. Harmonické zkreslení je menší než 0,01%, což je žádoucí. Energetická spotřeba činí 52 W, polarizační napětí 2 x 580 V. Zisk zesilovače je ohodnocen 54 dB (x500).

 

ORIGINÁL TECHNOLOGIE, VZHLED I SCHOPNOSTI

Autenticitu výrobního produktu v dnešní době můžeme snadno rozpoznat. Není nutné však dlouhodobé bádání a prověřování, při odhalení nálepky prokazující původ zboží, je vše mnohem jednodušší. Autorizovaný distributor pro ČR Altei s.r.o., se zabývá dovozem elektrostatických audio produktů ze stáje japonské STAX. S pravým dokladem je pak mnohem jednodušší uplatňovat záruku i podporu v České republice. Skvělá a na první pohled mocná sluchátka však všechno neumějí, proto potřebují interaktivitu a vzájemné spolupůsobení s napájecím zesilovačem téže značky. Na některých místech se šetřit nevyplácí, dobrá investice do kvality ve správnou dobu je obzvlášť užitečná a vrátí se v podobě spokojenosti ze splněného přání.

 

Technické parametry:

  • Frekvenční rozsah: 0 – 84 kHz / +0 dB, -3 dB
  • Zisk zesilovače: 54 dB (x500)
  • Vstupní impedance: 50 kΩ (RCA vstup), 100 kΩ (XLR vstup)
  • Harmonické zkreslení: < 0,01% (1 kHz, 100 Vef, výstup se sluchátky Signature)
  • Maximální výstupní napětí: 340 Vef (1 kHz)
  • Polarizační napětí: 2 x 580 V
  • Pracovní teplota: 0 - 35°C
  • Rozměry (š x v x h): 195 x 103 x 380 mm
  • Spotřeba: 52 W
  • Hmotnost: 4,6 kg
Výrobce STAX
Frekvenční odezva od (Hz) 0 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 84000 Hz
Vlastní baterie
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 195 mm
Výška (mm) 103 mm
Hloubka (mm) 380 mm
Hmotnost (kg) 4,6 g
Vaše hodnocení