CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
STAX SRM-D50
STAX SRM-D50 STAX SRM-D50 STAX SRM-D50 STAX SRM-D50

STAX SRM-D50

29 800 Kč

Dostupnost: Do 5 dnů

Popis

Kompaktní zesilovač a DAC pro elektrostatická sluchátka STAX

  • Podpora řady audio vstupů včetně USB-B / toslink / koax / RCA analogový, atd.
  • ESS D/A čip podporuje soubory až DSD 5,6 MHz, PCM 384 kHz
  • Zobrazuje sílu přijímaného signálů na VU metru na předním panelu
  • 4mm silný nemagnetický hliníkový obal

Sluchátka potřebují kvalitní podporu

Kompaktní zesilovač je důležitou součástí elektrostatických sluchátek. Japonská společnost STAX má ve svém portfoliu novinku – vysoce výkonný převodník DAC / zesilovač s výběrem různých zdrojů digitálního signálu včetně PC / Mac, který je použitelný se všemi modely sluchátek STAX vybavenými 5- pinovým konektorem.

Kompaktní zesílení

STAX elektrostatická sluchátka jsou s kompaktním zesilovačem mnohem silnější. Na čem záleží? Uživatele zajímá především vybavení zesilovače - na předním panelu je situován analogový VU metr, který zobrazuje úroveň vstupního signálu a přepínání zdrojů signálu. Celokovové 4 mm antimagnetické hliníkové pouzdro se může pochlubit excelentní sametovou povrchovou úpravou. Rozhraní XMOS USB podporuje přehrávání signálu DSD 5.6 MHz a PCM AUDIO se vzorkovacím kmitočtem až 384 kHz. Tento zesilovač nejvyšší kvalitativní úrovně sluchátkům hraje do karet díky dokonalé vysokofrekvenční odezvě a stabilnímu výkonu.

Přednosti a vylepšení

Kvalitní vybavení a funkčnost výrobku je dána především pečlivým výběrem užitých součástek. Model SRM-D50 ideálně pohání elektrostatický mikrotelefon STAX, díky instalaci vysoce výkonného DAC jsou podporovány různé zdroje zvuku (přehrávač, PC), k dispozici je USB typu B, TOSlink, koaxiální digitální vstup, funkční je i analogový vstup RCA. Důležitou roli má čip ESS DAC s podporou souborů se zvukovým signálem maximálně DSD 5.6 MHz, PCM 384 kHz a R Core jádrový výkonový transformátor s menším průsakem. Modifikací prošel též hliníkový kryt o tloušťce 4 mm.

Specifika technické základny

Zařízení je vyrobeno dle parametrů 192 x 67 x 268 mm a váží 4,5 kg. Pracuje s frekvenční odezvou DC-40 kHz (0, -3dB), nominální vstupní úroveň je 130 VRMS, maximální 30 V / RCA při minimální hlasitosti. Nejvyšší výstupní napětí má 400 VRMS, zisk je 59 dB. Harmonické zkreslení činí 0,025% nebo méně než 1kHz-10kHz při použití s ​​řadou SR-L. Síťové napětí udává AC 100-240 V 50 Hz/60 Hz.
Spotřeba energie dosahuje 35 W a provozní teplota se pohybuje od 0 až do 35 ° C (méně než 90% vlhkosti, bez kondenzace).

STAX  jako záruka kvality

Japonská společnost STAX byla vznikla roku 1938. O 22 let později byla výrobním týmem vyvinuta a vyrobena první elektrostatická sluchátka STAX SR-1, která mohou být synonymem absolutní věrnosti v oblasti sluchátkového poslechu. To bez okolků potvrzují audiofilové, kteří znají výrobky japonské značky. Vesměs všechny odpovídají náročnější elektrostatické konstrukci, ve které kmitá extrémně tenká a lehká fóliová membrána (bez kmitací cívky dosahuje především větší přesnosti reprodukce než klasická dynamická sluchátka). Dovedou nejen věrně reprodukovat nahrávku s vysokým rozlišením detailů, ale umějí také zprostředkovat energii a koncertní atmosféru.

Východiska a výrobní principy

Je všeobecně známo, že výrobce využívá principu elektrostatického měniče, přičemž k aktivaci systému je třeba speciálního zesilovacího prvku. Ten dodává vysoké stejnosměrné polarizační napětí směrem k ultratenké pokovené membráně, jenž je uložená mezi dvěma paralelně umístěnými elektrodami. Jestliže je na elektrody přiveden zvukový signál, membrána svým pohybem v elektrostatickém poli vytváří vlnění, které sluch a mozek vyhodnocuje jako zvukovou informaci. Specifická technologie umožňuje výrobu speciálního materiálu s netypickou strukturou, přičemž výrobce dosáhl zcela minimální tloušťky membrány (1,35 um). Ultratenká membrána poskytuje maximální odezvu, výsledkem je mnohem jistější kontrola basů, aniž by utrpěly i velmi jemné detaily. Zkreslení je zcela minimální.Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: STAX SRM-D50

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce STAX
Analogový vstup RCA
Digitální vstup Koaxiální RCA, Optický, USB-B
Digitální výstup Koaxiální 3,5 mm
Frekvenční odezva od (Hz) 20
Frekvenční odezva do (Hz) 40000
THD (%) 0,025
PCM - vzorkování (kHz) až 384
PCM - kvantování (bit) až 32
DSD až DSD128 (5,6 MHz)
Lokální streamování
Nadstandardní BT kodek
Vlastní baterie
Výdrž baterie (hod.)
Barva Černá
Šířka (mm) 192
Výška (mm) 67
Hloubka (mm) 268
Hmotnost (kg) 4,5