CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Tannoy Eclipse One
Tannoy Eclipse One Tannoy Eclipse One Tannoy Eclipse One Tannoy Eclipse One

Tannoy Eclipse One

4 580 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

I malá či menší místnost se může rozeznít plným, definovatelným, komplexně zvládnutým zvukem a nabídnout něco víc právě s tímto na první pohled nevelkým reproduktorem. V sérii Eclipse je tento model sice nejmenším, není však důvod mu nevěřit. S podporou stereo zesilovačem mají reprosoustavy Eclipse One velký potenciál, přičemž hudební čistota precizně vyrobeného modelu je vcelku velkou devízou.

Technologicky na úrovni

S lehkou nadsázkou si potencionální zájemce může představit vše, co se inženýrské a vývojové základně skotské společnosti Tannoy podařilo nadupat do 300 x 170 x 255 mm kabinetového, vnitřně vyztuženého prostoru. Technologický výtah všeho nejlepšího i po procesuální stránce, včetně výběru materiálu i komponentů plus prvky současného designu, rafinované modifikace a vylepšení může znamenat jediné - příjemné seznámení s přítelem, který nás zavede do světa hudebního, potažmo i filmového zvuku.

Věrohodná produkce

Dřevovláknité desky, konstruované do specifického útvaru menší ozvučné skříně, jsou základním stavebním kamenem zvuku bez rezonancí, nepřesností a vibrací, který je však podmíněn zabudováním dvou adekvátních reproduktorů. O nízké frekvence se profesionálně uchází měnič 127 mm průměru, kuželovitý tvar reproduktoru zastřešuje papírová membrána. Tweeter, neboli vysokofrekvenční měnič, o průměru 28 mm, disonuje jemně tkaným povlakem kaloty s nitro urethanovým tlumením a neodymovým magnetovým systémem, bravurně se postará o zřetelné, jasné a čisté výšky. Až 140 W výkon, vysoce účinná akustická citlivost 87 decibelů, frekvenční odezva pohybující se mezi 55 – 32 000 Hz a nominální impedance 8 Ohm poskytuje poměrně velký prostor ke kvalitní zvukové reprodukci.

Proč právě Tannoy?

A proč zrovna Eclipse? Protože právě tato modelová série umí mnohé podobné tak trochu zatlačit do kouta. A také proto, že Tannoy náleží k úspěšným velkovýrobcům reproduktorů v Evropě, protože Tannoy umí zúročit své léty nabyté zkušenosti, na jejichž konci se může pyšnit vlastními patentovanými technologiemi. Kupříkladu Dual Concentric, Wideband a IDP Technology nemalou měrou přispívají k produkci tisíců kvalitních výrobků do celého světa, bez nichž by zvuk znějící z reproduktorů Tannoy nebyl oním opravdovým, reálným, plnohodnotným zvukem, kterým nyní je.

Variabilita uplatnění a aplikace

Ideální na této reproduktorové sestavě je minimálně možnost umístit ji do jakéhokoliv prostoru, mohou být loženy volně v regálech skříní, v policích, jejich designový módní styl s elegantním reproduktorovým čelem a štítkem se však pyšně vyjímá i ve stojanovém usazení. Vše bezpochyby záleží na potřebách, požadavcích a přáních uživatele, jeho smyslu pro vkus a estetičnost interiéru. Černě laděný odstín tmavého dubu vyhlíží veskrze exkluzivně a dodá patřičnou grácii svým neotřelým pojetím vybrané ozvučované místnosti, zejména pak v kombinaci se světlými prvky a kontrastním pozadím. Je zcela na místě zvážit skvělý poměr kvality k ceně produktu, potom už váhání o jeho pořízení nebude aktuální. Udělejte si pohodlí, usedněte do pohodlného křesla, a společně s příjemnou relaxací třeba při šálku kávy, za zvuku praskání ohně v krbu, se svými milovanými blízkými si najděte čas na staré známé šlágry a evergreeny oblíbených zpěváků, skupin, autorů či filmových studií. S Eclipse je můžete vyslechnout jinak, nově, netradičně, efekty vysokých pásem i hutných basových pasáží nenechají vaše sluchové vjemy ani chvilku na pokoji. Užijte si to!

Technické parametry:

 • 2-pásmová regálová reprosoustava (zadní bassreflex)
 • Středobasový měnič: 127 mm měnič s vysokou účinností, papírová membrána s multivlákny
 • Výškový měnič: 28 mm hedvábná kalota, neodymiový magnet
 • Nominální impedance: 8 ohm
 • Terminály: single-wiring
 • Doporučený výkon zesilovače: 15 - 70 W
 • RMS Výkon: 35W
 • Maximální výkon: 140W
 • Frekvenční rozsah: 55 - 32.000 Hz (-6 dB)
 • Citlivost: 87dB
 • Rozměry (Š x V x H): 170 x 300 x 255 mm
 • Hmotnost: 4,5 kg

​Cena za pár

Ukázka reproduktorů Tannoy Eclipse OnePoradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Zákaznické recenze

Martin
09.06.2017

Malinký repráček s dobrým zvukem

Jsem spokojený

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Tannoy Eclipse One

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Tannoy
Počet pásem 2
Frekvenční odezva od (Hz) 55 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 32000 Hz
Impedance (Ω) 8 Ω
Citlivost (dB) 87 dB
Barva Černá
Šířka (mm) 170 mm
Výška (mm) 300 mm
Hloubka (mm) 255 mm
Hmotnost (kg) 4,5 kg