CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Tannoy Eclipse Three
Tannoy Eclipse Three Tannoy Eclipse Three Tannoy Eclipse Three Tannoy Eclipse Three Tannoy Eclipse Three

Tannoy Eclipse Three

11 980 Kč

Dostupnost: Do 5 dnů

Výrobek můžete zakoupit také v akčním setu se slevou

Cena při zakoupení samostatně: 26 970 Kč
Ušetříte: 1 400 Kč
25 570 Kč

Popis

Mimořádně zdařilá kombinace dvoupásmových reproduktorových sekcí se zadním bassreflexem. Výkonem, vzhledem i kvalitou provedení přiláká k bližšímu prozkoumání nejednoho hifistu. Bez jakékoli nadsázky je tento v pořadí třetí model série Eclipse od tradiční a zavedené společnosti Tannoy ideální volbou k ozvučení středně velkých i větších interiérů, zároveň je ideální také příjemnou cenovou relací.

Když dva dělají totéž…

… není to vždy stejné. Ideální je vsadit více na tradici, preciznost, dobré jméno. Společnost pyšnící se názvem Tannoy (chápat pojem lze jako synonymum zvuku) staví na více než 80leté tradici, kdy její vývojoví inženýři nezaháleli. Nové a další vyvinuté výrobky byly postaveny na modifikacích těch předchozích, což vedlo společnost ke stále dokonalejšímu technologickému výsledku. Na poli novodobých technologií tak Tannoy pokročila kosmickou rychlostí vpřed, díky Dual Concentric, Wideband, IDP technology se s držením těchto patentů může stavět na úroveň mnoha jiných vyspělých producentů elektroniky. Evropská úroveň má svá kritéria, za nimiž skotská společnost rozhodně nepokulhává. Vsadit na čistý, stylový design a temnou povrchovou úpravu (dezén Black Oak) se opět vyplatilo, svědčí o tom řada spokojených uživatelů a recenzentů, kteří doma hrají právě na „tuhle strunu“.

Eclipse trojky jsou na jedničku

Sloupové reproduktory svojí univerzalitou a variabilitou směle konkurují dokonalejším systémům. Pevné vyztužené skříně z dřevovláknitých desek jsou osazeny dvojicí 127 mm středobasových měničů, disponující vyšší účinností, než předcházející modelová řada. Kuželovitý reproduktor je potažen papírovou membránou, obohacenou o multivláknové částice. Mezi těmito řídícími jednotkami je nakonfigurován vysokopásmový měnič o průměru 28 mm s hedvábnou kalotou, který dává vyniknout detailům vysoce znějících tónů a efektů. Svěží, vyvážený výkon a rozsáhlý frekvenční záběr 38 – 32 000 Hz, s dělící frekvencí 3,2 kHz, v žádném případě nebrzdí širokospektrý akustický přednes. Na podobné výsledky jsme zvyklí u mnohem větších a nákladných modelů, současné reference jsou proto důležitou zpětnou vazbou pro výrobce, kladné recenze potom znamenají jediné - všeobecnou spokojenost uživatelské veřejnosti.

Koncertní sál versus domácí kino

Abychom dosáhli co možná nejoptimálnějšího výsledku při poslechu, je doporučen zesilovač s výkonem 15 – 120 W, přičemž stálý výkon je 60 W a vrcholový výkon 240 W. S akustickou citlivostí dosahující až 90 decibelů a impedanční hodnotou 8 Ohm jsou sloupové reprosoustavy zajímavým ozvučovacím zařízením, které nám i v pohodlí domova dá pocit koncertního pojetí hudby či pocit přítomnosti v kinosálu. Každá z nich váží více jak 12 kg, je vysoká 959 mm, široká 269,5 mm a s hloubkou skříně 287 mm dokáže svojí stabilitou a akustickými vlastnostmi zabránit rezonančnímu chvění i dalším zvukovým nepřesnostem. Z tohoto důvodu se právě staly atraktivními, bonusem je konstrukční design, který dodá také luxusním interiérům punc kvality.

Záruka domácí pohody i komerčního využití

Pro zájemce o kvalitní audiotechniku, která neznamená nutně kolaps finančního rozpočtu, je třeba vyzdvihnout základní aspekty, vedoucí k cíli. Dobrá informovanost je doménou spolupráce s odborníky a profesionály z branže, s čímž souvisí správný výběr a dobrá volba. Vždy by měla zvítězit kvalita nad kvantitou, požadavek estetického cítění, precizního zpracování materiálu a využití nejmodernějších technologií, nezbytná jsou technologická kritéria, neopomenutelný je klíčový výkon a komplexní výsledek. Sečteno a podtrženo – Tannoy Elipse Three se rovná dobré volbě.

Technické parametry:

 • 2-pásmová sloupová reprosoustava (zadní bassreflex)
 • Středobasový měnič: 127 mm měnič s vysokou účinností, papírová membrána s multivlákny
 • Výškový měnič: 28 mm hedvábná kalota, neodymiový magnet
 • Nominální impedance: 8 ohm
 • Doporučený výkon zesilovače: 15 - 120 W
 • RMS Výkon: 60W
 • Maximální výkon: 240W
 • Frekvenční rozsah: 38 - 32.000 Hz (-6 dB)
 • Dělící frekvence: 3,2kHz
 • Citlivost: 90dB
 • Rozměry (Š x V x H): 269.6 x 959 x 287 mm
 • Hmotnost: 12,1 kg

​Cena za pár

Prohlídka reproduktorů Tannoy Eclipse ThreePoradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Dobrý den, je dobré zkombinovat tyto reproduktory Tannoy Eclipse Three se zesilovačem Denon PMA-1600NE (jmenovitý výkon 2x140W). Děkuji.
-5


Recenze

Zákaznické recenze

Breta
04.04.2018

Výrobek výborný, doprava a doručení v poradku

Nic spatneho

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Tannoy Eclipse Three

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Tannoy
Počet pásem 2
Frekvenční odezva od (Hz) 38 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 32000 Hz
Impedance (Ω) 8 Ω
Citlivost (dB) 90 dB
Barva Černá
Šířka (mm) 269.6 mm
Výška (mm) 959 mm
Hloubka (mm) 287 mm
Hmotnost (kg) 12,1 kg

Doporučujeme