CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 8:00-16:00 Hod.

Letní provozní doba od 8:00 do 16:00 hod., pro objednané zákazníky na showroom do 17:00 hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Tannoy Eclipse Two
Tannoy Eclipse Two Tannoy Eclipse Two Tannoy Eclipse Two Tannoy Eclipse Two Tannoy Eclipse Two

Tannoy Eclipse Two

5 990 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Hudební fanouškové zcela jistě uvítají na trhu střední model ze série Eclipse. Za jejím zrodem stojí inženýři a badatelé skotské společnosti Tannoy, která dvojici téměř metr vysokých sloupových dvoupásmových reprosoustav nabízí široké posluchačské veřejnosti. Díky svým parametrům a použitým technologiím jsou vhodné k poslechu nejrůznějších hudebních žánrů, ideálně využitelné jsou taktéž pro domácí kina.

Vaše očekávání zastíní Eclipse

Tato modelová série je opět o level výše, než jsme u předcházejících řad od Tannoy zvyklí. Lze ji definovat jako zpevněné skříňové produkty s čistým designem, proslulé řízenými basy, novými ovladači, špičkovým výkonem a integrovanými, stabilními podstavci. Oproti jednoduššímu modelu Eclipse One je tento model kompaktnější, s širším záběrem basů a snadnějším ovládáním akustické energie. Střední až větší místnosti ozvučí zcela bravurně a s přehledem předčí všechna očekávání nedůvěřivé audiofilské skupiny.

Kabinet s výbavou, jak se patří

Reproduktorové ozvučnice se zadním bassreflexem disponují pečlivým vyztužením konstrukce, které výrazně ovlivňuje kvalitu zvuku. Společně s dvojdílným soklem eliminují akustické zkreslení, díky robustnímu vzezření je zabezpečena stabilita reprosetu. S výškou 909 mm, hloubkou skříně 287 mm má 269,6 mm široký model hmotnost, přesahující 11 kg. Pohonnými jednotkami, založenými na systému Dual Concentric, jsou měniče. Vysokofrekvenční reproduktor má průměr 28 mm, jeho kupolovitý modul je potažen jemnou polyesterovou dýchající tkaninou, specifickým rysem je žádoucí nitro-urethanové tlumení. Druhý, nízkofrekvenční neboli středobasový reproduktor o průměru 127 mm, je vyroben na základě vyspělých technologií a rozsáhlých zkušeností společnosti. Kuželovitý měnič je potažen papírovou membránou, obohacenou o multivlákno, proto ten výjimečný a realistický zvukový přednes. Vysoká účinnost jednotlivých komponentů, o jejichž preciznosti a výběru prvotřídních materiálů není nutno pochybovat, zaštítí vysoké audio rozlišení, dynamičnost a dramatičnost hudebního projevu.

Profesionální přístup je důležitý

Při výběru reprosoustav je třeba být dobře a objektivně informován, vzhledem ke všem parametrům zboží, přičemž vyvážený výkon by měl stát na čelním místě pomyslného žebříčku kladů. Kategorie jednotlivých hifi produktů by měla korespondovat s příznačnou cenou. Tannoy se však může pyšnit po právu vynikajícím poměrem kvality k více než ideální ceně výrobku. K dobré volbě přispívá jednoznačně plnější výkon, dobré basy, kvalitní užité a patentované technologie ( Dual Concentric, Wide Band, IDP technology), systém chlazení, svižné reakce, rytmický podklad a mnohá další plus.

Plnohodnotný prožitek hudebních detailů

Frekvenční rozsah, který se pohybuje v rozpětí 44 Hz až do 32 kHz, s dělící frekvencí 3,2 kHz, impedance v rozsahu 8 Ohm a citlivý akustický obraz ve výši 88 decibelů přilákají řadu obdivovatelů kvalitní audio vizuální produkce. Zesilovač by měl mít výkon v rozsahu 15 – 90 W (stálý výkon 45 W, vrcholový výkon 200 W). Všechny dané parametry a specifikované alternativy, týkající se univerzální reproduktorové soustavy Eclipse Two, mají jeden společný směr a cíl: oslovit jednak svým smyslným, nadčasovým a estetickým provedením v Black Oak úpravě, a jednak integrací celé řady předností, jež jsou pro Tannoy obecně velmi příznačné. Jedině potom je poslech Mozarta, Springsteena, Bocceliho, Rolling Stones a dalších tak skutečný, jak jen může být. Vychutnejte si i vy svůj oblíbený hudební žánr, prožijte si společně s hrdiny milovaný filmový příběh, nechejte se unášet na vlnách vášnivého a zvučného akustického tobogánu…

Technické parametry:

 • 2-pásmová sloupová reprosoustava (zadní bassreflex)
 • Středobasový měnič: 127 mm měnič s vysokou účinností, papírová membrána s multivlákny
 • Výškový měnič: 28 mm hedvábná kalota, neodymiový magnet
 • Nominální impedance: 8 ohm
 • Doporučený výkon zesilovače: 15 - 90 W
 • RMS Výkon: 45W
 • Maximální výkon: 200W
 • Frekvenční rozsah: 44 - 32.000 Hz (-6 dB)
 • Citlivost: 88dB
 • Rozměry (Š x V x H): 269.6 x 909 x 287 mm
 • Hmotnost: 11,5 kg

​Cena za pár

Prohlídka reproduktorů Tannoy Eclipse TwoPoradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Zákaznické recenze

Henry
12.06.2017

Moc povedené

Malé, uzounké reproduktory, přesně do naší škvíry mezi krbem a nábytkem. Provozuji na Marantz PM 6006 a jsem spokojený, zvuk je podrobný, široký.

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Tannoy Eclipse Two

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Tannoy
Počet pásem 2
Frekvenční odezva od (Hz) 44 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 32000 Hz
Impedance (Ω) 8 Ω
Citlivost (dB) 88 dB
Barva Černá
Šířka (mm) 269 mm
Výška (mm) 909 mm
Hloubka (mm) 287 mm
Hmotnost (kg) 11,5 kg