CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 8:00-16:00 Hod.

Letní provozní doba od 8:00 do 16:00 hod., pro objednané zákazníky na showroom do 17:00 hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Tannoy Mercury 7.2 Black Oak
Tannoy Mercury 7.2 Black Oak Tannoy Mercury 7.2 Black Oak Tannoy Mercury 7.2 Black Oak

Tannoy Mercury 7.2 Black Oak

7 980 Kč

Dostupnost: Do 5 dnů

Popis

Právě tento reproduktorový dvoupásmový regálový set učaruje každému, kdo hledá výkonného, sofistikovaného a skutečného přítele s přesným, artikulovaným přednesem, ideálním rozlišením při hudební i mluvené produkci v dosažitelné finanční relaci. V moderním světě totiž není dokonalý poslechový zážitek již ničím nedosažitelným, stačí se jenom rozhlédnout a inspirovat se nabídkou současného trhu.

Seznamte se se zvukem

Kdo ještě neměl tu čest poznat opravdu nezkreslený, kompletní, vyvážený a dynamický zvukový proud, neví, kdo nebo co je Tannoy. Správný audiofil nebo hifista ale už možná tuší, že řeč je o společnosti sídlící v drsné, hornaté zemi na severu Velké Británie, ve Skotsku. Firma s 80letou tradicí a bohatými zkušenostmi se od roku 2002 stala součástí holdingové společnosti TC Group, kde společně s ostatními korporacemi usiluje o produkci kvalitního zboží pro široké posluchačské zázemí.

I na vzhledu záleží

Reproduktorové skříně s rozměry 292 x 193 x 266,4 mm, včetně soklu, váží plných 5 kg, a jejich vzhled je dán čistými, nadčasovými liniemi. V nabídce je lze získat hned ve třech různých provedeních – povrchová úprava Black Oak působí nadmíru atraktivně a bude lichotivým doplňkem jakéhokoli moderního prostředí. Lidé toužící po interiéru propojeném s přírodou, přírodninami a přírodními barvami, pak spíše sáhnou po sestavě s povrchovou úpravou Light Oak nebo Walnut. V každém případě je ale ozvučná skříň řešená esteticky a je osazena dvěma druhy reproduktorů. Pro nižší frekvence disponuje 152 mm měničem s membránou z papírové drti s multi-vláknem, se zpevněným kruhovým lemem, o vysokofrekvenční pásmo se stará výškový měnič o průměru 28 mm. Je osazen měkkou kupolí, tlumenou polyesterovou tkaninou a neodymovým magnet systémem.

Užijte si hlasitější poslech bez kompromisů

Tannoy vyvinula ve svém inženýrském zázemí nejednu produktovou řadu, i Mercury je jednou z nic. Zatím její nejvýše postavenou sérií je řada 7, která využila modifikací a novějších, vyspělejších technologií, zejména pak patentované technologie Dual Concentric – bodového zdroje signálu. Dlužno zmínit také inovativní technologie Wideband a IDP Technology, bez nichž by akustický zážitek nebyl zdaleka takový, jaký ho reprosoustavy Tannoy Mercury umějí vyprovokovat. Poslech oblíbené klasické hudby, jazzu, pop-music potom nemusí být vnímán s minimální účastí a bez emocí. Kvalitní aparatura vyburcuje v posluchači dosud skryté niterné pocity a dojmy, o nichž možná mnoho posluchačů nemá zatím ani potuchy.

Úspěch stojí na historických a tradičních základech

Zamilovat si něco, co nás dokáže koncentrací, akustickým proudem hudby, zvukových efektů, zesílením doslova zatlouct do země, není trestné. Naopak, je fajn, že lidé již postupně dávají přednost kvalitě před kvantitou, dávají přednost zboží s tradicí než neznámým rychlokvaškám, ocení historii produktu a pochopí cestu vývoje zkvalitňování až do éry 21. století. Také Tannoy má za sebou nelehkou cestu hledání, bádání, zkoumání, vylepšování a zkvalitňování. Právě díky své preciznosti, jasné koncepci, výběru materiálů se může pyšnit řadou takových zvukových projektů a instalací, ke kterým náleží například Palladium Londýn, Opera Sydney, prestižní hotely Hard Rock Hotel a Casino v Las Vegas a další.

Precizně a revolučně

Aby celkový dojem posluchačů byl bez nežádoucích rezonancí, ozvěn a zkreslení, využívá výrobce nejenom novinek ve vývojové oblasti součástek, ale na vysoké úrovni je taktéž systém kabeláže, jejíž výroba využívá postříbřené mědi bez kyslíku, a tweeter, kde je aplikována technologie DMT. Tato moderní technologie umí eliminovat právě nežádoucí rezonance do prostředí citlivých součástek. Teprve potom může koncový uživatel usednout a otočit pomyslným ovládáním VOLUME hodně doprava. To pak je teprve jízda!

Technické parametry:

 • Počet pásem: 2
 • Doporučený výkon zesilovače (RMS): 20 - 100W
 • RMS Výkon: 50W
 • Maximální výkon: 200W
 • Citlivost: 89dB
 • Impedance: 8
 • Frekvenční odezva: 42Hz - 32.000Hz
 • Dělící frekvence: 3.4kHz
 • Rozměry (V x Š x H): 292 x 193 x 266,4mm
 • Hmotnost: 5 kg

Cena za pár

Ukázka reproduktorů Tannoy Mercury 7.2Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Tannoy Mercury 7.2 Black Oak

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Tannoy
Počet pásem 2
Frekvenční odezva od (Hz) 42 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 32000 Hz
Impedance (Ω) 8 Ω
Citlivost (dB) 89 dB
Barva Černá
Šířka (mm) 193 mm
Výška (mm) 292 mm
Hloubka (mm) 266,4 mm
Hmotnost (kg) 5 kg

Doporučujeme