DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Teac NR-7CD

SKU
4907034221295
Hodnocení:
100%
104 000 Kč
Do 5 dnů

All-in-one zesilovač s CD a síťovým přehrávačem

  • Vlajková loď TEAC
  • Zesilovač + CD přehrávač + Síťový přehrávač
  • Streamování DSD5,6MHz a PCM384kHz/32bit
  • Podpora MQA (TIDAL)
  • Bluetooth s kodeky  LDAC™ a  aptX™
  • Duální VERITA AK4490 D/A převodníky podporující up-konverzi do DSD
  • Plně vyvážený duální monoaurální design obvodů
  • TEAC HR ovládací aplikace

 

All-in-one novinka

Důležitou součástí rodiny TEAC produktů je první model v referenční sérii 7, síťový CD přehrávač NR-7CD a integrovaný zesilovač se zkušenostmi při přehrávání s vysokým rozlišením. Faktem je, že výrobce TEAC získal díky vývoji high-end audio zařízení značný přehled, z čehož vychází i tento poměrně netypický all-in-one NR-7CD systém.

 

Kompaktnost je nutná

Přístroj NR-7CD v sobě kombinuje funkce integrovaného zesilovače, CD přehrávače, D/A převodníku a síťového přehrávače. Vizuálně zajímavý retro design zvýrazňují mírně klenuté bočnice, přesahující hloubku přístroje. Konstrukce přístroje je přísně symetrická - přímo uprostřed čelního panelu je kryt mechaniky, pod kterým je malý dvouřádkový přehledný a čitelný displej. Vpravo se nacházejí plochá tlačítka pro základní ovládání přehrávání, vlevo pak tři tlačítka pro orientaci v nabídce nebo pro zapnutí upsamplingu.

 

Konstrukční prvky

Dále se na každé straně nacházejí velké otočné prvky (pro regulaci hlasitosti a pro výběr zdroje zvuku). Uvedení do provozu je řešeno pomocí dálkového ovládání nebo přepnutím dvoupolohové páčky, na pravé straně je umístěn 3,5 mm zlacený sluchátkový výstup a součástí je též dvojice žlutých obdélníkových VU metrů s podsvícením. Celý přístroj je stabilní díky třem bytelným nohám. Na zadní straně se nachází minimum konektorů - napájecí zásuvka, jeden pár reproduktorových terminálů pro každý kanál, jeden pár analogových vstupních cinchů linkové úrovně. Digitální konektivita je dána jedním koaxiálním a dvěma optickými vstupy, pro síťové služby je určen LAN konektor a USB port k připojení datových pamětí.

 

Interní záležitosti

Vnitřní konstrukci tvoří analogová a digitální část, které jsou pečlivě odděleny elektrickými izolačními prvky. Nechybějí dvoje hodiny, jedny určené pro základní kmitočet 44,1 kHz a druhé pro základní kmitočet 48 kHz. Digitální část nabízí možnost volby za čtyř různých filtrů PCM signálu, včetně jejich vypnutí. Napájení zajišťuje transformátor s EI jádrem a dvojím vinutím, zvlášť pro levý a pravý kanál, napájení napomáhají obvody, které také zlepšují proudovou stabilitu.

 

Specifická výbava

Sluchátkový poslech je umožněn díky komponentu pro tří i čtyřpólové jacky, energie zajišťuje modul HCLD (High-Current Line Driver). Stejný modul používá přístroj UD-503. Samotný předzesilovač a D/A převodník jsou namontovány na 1 cm silném hliníkovém profilu, tento blok zajišťuje krátké signálové cesty mezi moduly, funguje však i jako elektromagnetické stínění a chladič. Tím nejdůležitějším je duální mono D/A převodník. Korekci hlasitosti zajišťuje systém OVCS (Octa Volume Control System), kdy otočením potenciometru je aktivováno osm odporových polí ve dvou nezávislých paralelních signálových cestách. Tak je zajištěna regulace pro levý a pravý kanál.

 

Co vše zajišťuje NR-7CD

Toto velmi všestranné zařízení zvládne vše od hlavních zvukových zdrojů s vysokým rozlišením, včetně DSD 5,6 MHz a PCM 384 kHz / 32 bit, přes alba z CD knihovny, sbírky hudby z TIDAL a Qobuz, včetně bezdrátového streamingu hudby s pomocí technologie Bluetooth.

 

Design a parametry

Celkový vjem umocňuje nový design VINTAGE s dvojitými špičkovými analogovými měřiči, funkčnosti napomáhá integrovaný přijímač Bluetooth verze 4.0 s podporou kodeku LDAC a Qualcomm aptX a duální měniče DERO AK4490 D/A a RDOT-NEO, podporující přechod na DSD a plně vyvážené, dvojité monofonní obvody. Podporovány jsou soubory WAV, AIFF, FLAC, ALAC (Apple Lossless), MP3, AAC (m4a container), DSF, DSDIFF. Napájení je dáno AC 220–240 V, 50/60 Hz, spotřeba energie činí 130 W, v pohotovostním režimu méně než 0,5 W. Rozměry 13,4 kg vážícího zařízení jsou 442 x 152 x 345 mm.

 

Výrobce Teac
Reproduktory
Funkce CD přehrávač, Síťový přehrávač
Počet kanálů Stereo
Výkon na kanál (W) 230 (1kHz, 4Ω, 10% THD)
130 (1kHz, 8Ω, 10% THD)
Frekvenční odezva od (Hz) 5
Frekvenční odezva do (Hz) 100000
Odstup signál / šum (dB) 110
THD (%) 0,008
Podpora impedance repro. (Ω) 4 - 8
Analogový vstup RCA
Analogový výstup Jack (6,35 mm)
Počet zón (reproduktory)
D/A převodník Dual VERITA AK4490
Digitální vstup Koaxiální RCA, Optický, USB-A
Digitální výstup Koaxiální 3,5 mm
Síťové připojení Wi-Fi, Ethernet
Internetové streamovací služby TIDAL
Lokální streamování Bluetooth
Nadstandardní BT kodek aptX™, LDAC
Rádio
PCM - vzorkování (kHz) až 384
PCM - kvantování (bit) až 32
Podporované audio formáty FLAC, WAV, ALAC, AIFF, MP3, AAC, DFF, DSF
Podporované disky CD, CD-DA, CD-R, CD-RW
DSD až DSD128 (5,6 MHz)
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 442
Výška (mm) 152
Hloubka (mm) 345
Hmotnost (kg) 13,4
Vaše hodnocení