Technics SB-G90

SKU
sbg90
Hodnocení:
100%
111 980 Kč
Do 5 dnů
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

3-pásmové sloupové reproduktory

  • Přirozený zvuk z jednoho bodu díky vnořenému měniči
  • BDMA technologie vyvažuje vsazení měniče
  • Tuhá skříň zamezí resonancím
  • Vysoce kvalitní vnitřní vedení
  • Ultra široké pásmo reprodukce až k 100 kHz

Radost z domácího kina

Zbrusu nové reproduktory společnosti Technics přicházejí na trh s křišťálově jasným zvukem a úžasným stereofonním zobrazením. Znovu se připomínající Technics s novou řadou vtrhl opět do spektra zájmu veřejnosti. Všechny impozantní zvukové produkty přinášejí četná překvapení, včetně nového systému reproduktorů Grand Class SB-G90.

Reproduktorový systém zaujme krásou i schopnostmi

Sloupové soustavy SB-G90 jsou oproštěny od nežádoucích vibrací reproduktorových jednotek i krytu, jelikož byly důsledně odstraněny. V akci dosahují větší jasnosti při zobrazování zvuku a plnosti, co se týká prostorového vyjádření.

Systém zvukových zdrojů reproduktorů

Jednou z ideálních možností reprodukce zvuku s plným prostorovým vyjádřením je zajistit, aby vlnové fronty vysílané z řídících prvků byly vyrovnány v libovolné poslechové poloze – respektive aby poskytovaly bodový zdroj zvuku. Při dělení lineární fáze byly u SB-G90 vyvinuty obousměrné koaxiální kuželové jednotky (střední i výškový měnič), které jsou zaměřeny na vysokorychlostní reprodukci s vyšší citlivostí.

Phase Precision Driver

Pro výškový modul je využita odlehčená hliníková membrána s vysokou tuhostí. Ovladač zpracovává široký frekvenční rozsah až do 100 000 Hz s pomocí nového tvaru kupole. K jeho optimalizaci bylo přistoupeno formou simulace, stejně jako k dosažení větší jednotnosti fázových charakteristik napomohl fázový konektor. Sloupy SB-G90 využívají vysoce lineární hlasové cívky. Všechny funkce zajišťují reprodukci vysokofrekvenčního rozsahu velmi detailně. U středo-basového reproduktoru je využita eloxovaná, lehká, hliníková kuželová membrána, jenž překvapuje vysokou tuhostí. Magnetický okruh dosahuje velmi nízkého zkreslení a zvýšeného výkonu pohonu díky velkým magnetům, měděným uzávěrům a podélným hlasovým cívkám s vysokou linearitou.

Konstrukční systém

Posilou k vynikajícím výsledkům je také nosná struktura, kterou zajišťuje pevný odlitý rám s rezonančně-dispergačními rameny, čímž důkladně odstraňuje i ten nejmenší rezonanční zvuk. Proto je reprodukce středního rozsahu podávána s vynikající přesností a odezvou. Středová membrána je ve tvaru kužele přesně nastavena, a tak dosahuje lineární reprodukce fází v každém rozsahu bez časového zpoždění. Membrána středního rozsahu má hladký tvar, nedochází ke zhoršení zvukových charakteristik tweeteru, a díky její konstrukci dodává zvuk, který vyzařuje z reproduktoru přímo na posluchače.

BDMA – Balanced Architecture Mounting Driver

Při konvenčním způsobu montáže reproduktoru na přepážku je těžiště jednotky umístěno mimo opěrné body, síla působící na kmitací cívku způsobuje vibrace celé jednotky. To představuje zkreslení zvukových vln generovaných membránou, které vede ke zhoršené zvukové kvalitě. S využitím technologie Balanced Driver Mounting je jednotka reproduktoru namontována na podlaze, umístěné uvnitř skříně v těžišti jednotky a tím je účinně potlačena vibrace reproduktoru. Přispívá k tomu však i fakt, že reproduktorová jednotka není namontována na přepážce na přední straně, přenos nechtěných vibrací z reproduktorové jednotky na přepážku je tak eliminován. Tímto vylepšením jsou minimalizována zkreslení zvukových vln vytvářených v membráně a redukován je i nežádoucí vibrační zvuk z přepážky.

Basový reproduktor a jeho přednosti

Woofer této reproduktorové soustavy využívá dvojité magnety, které vytvářejí maximální pohon. Dalším kladem jsou magnetické obvody s vysoce lineárními hlasovými cívkami. Inovativně vyvinutá jednotka s dlouhým zdvihem dosahuje nízkofrekvenční reprodukce s širokým dynamickým rozsahem, s vynikajícím nízkým zkreslením a odezvou. Rezonanci odpuzuje i pevně odlitý konstrukční rám, čímž důkladně odmítá byť i minimální zbytečný rezonanční zvuk.

Ukázka Technics SB-G90

Výrobce Technics
Počet pásem 3
Měniče Basový: 2 x 160 mm
Středový: 160 mm
Výškový: 25 mm
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 27
Frekvenční odezva do (Hz) 100000
Dělící frekvence (Hz) 480 / 3200
Impedance (Ω) 4
Citlivost (dB) 88
Nominální vstupní výkon (W) 100
Maximální vstupní výkon (W) 200
Barva Černá / Piano
Šířka (mm) 302
Výška (mm) 1114
Hloubka (mm) 375
Hmotnost (kg) 32