Technics SB-R1

SKU
technicssbr1
Hodnocení:
100%
619 980 Kč
Do 5 dnů
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (2)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Referenční 3,5-pásmové sloupové reproduktory

  • Přirozený zvuk z jednoho bodu díky vnořenému měniči
  • BDMA technologie vyvažuje vsazení měniče
  • Tuhá skříň zamezí resonancím
  • Vysoce kvalitní vnitřní vedení
  • Ultra široké pásmo reprodukce až k 100 kHz

Absolutní zvuk

Jak dosáhnout vynikající úrovně zvukové reprodukce? Řešením může být systém reproduktorů typu Point-Sound-Source pro zaostření zvuku a přesné zobrazování, který vypadá tak, že má pouze jeden bodový zdroj zvuku. Velmi inovativní plochá koaxiální dvoucestná reproduktorová jednotka kombinuje ovladače středního a vysokého kmitočtu, pracuje s virtuálním koaxiálním basovým reproduktorem a poskytuje plynulou směrovou charakteristiku v celém frekvenčním rozsahu bez špiček či poklesů.

Referenční systém

Systém produktů Technics je hladký a vzdušný. Originální komponenty přinášejí otevřenost, vibraci a lehkost, R1 navíc věrně zachycuje čistou hudební krásu.

R1 přináší prvotřídní zážitek

Přestože podlahová aparatura této série má reproduktory nesouvislé, při každém poslechu se jejich řídící jednotky spojily bez problémů. Všechny audiophile položky kooperují za účelem přesvědčivého zobrazování - nástroje jsou holografické, zvuková scéna je široká, hluboká a vysoká. Systém obratně zvládá dynamiku, detailně rozlišuje, je svižný. Tato charakteristika je podpořena i na první pohled lakovou hladkostí povrchu s vrstvami, ukrytými hluboko pod ním.

Precizní ovladač fáze

Pro velmi věrnou reprodukci středního a vysokofrekvenčního zvuku výrobce Technics vyvinul zcela novou plochou koaxiální dvoucestnou reproduktorovou jednotku - obousměrný disk. Plochá střední membrána disponuje sendvičovou konstrukcí s lehkými, vysoce tuhými koberci z uhlíkových plátků a hliníkovým voštinovým jádrem. Cílem je udržet dokonalý pístový pohyb v kmitočtovém pásmu, které přesahuje bod překřížení s výškovým reproduktorem v omezeném kmitočtovém zkreslení. Magnetický obvod využívá vlastností velkého magnetu, měděného uzávěru, měděného kroužku a krátké kmitací cívky s vysokou hustotou na okraji tak, aby bylo dosaženo vysokého výkonu pohonu a nízkého zkreslení.  Reproduktorové šasi vypadá jako hliníkový tlakový odlitek se strukturou, která i přes rozptýlenou rezonanci účelně snižuje i ty nejmenší nechtěné vibrace.

Specifika reproduktorového modelu

Referenční SB-R1 se může pyšnit ultra širokopásmovou reprodukcí. Vzhledem k dobře umístěným kopírovacím výškovým bodům z uhlíkového grafitu je schopen reprodukovat frekvence až do 100 000 Hz. S prodloužením basové sekce až na 20 Hz je připraveno předkládat široké frekvenční spektrum, a to díky velmi kvalitním zdrojům hudby s vysokým rozlišením. Dalším kladem je nepochybně vysoce rigidní kabinet, který je dán 50 mm silným materiálem - ten reprosoustavy zpevňuje a zároveň potlačuje nežádoucí rezonance. Dlužno dodat, že boční panely, obsahující rovnou osm vrstev MDF, dodávají skříňce zakřivenou podobu, taktéž potlačují nežádoucí vibrace a snižují vnitřní i vnější difrakci, včetně odrazu. Vnitřní přepážka dělí kabinet na horní a dolní části, omezuje stojaté vlny nízkého řádu ve svislém směru.

Konstrukční design je prioritou

Celému komplexnímu modelu vévodí moderní a nadčasová lesklá povrchová kabinetní úprava, které dominuje řada reproduktorů se součástkami pokovenými, broušenými a leštěnými, navíc s velmi vysokým stupněm řemeslné práce. Celá soustava nemohla být lépe dokončena, vysoce kvalitní zvuk reproduktorů variuje s estetickým zpracováním skříní, mohou tak směle korunovat jakýkoliv interiér, jenž zkrášlí a ozvláštní tou nejvyšší měrou. V souvislosti s akustikou jsou potlačeny jemné vibrace, vygenerované na povrchu skříní, což je velkým plus pro zvukovou přesnost.

Technics pod záštitou Panasonic

Japonský nastandardní špičkový audio systém potěší nejednoho zkušeného audiofila, protože jeho interní potenciál úzce souvisí s vnějším způsobným vzhledem stejně, jako značka Technics zapadá do mozaiky firemní strategie Panasonic.

Technics referenční série R1

Výrobce Technics
Počet pásem 3,5
Měniče Basový: 4 x 160 mm
Středový: 160 mm
Výškový: 25 mm
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 20
Frekvenční odezva do (Hz) 100000
Dělící frekvence (Hz) 300 / 3000
Impedance (Ω) 4
Citlivost (dB) 88
Nominální vstupní výkon (W) 150
Maximální vstupní výkon (W) 300
Barva Černá / Piano
Šířka (mm) 408
Výška (mm) 1260
Hloubka (mm) 522
Hmotnost (kg) 72
Příslušenství Hroty, misky pod hroty, hadřík, mřížka