Technics SL-1210GR

SKU
sl1210grblack
Hodnocení:
100%
41 190 Kč
Skladem

 

Akce Technics s Nagaoka přenoskou zdarma

 • Nové přenosky Nagaoka JT-80LB a Nagaoka JT-80BK jsou společným počinem inženýrů z Technics a Nagaoka Company. Oba modely byly vyvinuty společně a jejich určení je primární osazení na gramofonech Technics.
 • Přenosky Nagaoka JT lze popsat jako velmi detailní a plné dynamiky, které ocení jakýkoliv posluchač.
 • Aktuálně jen u nás obdržíte při nákupu gramofonu Technics řady 1200 přenosku Nagaoka JT-80LB zdarma. Akce platí do vyčerpání skladových zásob.

 

Legendární gramofon Technics Made in Japan

 • Gramofon má přímý náhon
 • Robustní dvouvrstvá kontrukce šasí
 • Hliníkový talíř gramofonu (2,5 kg) - litý pod tlakem
 • Pozlacené raménko
 • Motor s naprosto přesnou regulací otáček
 • Elektronické přepínání otáčet - 33 / 45 / 78 RPM
 • Akrylový kryt proti prachu je součástí balení
 • Hmotnost obdivuhodných 11,2 kg
 • Není osazen přenoskou - můžeme doporučit a před odesláním osadit

Poslouchejte svobodně

Seznámení s novým standardním modelem, který zdůrazňuje technologii SL-1200G, je na spadnutí. Byl vyvinut jako referenční deska pro přímý pohon a je určen nové generaci, využívá tradiční analogové a špičkové digitální technologie Fusing znovuzrozené společnosti Technics.

Nově nastavený trend

S novými technologiemi, spuštěnými v roce 2016, výrobce kombinuje tradiční firemní analogovou technologii a pokročilou digitální technologii, zároveň přetváří díly a modifikuje komponenty. Vynikající výkony otřásají trhem s hi-fi a nově definují odkaz pro gramofony s přímým pohonem.

Přímý pohon gramofonového systému

Model SL-1210GR podědil některé části po modelu SL-1200G, jiné byly nově vyvinuty právě pro SL-1200GR. Jedním z novějších je bezpilotový motor s přímým pohonem a přesná technologie řízení motoru, eliminující ozubení, které vzniká v důsledku rotační nepravidelnosti a nízkými vibracemi. Tak se podařilo Technics výrazně zvýšit obvyklý standard dané třídy. Tento gramofonový typ vyzývá audiofily ke zvukovému zážitku s bohatou a robustní akustikou analogových nahrávek. Na rozdíl od systémů poháněných páskem, systémy s přímým pohonem roztáčejí motor s nízkými otáčkami a přímo pohánějí talíř, což je výhodné. Od roku 2016 společnost Technics využívá svůj dvojitý rotorový motor s přímým pohonem s rotačními magnety a umístěním na obou stranách, čímž je omezena rotační nepravidelnost motoru, označovaná jako "ozubení".

Nejnovější technologie zužitkovány

Vysoce přesné řízení motoru zajišťuje ideální podmínky otáčení. Ovládání otáčení využívá nejnovější technologii řízení motoru, která souvisí s vývojem zařízení Blu-ray disků. Materiál talíře udává tuhost a tlumení vibrací, protože bylo využito dvouvrstvé konstrukce s odlehčeným kaučukem, potahujícím celou zadní plochu hliníkového odlitku. Zamezeno je tak rezonanci a vzniká čistý zvuk. Aby byla zvýšena setrvačníková hmotnost a sníženy vibrace, byl za pomocí simulace optimalizován tvar hliníkového odlitku. Deska u SL-1200GR je mnohem těžším než u předchozího SL-1200MK5. Zadní plocha talíře disponuje zesíleným žebrovím pro zlepšení tuhosti.

Rameno gramofonu a terminály

Radiokomunikační technika kopíruje rotaci záznamu a tak zajišťuje čtení s vysokou přesností. Raménko ve tvaru písmene S využívá hliníkovou trubku s vynikajícím lehkým zatížením. Dosahuje vysoké citlivosti počátečního pohybu a to manuální montáží, pramenící z šikovnosti kvalifikovaných japonských řemeslníků. Vysledovat drážky leptané do záznamů je poté snadným úkolem. Pro vzhled i zvuk jsou důležitou součástí také terminály. Phono-terminály jsou pozlacené a slouží pro odpojitelné kabely. Montážní část izolátorů je vybavena šrouby s vertikálním nastavovacím mechanismem.

Co je ještě dobré vědět

Rychlost gramofonu je dána počtem otáček za minutu - 33,3 / 45 / 78. Talíř gramofonu je odlitý z hliníku a jeho průměr činí 332 mm. Váží cca 2,5 kg (včetně pouzdra z gumy). Raménko je univerzálně staticky vyvážené, s účinnou délkou 230 mm a převisem 15 mm. Terminály jsou dány audio výstupem PHONO (pin konektor), zemnícím a všeobecným terminálem. Zdroj napájení tvoří AC 120-240 V, 60 Hz a spotřeba energie je 11 W, v pohotovostním režimu 0,2 W. Gramofon je 453 mm široký, 173 mm vysoký a 372 mm hluboký. Jeho celková hmotnost dosahuje 11,5 kg. Kromě produktu zahrnuje balení také příslušenství - kryt proti prachu, adaptér EP záznamu, kryt hlavy, přechodový obrys, sadu šroubů pro kazetu, PHONO kabel, uzemňovací vodič PHONO, napájecí kabel.

Ukázka gramofonu Technics SL-1200GR

Výrobce Technics
Wow & flutter (%) 0,025
Rychlost 33 / 45 / 78 RPM
Přepínání rychlosti Elektronické
Obsluha Manuální
Pohon Přímý
Vybaven přenoskou
Náhradní jehla -
Vybaven předzesilovačem
Analogový výstup RCA (odpojitelný)
Typ gramofonu Analogový
Barva Černá
Šířka (mm) 453
Výška (mm) 173
Hloubka (mm) 372
Hmotnost (kg) 11,2
Příslušenství Akrylový kryt, podložka, EP adaptér, PHONO kabel, měřidlo převisu, závaží, šroubky pro přenosku, head shell pro přenosku
Vaše hodnocení