Technics SU-R1

SKU
5025232806614
Hodnocení:
100%
179 990 Kč
Do 5 dnů
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Síťový přehrávač referenční třídy

  • Technics Digital Link - informace o úrovni hlasitosti je posílána digitálním linkem odděleně od analogového zvukového signálu
  • Architektura izolující proti digitálnímu šumu
  • Oddělené analogové / digitální napájení
  • Tuhé dvojité kovové šasí
  • High Res Remaster - upscaling zdroje až na 192 Khz / 32 bit
  • Vysoce kvalitní součástky
  • Technis Music App (ovládání, DLNA, USB, multi-device control, korekce bass/mid/treble)

Japonský výrobce znovu na scéně

Nová série této značky přivádí na trh referenční systém řady R1. Řadu R1 tvoří 3 komponenty, síťový zvukový ovladač a předzesilovač SU-R1, stereofonní výkonový zesilovač SE-R1 a reproduktorový systém SB-R1. Technicky řízený zesilovač SU-R1 je 17 kg vážící předzesilovač s digitálním propojením mezi technickými komponenty, který je napájen dvěma jádrovými výkonovými transformátory.

S pomocí síťového ovladače

Při audio představení by neměl chybět síťový ovladač zvuku SU-R1. Jde o digitální zdroj s podporou pro každý formát, tedy rozlišení souboru, zároveň plní úlohu předzesilovače.

Technologický odkaz

Mezi jeho klady patří schopnost minimalizovat šum, čímž dosahuje maximálního ticha, založeného na digitálním zdroji. Při návrhu a výrobě byly využity reprodukční technologie, včetně firemního know-how, které společnost Panasonic Corporation shromažďovala po celá léta. Original Digital Signal Transmission vychází z faktu, kdy byla překročena funkce ovládání hlasitosti z předzesilovače a místo toho vysílá informace k ovládání hlasitosti spolu s audio signálem přímo do zesilovače v digitální podobě. Obvod redukce jitteru výkonového zesilovače snižuje jakýkoli efekt jitteru při přenosu signálu, a ovládání hlasitosti činí bezprostředně před převodníkem PWM. Nové rozhraní pro přenos zvuku Technics Digital Link podporuje audio signály a omezuje interní efekt vysíláním levého a pravého kanálu samostatně. Technics Digital Link tak zajistí ideální konfiguraci zesilovače, která minimalizuje jakoukoli degradaci mezi předzesilovačem a výkonovým zesilovačem. Zaručeným výsledkem je vynikající stereo oddělení a reprodukce i těch nejjemnějších signálů, následně pak podrobnější a dynamický zvuk.

Architektura izolace šumu

Síťový ovladač SU-R1 přijímá zvukové signály z různých zařízení, jako jsou NAS, počítače, paměťové zařízení USB a digitální rozhraní. Tyto systémy sloužily dříve pro ukládání digitálního obsahu, takže nízká hlučnost, která je pro čistou audio reprodukci nutná, nebyla stěžejní záležitostí. Ke zvládnutí hlučných zdrojů izoluje SU-R1 rozhraní pro tato média, odstraňuje tak vnější elektrická rušení a chvění. Konečný zvuk je tedy čistý a stabilní, bez šumu a zkreslení.

Další využívané technologie

Kromě digitální architektury izolace šumu zaujme zájemce technologie bezhlučného signálu, virtuální provoz baterie a digitální filtr pro překročení příliš nízkého zkreslení. K dobré funkčnosti napomáhá optimálně aktivovaný okruh a oddělený analogový / digitální zdroj napájení s vysoce kvalitním analogovým obvodem. Pevnou strukturu tvoří velmi tuhý, dvojitý podvozek a špičkově zpracovaný konečný design, ve kterém hlavní úlohu hraje hliníkový plášť, ovládací knoflík a symetrická struktura.

Specifika technického charakteru

Předzesilovač pracuje ve frekvenčním rozsahu 2 - 90 000Hz (-3 dB). Je osazen dvěma analogovými vstupními terminály LINE, terminálem digitálního vstupu AES / EBU (digitální, 3 x koaxiální digitální, optický), USB-A, USB-B a sluchátkovým výstupem. Podporované kodeky jsou WAV, FLAC, DSD, AIFF, ALAC, AAC, WMA, MP3, USB-DAC. Specifikace třídy zvuku USB udává USB 2.0, asynchronní režim. Využívaná může být služba AirPlay a rozhraní Ethernet, LAN (100 Base-TX / 10 Base-T). Zdroj napájení využívá AC120 V, 60 Hz při spotřebě energie 60 W. Model je 480 mm široký, 120 mm vysoký a 391 mm hluboký.

Shrnutí

Japonský koncern se dal opět do pilné a pečlivé práce, v tomto případě zastupuje právě zmiňovanou populární řadu výrobků spotřební elektroniky, která se může směle pyšnit označením High-Fidelity audiotechnika.

Technics referenční série R1

 

Výrobce Technics
Digitální vstup Koaxiální RCA, Optický, USB-A, AES/EBU
Digitální výstup Koaxiální RCA, Optický, AES/EBU
Typ streameru Hybridní
D/A převodník Burr-Brown PCM4220
Analogový vstup RCA
Analogový výstup RCA (Line), Jack (6,35 mm), XLR
Frekvenční odezva od (Hz) 2
Frekvenční odezva do (Hz) 90000
Odstup signál / šum (dB) 118
THD+N (%) 0,0008
Síťové připojení Ethernet
Internetové streamovací služby
Lokální streamování AirPlay, Síťové úložiště (UPnP, DLNA)
Multiroom aplikace Technics
Hlasový asistent
Rádio
PCM - vzorkování (kHz) až 384
PCM - kvantování (bit) až 32
Podporované audio formáty FLAC, WAV, ALAC, AIFF, WMA , MP3, AAC
DSD až DSD128 (5,6 MHz)
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 480
Výška (mm) 120
Hloubka (mm) 391
Hmotnost (kg) 17