Thorens TD 2035 - Červená

SKU
4260270220126
103 790 Kč
Do 5 dní

Společnost Thorens má v nabídce novinek dvojici špičkových gramofonů. Měly by sloužit náročné audiofilské veřejnosti a jsou kompletně modifikovány z předcházejících modelů TD 2010 a TD 2030. Oba se od sebe liší nejenom cenovým ohodnocením, ale především rozdílně zpracovaným šasi. Modernizace a zbrusu nové komponenty jim dodávají nejenom nový kabátek, ale především inovované elementární vybavení. 

Nová série

Produkty uvedené v této řadě vynikají především skvělým vzhledem, designéři si lámali hlavu tak dlouho, až přišli na další tvarové vylepšení, zejména co se týče podstavy a nohou.   Akrylový podstavec je poměrně stabilní a pevný, dobře vypracované řídící obvody a masivní hliníkový talíř jsou mnohem lepšími komponenty, než tomu je u předchozích modelů. Model TD 2015 disponuje 25 mm tlustým šasi, které je vyrobeno z jediného kusu akrylátu, a 3,7 kg vážícím talířem. Kdežto model TD 2035 je propracovanější a také dražší. Spojuje právě tři akrylátové desky do 33 mm sendvičové konstrukce tak, aby bylo zajištěno lepší tlumení a výraznější stabilita. K němu náležící talíř váží plných 6 kg. U obou modelů je aplikována zcela nová a moderní elektronika, včetně super pokrokových komponentů.

Konstrukční předpoklady

Vnější konstrukce je navržena za účelem minimálního přenosu vibrací a otřesů. Zbrusu nový trend znamenají pevné speciální nohy skříně, jenž tomuto tlumení a nerušnému chodu pohybujícího se talíře účinně napomáhají. Užitý komponent TP 92 tonearm je speciálně navržen právě pro tyto gramofony, ultra-nízké tření ložisek a nový magnetický anti-bias systém  jsou jasnými pozitivy. Raménko má tvar trubky a je vyrobeno z válcovaného hliníku za pomoci technologie RMR. Mosazné protizávaží na jeho konci je dvojité – oddělené. Dokonalou ochranu celému modelu zajišťuje čiré plastové krytí, které navíc působí stylově a design je tak dotažen do úplného detailu.

Excelentní není jenom zvuk

Podle reakcí uživatelů je tento typ hodnocen velmi kladně, ve stereo testu obstál na výbornou a cena odpovídá kvalitnímu poslechu i náročného audiofila. Manuální systém s řemenovým pohonem, elektronicky řízeným synchronním motorem na střídavý proud a dvěma volitelnými rychlostmi otáček (33, 45 otáček za minutu) skutečně překvapuje, a to zejména excelentním akustickým projevem. Gramofony Thorens v této sérii nabízejí též zajímavé povrchové úpravy – TD 2015 v čirém provedení povrchu, TD 2035 dokonce v překrásné rudé, modré, oranžové, bílé a černé barvě akrylátu.

Thorens sází na kvalitu i dokonalý vzhled

Švýcarská společnost je známá díky sobě vlastní spolehlivosti. Od roku jejího vzniku (1883) prošla společnost Thorens dlouhodobým procesem plným výzkumů, bádání, objevování nových technologií a stala se tak nejstarší Hi-Fi společností na světě. V současné době produkuje velmi kvalitní automatické i poloautomatické gramofony, jenž jsou vyráběny v Německu s tou největší precizností a odborností. Dokonce lze konstatovat, že Thorens vyniká na trhu elektroniky, je legendárním nositelem kvality v akceptovatelné cenové rovině. Veškeré tam vyrobené elementární části jsou prověřované a testované, což znalí audiofilové kvitují. Současná moderní hudební scéna má vysoké nároky na zvukovou reprodukci, posluchači si zaslouží nejenom to nejlepší, co se týče technologií. Bonusem produktivních firem je nabídka dokonale designově propracovaného trendu, který vychází z esteticky čistých linií a zároveň disponuje moderním, nadčasovým nábojem. A právě takové jsou gramofony od Thorens.

Důležité informace:

 • 33 mm akrylový podstavec (sendvičová konstrukce)
 • 6kg talíř
 • Nové vzrušující barevné provedení
 • Nový design šasi
 • Možnost výběru ramínka za příplatek (SME 309 nebo SME M2-9)
 • Bez přenosky
 • Elektronické přepínání rychlosti 33/45

Technické údaje:

 • Rychlost: 33, 45
 • Princip pohonu: řemenem
 • Manuální provoz
 • Motor: elektronicky řízen synchronní AC motor
 • Elektronické přepínání otáček
 • Talíř: 300mm (hliník); 6 kg
 • Raménko: Thorens TP-92 (na objednání možnost raménka SME 309 nebo SME M2-9)
 • Součástí příslušenství: externí zdroj, mechanická váha, bavlněnné rukavice
 • Rozměry (ŠxVxH): 420 x 160 x 330 mm
 • Hmotnost: 15 kg

Recenze Thorens TD 2035 a TD 2015:

Výrobce Thorens
Barva Červená
Šířka (mm) 420
Výška (mm) 160
Hloubka (mm) 330
Hmotnost (kg) 15
Vaše hodnocení