Thorens TD 295Mk IV Černý

SKU
4250019101496
19 990 Kč
Skladem

Hi-Fi gramofon, poloautomatický provoz, elektronické přepínání rychlosti 33/45, raménko TP-41,  talíř ze zinkové slitiny, osazená přenoska  Audio Technika AT-95E, plexy kryt

Gramofonový přístroj TD 295Mk IV je top modelem základní řady gramofonů Thorens. Stejně jako nižší modely je vybaven automatikou v tomto případě se jedná o automatiku koncového vypínání na konci přehrávání. Gramofon je přímo z výroby osazený kvalitní a osvědčenou přenoskou Audio Technica AT-95E. Thorens TD 295Mk IV je gramofon klasické konstrukce s kvalitně provedeným obdélníkovým šasím s odklápěcím protiprachovým krytem. Základním materiálem kvalitně zpracovaného šasi je MDF kdy základní část tvoří čtyřvrstvý sendvič, horní deska je k dispozici v několika barevných provedeních s exkluzivním klavírním lakem, nanášeným postupně v několika vrstvách. Efektivní izolaci od podložky zajišťují tři elastomerové nohy konického tvaru. Dynamicky vyvážený talíř je vyroben ze zinkové slitiny s hmotností 2,3 kg. K tlumení gramodesky je použita plstěná podložka. Talíř je umístěn na sub talíři, otáčejícím se v ložisku s patentovanou technologií Thorens Safeguard. Pohon talíře obstarává AC synchronní motor který je napájený externím síťovým adaptérem 15V propojený přes elektronický oscilátor, který umožňuje volbu rychlosti 33 nebo 45 ot./min. Vestavěná automatika umožňuje koncové vypínání, které zajišťuje vestavěný optočlen, tímto řešením nedochází k mechanickému namáhání raménka a tím pádem i hrotu přenosky. Osazené raménko TP 41 má efektivní délku 229mm a pohybuje se v hrotových ložiscích. Protizávaží se stupnicí svislé síly na hrot je s ním spojeno přes elastomerovou izolační vložku. Antiskating je řešen klasicky pomocí zavěšeného závaží na struně. Vnitřní kabeláž ramínka je řešena pomocí vodičů typu Linz, které jsou vyvedeny do konektorového bloku. Díky tomu je možné použít i specializované a kvalitní propojovací kabeláže.

Vlastní uvedení gramofonu do provozu je velmi jednoduché.

Stačí ho jen opatrně vybalit a můžete začít přehrávat vaše oblíbené desky, jelikož je již z výroby odborně nastavený. Koncové vypínání pracuje opravdu perfektně a ve srovnání s audiofilskými modely bez vypínání je to opravdová úleva když nemusíte chodit ke gramofonu a ručně jej vypínat. Použité ložisko je precizní, dokonale tiché  a konstrukce šasi výborně eliminuje vibrace přicházející z místnosti při velmi hlasité reprodukci.

Máte na výběr ze dvou provedení a to klavírní černé nebo mahagon.

THORENS je tradiční švýcarský výrobce high-end zařízení. Firma je historicky známá řadou kvalitních gramofonů, které produkuje. Kromě audio zařízení je Thorens historicky známý také jako výrobce harmonik a zapalovačů.

Důležité informace:

- Poloautomatický gramofon
- Elektronické přepínání rychlosti 33/45
- Masivní talíř ze zinkové slitiny
- TOP model z špičkovým provedením
- Vestavěná přenoska Audio Technika AT-95E
- Plexy kryt

Technické údaje:

 • Rychlost: 33, 45 
 • Princip pohonu: řemenem
 • Poloautomatický provoz
 • Elektronická přepínání otáček
 • Talíř: 300mm / zinková slitina 2,3 kg
 • Kolísání otáček: ± 0,07
 • Efektivní délka raménka: 229 mm
 • Kmitočtový rozsah: 20 Hz – 20 000 kHz
 • Raménko: Thorens TP-41
 • Součástí příslušenství: kabel CINCH v délce 1m, plexy kryt, externí DC zdroj 
 • Rozměry (ŠxVxH): 430 x 145 x 365 mm (zavřené víko)
 • Hmotnost: 8,5 kg

Ukázka gramofonu THORENS TD 295MK IV Mahagony

 

Výrobce Thorens
Frekvenční odezva od (Hz) 20 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 20.000 Hz
Barva Černá
Šířka (mm) 430 mm
Výška (mm) 145 mm
Hloubka (mm) 365 mm
Hmotnost (kg) 8,5 kg
Vaše hodnocení