DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Thorens TD 309
Thorens TD 309 Thorens TD 309 Thorens TD 309 Thorens TD 309 Thorens TD 309 Thorens TD 309

Thorens TD 309

36 290 Kč

Dostupnost: Dostupnost zjistíte kliknutím na čtvereček s barvou

* Povinné pole

36 290 Kč

Popis

Audiofilští gurmáni zaměření na hudbu z vinylu hledají stále nové možnosti. Má sice jen tři nožky a je manuální, ale kromě jiného je vybaven inovativním stavitelným tříbodovým systémem sub-šasi, jenž zvládne dokonale vyrovnat a vyvážit celý přístroj. Tento gramofon má hliníkový sub-talíř a dále skleněný talíř, vážící 2,3 kg. Raménko je japonské výroby TP 92, přenoska je Thorens TAS 267.

Historie značky Thorens

Již v roce 1883 byla založena ve švýcarském Sainte-Croix společnost, jenž se původně zabývala produkcí hracích automatů a hodin. Od roku 1903 však vývojový tým začal vyrábět gramofonové přístroje. První elektrické audiofilní gramofony pod značkou Thorens na trh vstoupily roku 1928. Následující mimořádné gramofony se rázem staly třešničkou na dortu evropské audio kvality a těší se všeobecnému zájmu široké uživatelské klientely.

Naplněná očekávání

Existují lidé, kteří se nespokojí s málem. Touží být výjimeční po všech stránkách a možná proto se na  audio scéně objevila tato značka. Odolnost, stálost a stabilita je dána kompaktností a vyváženým talířem. Analogové přehrávání je velice pokročilé díky použitému systému Tri-Balance neboli tříbodovému zavěšení, což slouží k zajištění dokonalé rovnováhy po všech stránkách. Všechny komponenty jsou vysoké kvality a kooperují v absolutní harmonii, odhalují tak neodmyslitelné kouzlo analogového přehrávání.

Důležitá specifika a údaje

Ovládat provoz tohoto gramofonu je snadné. Systém je řemínkový a servomotor je řízený DC. RPM rychlost je dána dvojím způsobem otáčení – 33 nebo 45 otáček za minutu, měnit rychlost je možné elektronickou cestou. Talíř je vyroben v průměru 300 mm a efektivní délka ramene je 232,8 mm. Nastavitelný zdvih činí 17,8 mm, kmitočtový rozsah 20 – 20 000 Hz. Svoji roli hraje také magnetický anti-skating. O velikosti přístroje lze trochu diskutovat, neboť tvar není ani symetrický ani klasický, je nezvyklý a neobyčejný.

Vyčnívá nad svoje vrstevníky

Rozměry gramofonu jsou 470 x 125 x 430 mm, přičemž jeho hmotnost je 6,5 kg. Svým bezkonkurenčním provozem vyniká mezi podobnými svého druhu, neboť je vyráběn v atraktivní bílé, černé či červené barvě s vysokým leskem (klavírní lak). Je tedy možné využít jej v interiéru rozmanitého, potažmo spíše moderního stylu. V interiéru vyniká zejména svým netradičně atypickým designem, přesto se velice líbí a je žádoucí navzdory své ceně, která však plně odpovídá náročnostem a nákladům.

Kvalifikační předpoklady a funkčnost

Tri-Balance inovativní technologie zavěšeného sub gramofonového podvozku vypovídá o zbrusu novém systému, který zjednodušuje používání a celkovou funkčnost. Zajištěna je minimální hlučnost, díky Low Voltage elektronickému řízení otáček. Dokonce lze přenastavit napnutí řemenů a dosáhnout tak nejlepšího výkonu zařízení. Konzistentní materiály napovídají, že kvalita zvuku není ponechána náhodě. Rameno je nastavitelné (azimut, převis). Kompaktně tento model vyvolává dokonalý dojem, protože vizuální stránka výrobku má velkou váhu hned vedle technologických novinek a pokročilých systémových modifikací. Vnímat produkovanou hudbu je možné tedy nejenom sluchovými buňkami, nýbrž téměř všemi lidskými smysly, prostupuje tělem a dokáže přivodit nenadálý a neopakovatelný prožitek. Proč si tedy zvolit právě model TD 309? Protože Thorens je zárukou dobře postavených produktů na základě nejnovějších výzkumů. Profesionální tým švýcarské společnosti je na trhu nikoli nováčkem, ale již ostříleným matadorem, kterému lze důvěřovat. 

Důležité informace:

 • Inovativní podstavec s technologií Tri-Balance
 • Nízkohlukové a nízkonapěťové elektronické řízení DC motoru
 • Nastavitelné pnutí řemínku
 • Hliníkový sub-talíř s jediným bodem dotyku
 • Silikagelový talíř pro konzistenci a zvukovou kvalitu
 • Nový nízkorezonanční TP 92 raménko s precizními ložisky z Japonska
 • Elektronické přepínání rychlosti 33/45
 • Vestavěná přenoska Thorens TAS 267

Technické údaje:

 • Rychlost: 33, 45
 • Princip pohonu: řemenem
 • Manuální provoz
 • Elektronické přepínání otáček
 • Antiskating: magnetický
 • Talíř: 300mm (sklo); 2,3 kg
 • Raménko: Thorens TP-92
 • Součástí příslušenství: kabel CINCH, externí zdroj, mechanická váha, úhloměr, vodováha
 • Rozměry (ŠxVxH): 470 x 125 x 430 mm
 • Hmotnost: 6,5 kg


Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Thorens TD 309

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Thorens
Šířka (mm) 470
Výška (mm) 125
Hloubka (mm) 430
Hmotnost (kg) 6,5