DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Thorens TD 550
Thorens TD 550 Thorens TD 550 Thorens TD 550 Thorens TD 550 Thorens TD 550

Thorens TD 550

241 990 Kč

Dostupnost: Dostupnost zjistíte kliknutím na čtvereček s barvou

* Povinné pole

241 990 Kč

Popis

Pro všechny, kdo mají rádi jen všechno nej, má Thorens skutečnou lahůdku. Gramofony nejsou retro zařízením, modernizace došla tak daleko, že jejich produkce si nezadá s těmi nejkvalitnějšími hudebními přístroji a ozvučením. Model TD 550 je vybaven chromovaným předním panelem s funkčními tlačítky, k němuž unikátním kontrastem je černý eloxovaný hliník. Může být proveden i ve dřevě značky Makassar. Vychází z předchozího modelu Thorens, z TD 350, s nímž má mnoho společného. 

Velkorysý a elegantní gramofon

TD 550 vychází z konstrukčních daností modelu TD 350, k jeho výbavě také náleží zavěšený podvozek. Kompaktní rozměry - 525 x 190 x 415 mm – dokonce dovolují montáž 12-palcového raménka. Tonearm je vyrobena z velice tuhé látky (uhlíkových vláken), která je základem pro velmi pevné propojení talíře a tonearm. Bez zajímavosti nezůstanou ani  robustní nohy, jenž jsou vyrobeny tak, že umějí dosáhnout vodorovné polohy celého zařízení. Z elektronické výbavy je třeba zmínit řízený start-up a extrémně tichý AC synchronní motor, jehož úkolem je pohon dle zvolené rychlosti v daném okamžiku. 

Referenční ocenění

Model je žádaným a vítaným špičkovým produktem na audio scéně, pro společnost Thorens jsou alespoň malou odměnou četná ocenění kvality tohoto gramofonu. Audio Goldenes Ohr 2008 a 2009, Stereoplay Highlights 2009 1. místo a Stereoplay Highlights 2010 3. místo jsou toho zářným důkazem. O jeho funkčnosti tedy není pochyb, dovolit si ho může zájemce o skutečně precizní produkci s dokonale vyladěným zvukovým potenciálem.

Také vzhled hraje zásadní roli

O tom, jak který gramofon vypadá, rozhoduje designérský tým dané výrobní společnosti. V tomto případě si návrháři dali hodně vysoko laťku, takto skvěle vybavený a zpracovaný produkt nemá na scéně Hi-fi audio konkurenci. Finální úpravy kombinují černý klavírní lak s dokonalým leskem a chromovaným či matně černým materiálem, pokud si ale uživatel neobjedná úpravu ve dřevě značky Makassar. Další možností je také využití varianty v popelavě černé, přírodním jasanu a javoru. Nejrůznější materiálové variace jsou realizovatelné dle přání a zadání klienta, výsledek je vskutku geniální a celkový konečný dojem úžasný. Minimalistický design je vysoce nadčasový a moderní bude v každé době. Stejně dobře se bude vyjímat v jakkoli stylovém interiéru, protože je in a ještě dlouho bude. S protiprašným transparentním horním krytem je nejenom velice praktický, ale hlavně splňuje svůj účel a estetické hledisko.

Technologie třetí generace

Švýcarská certifikovaná, prověřená společnost a její vznik sahá překvapivě až k roku 1883 do Saint Croix. Může se směle pochlubit chvályhodnou minulostí, skvěle se rozvíjející strategií a díky letitým technologickým operacím i systémům produkuje špičkové výrobky do celého světa (precizní profesionální výroba probíhá v Německu). Veškeré modifikace a inovace jsou vždy poplatné době, kdy jsou s pomocí sériových řad uváděny do povědomí široké veřejnosti.

Ocenění, jenž laťku kvality posunují ještě výš

EISA Award ocenila gramofony Thorens v období 2010 – 2011, model TD 309 se stal naprosto unikátním, kompaktním produktem, který mění strategie a dosavadní technologická i designová měřítka. Není třeba pokládat otázku, proč si pořídit právě výrobek společnosti Thorens či proč si pořídit právě tento špičkový, extravagantní model – odpovědět si může každý sám, stačí jediný pohled a jediný dojem ze zvukové produkce.

Důležité informace:

 • Raménková platforma vyrobena ze sloučenin karbonových vláken, což zaručuje pevné spojení talíře a raménka
 • 6,3 kg talíř
 • Možnost výběru ramínka za příplatek (SME 309)
 • Bez přenosky
 • Elektronické přepínání rychlosti 33/45
 • XLR a RCA výstupy

Technické údaje:

 • Rychlost: 33, 45
 • Princip pohonu: externí řemen
 • Manuální provoz
 • Motor: elektronicky řízen synchronní AC motor
 • Elektronické přepínání otáček
 • Talíř: 300mm (hliník); 6,3 kg
 • Raménko: Ortofon TA-110 (na objednání možnost raménka SME 309)
 • Součástí příslušenství: externí zdroj, mechanická váha, bavlněnné rukavice, akrylátový kryt, vodováha
 • Rozměry (ŠxVxH): 525 x 190 x 415 mm
 • Hmotnost: 20 kg


Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Zákaznické recenze

Jaroslav Pírek
02.07.2017

Pecka

Kvalitní gramofon, nic levného ale je to fakt pecka.

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Thorens TD 550

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Thorens
Odstup signál / šum (dB) nespecifikováno
Wow & flutter (%) nespecifikováno
Rychlost 33 / 45 RPM
Přepínání rychlosti Elektronické
Obsluha Manuální
Pohon Řemínkový
Raménko Ortofon TA-110
Vybaven přenoskou
Přenoska -
Vybaven předzesilovačem
Šířka (mm) 525
Výška (mm) 190
Hloubka (mm) 415
Hmotnost (kg) 20
Příslušenství RCA kabel / kryt / vodováha / raménková váha / bavlněné rukavice / síťový adaptér / napájení