DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Thorens TD 206
Thorens TD 206 Thorens TD 206 Thorens TD 206 Thorens TD 206 Thorens TD 206 Thorens TD 206 Thorens TD 206

Thorens TD 206

26 490 Kč

Dostupnost: Dostupnost zjistíte kliknutím na čtvereček s barvou

* Povinné pole

26 490 Kč

Popis

V hudbě je od dávných dob uschováno cosi, co nás činí lidštějšími. Gramofon zase může evokovat něco, co nám připomene ten starý, praskající zvuk zašlých desek – přiblíží minulost, vzpomínky, a svět kolem je tak trochu retro. V každém případě je to jedinečný zážitek, protože samotný rituál při přehrávání, a potažmo i ladný analogový zvuk vinylu je tak přitažlivý! Výsledný efekt reprodukce je však pod vlivem mnoha faktorů.

Vše v jednom

Když nepočítáme DJ profesionální stroje s přímým náhonem, gramofon i s reproduktory a vestavěným předzesilovačem je dost okázalá priorita. Ovšem špičkový Hi-fi přístroj s možností výměny přenosky a snadným uložením v polici či stolku je dostupnější a vítanější. Thorens se orientuje na luxusní gramofony, u kterých v první řadě nejde o kvalitu desky, ale o kvalitu gramofonu, jeho náhonu, přenosky, předzesilovače (MM/MC). Důležitou roli hraje přesné vyvážení raménka a dokonalé nastavení přenosky.

Disponibilita ovládání

Typ TD 206 dovoluje zahájit i ukončit přehrávání samotnému uživateli. Manuální gramofon se nevypne, když deska dohraje, ale otáčí se, dokud není vypnutý uživatelem. Tento systém, byť trochu netradiční, využívají drahé audiofilské Hi-Fi přístroje. Disponuje zcela novým typem raménka s označením TP 90, jenž pracuje s vysokou přesností. Vyrobeno je z válcovaného hliníku za pomoci RMR technologie (reduced modal technology).

Klíčové vlastnosti

Tento elegantní model má přenosku Thorens TAS 267, kvalitu reprodukce zajišťuje též inovovaný systém zavěšení a nastavení. Řadu klientů upoutá zbrusu nový design, který vychází z potřeb a požadavků audiofilů moderní doby. Základem úspěchu je obdélníkové stabilní šasi (díky antivibrační podložce) a výběr velmi dobrých, prověřených materiálů. Otáčení probíhá elektronicky, stejně tak jsou řízeny i otáčky, výhodou je unikátní zavěšení DC motoru. Otáčky jsou tedy volitelné – 33 nebo 45 otáček za minutu. K napájení slouží externí napájecí zdroj.

Co je nového

Dvanácti-palcový talíř je z hliníku a váží 0,9 kg. Hliníkové raménko Thorens TP 90 je trubicovitého tvaru, užita je RMR technologie a jeho součástí je vyvažovací double protizávaží z nerezové oceli. Tonearm dále disponuje nastavením VTA, azimutu a přesahu. Rozměry jsou spíše klasické – 475 x 125 x 370mm, hmotnost je dána 5,6 kg. Inovace spočívá v uchopení tvarovém a trendy vzhledu. Celý modul může zakrývat protiprachový čirý kryt, který je pro magnetofon účelnou ochranou i progresivním designovým počinem. Barva červená - high gloss je skvělou modulací směrem k nadčasové konstelaci kompletního pojetí tohoto gramofonu a aktivizuje v potencionálním klientovi odvahu a styl.

Vlastnosti, pro které se vyplatí si připlatit

I když tento gramofonový velikán není úplně zadarmo, má svoje charakteristické vlastnosti a schopnosti, pro který je audiofily milován. Velmi oceňovanou předností je především nízká hlučnost, Low Voltage, elektronicky řízené otáčky a stejnosměrný motor. Ideální výkon pak pomůže doladit nastavitelné napnutí pásu, stejně tak jako dvoudílný hliníkovo – akrylový talíř. Raménko s přesnými japonskými komponenty je další inovativní vychytávkou, která přitahuje pozornost a zajišťuje bezvadné fungování přístroje. Proč si tedy nepřiplatit a nevsadit na bezkonkurenční kvalitu známé společnosti Thorens. Má ze sebou profesionální tým, léta práce, výzkumů, inovací a modifikací, zkušeností, vynikajících výsledků, které při výrobě gramofonů i dalšího audio sortimentu skvěle využívá.

Důležité informace:

 • Manuální gramofon
 • Elektronické přepínání rychlosti 33/45
 • Vestavěná přenoska Thorens TAS 267

Technické údaje:

 • Rychlost: 33, 45
 • Princip pohonu: řemenem
 • Manuální provoz
 • Elektronické přepínání otáček
 • Talíř: 300mm (hliník / akryl); 0,9 kg
 • Raménko: Thorens TP-90
 • Součástí příslušenství: kabel CINCH, plexy kryt, externí zdroj, mechanická váha, úhloměr, vodováha
 • Rozměry (ŠxVxH): 475 x 125 x 370 mm
 • Hmotnost: 5,6 kg


Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Thorens TD 206

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Thorens
Odstup signál / šum (dB) nespecifikováno
Wow & flutter (%) nespecifikováno
Rychlost 33 / 45 RPM
Přepínání rychlosti Elektronické
Obsluha Manuální
Pohon Řemínkový
Raménko Thorens TP 90
Vybaven přenoskou
Přenoska Thorens TAS 267
Vybaven předzesilovačem
Šířka (mm) 475
Výška (mm) 125
Hloubka (mm) 370
Hmotnost (kg) 5,6
Příslušenství RCA kabel / podložka / pomůcky pro nastavení přenosky / napájení