DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Wharfedale Reva 1 Rosewood

SKU
5025941162841
17 820 Kč
Do 5 dnů

Vyspělé technologie a rozsáhlé výzkumy široké škály audio produktů můžeme zaznamenat zejména u britských reproduktorů. Renomované společnosti většinou s letitými zkušenostmi mají na svém kontě řadu úspěšných značek, modelových řad a sérií, vycházejících z četných modifikací a vylepšení komponentů, nevyjímaje britskou produkci Wharfedale. Její vznik, datován do roku 1932, posunul výrobu hi-fi komponentů do objektivu zájemců o kvalitní výrobky. Především jedna z posledních, série Reva, má co říci svým zjevem, ale bezpochyby také tím, co skrývá uvnitř.

Dobré jméno britských reproduktorů

Z hlediska inovativních postupů staví reproduktorové sestavy na základě vytříbené tonální preciznosti a hudebního detailu, také na kvalitě unikátních monitorů a zjevně i zcela funkčně konstruovaných kabinetů. Reva 1 se tak nabízí jako set nejkompaktnějších 2 pásmových regálových nebo stojanových reproduktorů, které vyčnívají z řady především svou osobitou schopností využít beze zbytku prostorový zvuk. Vnější i vnitřní pohled na ně je kompletně vyrovnaný, design na první pohled uchvátí svým dokonale lesklým klavírním lakem, jenž je vypracovaný především díky sedmi povrchovým vrstvám. Také interiér kabinetu je kvalitně zpracován podle nejvyspělejších technologických inovací. Aby neutrpěla umělecká stránka produkce, hodí se ponejvíce do menších interiérů.

Design na jedničku

Ozvučnice reproduktorů je mírně zakřivena směrem k zadní stěně, nechybí prémiové zpracování bassreflexu (štěrbinová technologie Wharfedale), potlačen je typický bassreflexový nátrubek, což značí větší účinnost. Ve finále jsou basy rozprostřeny do ozvučované místnosti hutným, vyrovnaným a korigovaným způsobem, zní velmi přesně čili s minimálním zkreslením basů. Zákazník má možnost vybrat si také ze čtvero povrchových úprav sestavy – Piano Black nebo Piano White je typickou dvojicí kontrastu bílá versus černá. Zajímavým elementem v interiéru je pak originální provedení Deep Rosewood nebo Walnut, a to pro milovníky přírodních odstínů. Stylový černý podstavec uzavírá konstrukční schéma každého z reproduktorů.

Neopomenutelná technická data

Každá ze skříní je vyrobena ze speciálního dřeva s extrémní tuhostí a osazena středobasovým a vysokotónovým měničem. Středobasový komponent o průměru 115 mm je typický tím, že při výrobě jsou použita skelná vlákna, 25 mm výškový reproduktor disponuje kvalitní textilní kalotou. Oba dva komponenty zajišťují reproduktorům houževnatost, vysokou odolnost a tím pádem i dlouhou životnost. Frekvenční rozsah je dán pásmem mezi 52 – 20 000 Hz, akustická citlivost je 84 decibelů a impedance se ustálila na 8 Ohm. Doporučený výkon zesilovače je 20 – 60 W. Konstrukčně je skříň řešena v rozměrech 117 x 172 x 235 mm (+ 34 mm podstavec) a každý kus tak váží plných 5,6 kg.

Příjemný audiofilský poslech

Všem audiofilům, vedle nich ale i všem čirým amatérům, je poté s reproduktory Wharfedale Reva 1 dopřán skvělý, autentický zvukový zážitek a jedinečný hudební prožitek. Vysoká úroveň zvuku je poplatná širokému spektru faktorů – detail zvuku, akustická přesnost, dynamika a autentičnost nahrávky nesoucí se komplexním frekvenčním rozsahem. Hudební přednes každé skladby se tak jeví jako bezchybně interpretované dílo, které naplní i tu nejbujnější posluchačskou fantazii a splní svému potencionálnímu majiteli jeho tajná přání. Vyzkoušet si v praxi tuto zajímavou a s vynikajícím nasazením i s kontrolou vyrobenou reproduktorovou soustavu není nemožná záležitost, ba naopak je doporučovaná, neboť posune svého zájemce k finálnímu rozhodnutí.

Technické parametry:

 • Konstrukce: 2-pásmová s bassreflexem
 • Středobasový reproduktor: 115mm, skelná vlákna
 • Max. výstup / 1 m: 95 dB
 • Výškový reproduktor: 25mm, textil
 • Doporučený výkon zesilovače: 20 - 60 W
 • Nominální impedance: 8 Ω
 • Minimální impedance: 4 Ω
 • Citlivost (1 W/1 m): 84 dB
 • Frekvenční rozsah: 52 Hz - 20 kHz (+/-3dB)
 • Dělící frekvence: 2 kHz
 • Rozměry (V x Š x H): 317 x 172 x 235 mm
 • Objem korpusu: 6,4 l
 • Hmotnost: 5,6 kg / ks

Cena za pár

Výrobce Wharfedale
Počet pásem 2
Frekvenční odezva od (Hz) 52 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 20000 Hz
Impedance (Ω) 8 Ω
Citlivost (dB) 84 dB
Barva Rosewood
Šířka (mm) 172 mm
Výška (mm) 317 mm
Hloubka (mm) 235 mm
Hmotnost (kg) 5,6 kg
Vaše hodnocení