Xavian Perla Esclusiva - TMAVÝ DUB + ROTEL A11 Tribute - Stříbrná

SKU
perlata11w
48 802 Kč

Cena při zakoupení samostatně: 52 480,00 Kč
Ušetříte: 3 678,00 Kč (7%)
Do 5 dní

Součásti sady

Výhodný set reproduktorů a zesilovače


Xavian Perla Esclusiva


Perlou nazýváme obvykle to nejlepší, co se nám dostane do rukou. Perla Esclusiva však není produktem perlorodky, nýbrž exkluzívním produktem značky Xavian.

Podoba není jen čistě náhodná

Přírodní perly mají nepravidelný tvar, barvu, velikost. Odrážejí úchvatnost a půvab ženy, symbolizují lásku. Kompaktní regálový model Perla se stal od svého uvedení v roce 2015 oblíbeným a nejprodávanějším modelem. Xavian navázal na mimořádný úspěch inovovaným modelem, v němž shrnul to nejlepší, co dokázal. Dodal mu exkluzivitu. Ozvučnice z bytelného dubového masivu sympatizují organickými zakulacenými hranami, jež našly inspiraci v přírodních principech. V nitru „perel“ jsou také skryty promyšlené technologie a špičkové součástky.

Výrobce se špičkovým akcentem

Perla Esclusiva nabízí mnoho úhlů pohledů – mimo některé je zhmotněnou fascinací hudby a nekonečnou euforií z poslechu. Propracované výhybky s prémiovými komponenty Mundorf a Jantzen spojují měniče v sérii za pomoci technologie Fase Zero. Konečným důsledkem je harmonické a muzikální audio, ve své třídě ojedinělé, o čemž svědčí desítky recenzí renomovaných světových magazínů.

Zpátky ke kořenům

Perly mají mnoho společného – jejich vzniku napomohla voda. Xavian nabízí příběh, na jehož počátku stojí Roberto Barletta, muž s italskými kořeny. Již od prvních roků byl jeho život doprovázen hudbou, v roce 1984 ho jeho zájem o hudbu a techniku přivedl až k reproduktorům, potažmo k reprodukcím. Pracoval pro italskou firmu, která se zabývala vývojem a prodejem reproduktorových soustav, zesilovačů. V roce 1994 se odstěhoval do Prahy, kde vybudoval firmu, kterou nazval dle řecké mytologie Xavian (zasvěcené místo múzám na Krétě). Po četných úspěších obdržel Xavian roku 2018 mnoho ocenění za druhou generaci stěžejního modelu Perla, s označením Perla Esclusiva.

Esteticky vyladěná krasavice

Na pohled se zdá být Perla klasickou kompaktní dvoupásmovou reprosoustavou se dvěma reproduktory a štěrbinovým bass-reflexem, otevřeným směrem dopředu. Na ozvučnicích není jediná ostrá hrana, proto působí příjemným dojmem. Skladnost soustavy naznačují jejich rozměry – 190 mm široké, 315 mm vysoké a 236 mm hluboké krásky z vybraného italského dubu zároveň evokují pevnost a trvalost. Perla Esclusiva váží o více než tři čtvrtě kg více, než původní generace, což čítá plných 7,7 kg. Umí oslovit, ať už jako efektní mořený tmavý dub, světlý přírodní dub či černý - bílý mat, v každém ohledu vypadá ohromně. Za příplatek je k dostání luxusně působící výjimečná verze Marina, javorový masiv s tenkými vklady tmavého ořechu s mnoha vrstvami laku.

Z pohledu specifikací

Vpředu je vidět dvojice reproduktorů, vyráběných značkou AudioBarletta. Podstatnou změnou prošly výhybky v sériovém zapojení, topologie zůstala totožná, stejně jako přechodová frekvence 3 000 Hz. Nové jsou kondenzátory Mundorf. Ozvučnice Perly je uvnitř lépe tlumena - kombinací bitumenu přímo na stěnách a vrstvením dalších materiálů různého druhu. Soustavy mají frekvenční rozsah 53 - 20 000 Hz (-3 dB), impedance 8 Ohm, citlivost je 88 dB / 2,83 V/m. Ani ve velkém prostoru neztrácejí dech v hlubokých tónech, ba naopak, basy jsou energické, bohaté a barevné. Oproti původní generaci se zlepšila suverénnost bass-reflexu a basový základ je příjemně zakulacený. Výrobce v této verzi podporuje nespoutanost a nadhled, exhibici krásy i detailu, podtrhuje plastičnost všeho, což dohromady vytváří až dojemně emotivní celek, kde je všechno, jak má být.

Perla dýchá, je jedinečná v celé své kráse

Xavian Perla Esclusiva je nesrovnatelná s obyčejnou levnou elektronikou, se stoupající kvalitou připojeného systému má grády a šmrnc, bohatost, robustnost a plnost. Umí navodit pocit, že právě hraje mnohem větší reprosoustava. Kdo nevěří, může se přesvědčit na vlastní oči i uši. Exkluzívně v ČR a nejenom v Praze, ale také na Moravě v našem zlínském studiu. Všem zájemcům nabízíme možnost předvedení a poslechu, včetně vyzkoušení a profesionální konzultace.


ROTEL A11


Jízda na maximum

Žhavé nabídky hi-fi produktů stojí za podívání. A nejenom to - hlasy a nástroje mohou být doslova hmatatelné a díky tomu zvou k dlouhodobému poslechu s tím nejlepším doporučením. Testované zesilovače umějí a mohou činit doslova hudební zázraky.

Podepsáno zvukovou legendou

Ken Ishiwata je pro milovníky skvělého zvuku významnou osobností nejenom coby ambasador společnosti Marantz, ale i jako profesionál, podílející se na zvukovém ladění produktů, které rád dotahoval v rámci svých limitovaných edicí k dokonalosti. Jako jeden z prvních přehrával hudbu ze souborů, nejčastěji DSF a setkání s ním byl vždy zážitek. Na světových high-endových výstavách pořádal poslechové zkoušky, diskutoval nad aparaturou, zapojením, zdrojem zvuku i provedenými úpravami, hledaje další vylepšení. Jako jeden z posledních projektů, na kterých pracovala zvuková legenda, zesilovač Rotel A11 Tribute, je zároveň skutečnou poctou jednomu z hi-fi velikánů. Celkovou modifikací, nevyjímaje vylepšení kondenzátorů, předzesilovače a hlasitosti, přináší A11 Tribute prvotřídní přesnost. Úpravy tlumení v krytu snižují zkreslení a poskytují mnohem realističtější zvuk.

Specifika zařízení

A11 Tribute je integrovaný zesilovač třídy AB 50 W s vylepšenými komponenty a pečlivým vyladěním všech kritických obvodů, což přináší bohatší, expresivní a realistický zážitek ze vstupů Bluetooth, RCA a Moving Magnet Phono Stage. Jako základní počin pro tuningový projekt byl tento model vždy skvělým odrazovým můstkem. Je vyvinutý z vyšší specifikace A14 a ve svém srdci skrývá speciálně navržený toroidní napájecí zdroj pro plynulý a dynamický výkon. Diskrétní výstupní stupeň je závislý na vysoce kvalitní základně komponentů pro nízké zkreslení. Integrovaný převodník Burr-Brown DAC (převod digitálního signálu na analogový) přitom nabízí výjimečné rozlišení z vybraných streamovacích zdrojů Bluetooth.

Praktické funkce a přednosti

Velmi elegantní integrovaný zesilovač dovoluje díky přijímači Bluetooth bezdrátově streamovat hudbu ze smartphonu, tabletu nebo jiného kompatibilního zařízení, a to poměrně komfortně. Díky kompatibilitě s aptX a AAC je špičkovým zařízením, které umožňuje hudební streaming ve vysoké kvalitě. Je ideální pro prémiové verze oblíbených audiofilních uživatelských služeb. Z velkého spektra funkcí je nutno vyzvednout dvě sady výstupů reproduktorů, stmívatelný displej a konektor pro sluchátka. Spolu s obvyklým ovládáním basů a výšek Rotel nabízí vyhrazené režimy tónů. Rotel Max je navržen tak, aby pomohl naplnit menší reproduktory nabídkou nízkofrekvenčního zesílení. Pokud používáte menší reproduktory ve větší místnosti, může to být užitečné nastavení. Rotel Boost přináší skvělou kombinaci charakteristik pro silnější zvuk, hodí se jak pro večírky, tak i jindy a jinde, je-li třeba oblíbenou hudbu více vyzdvihnout.

Spolehlivá konektivita

Stejně jako Bluetooth má A11 Tribute široký výběr kabelového připojení. V nabídce je phono vstup pro gramofon s kazetou MM (Moving Magnet), čtyři vstupy linkové úrovně a před-výstup pro přidání většího výkonového zesilovače. Zajímavostí jsou i RS232, externí dálkové ovládání a 12V spouštěcí zásuvky, z nichž všechny jsou ideální pro aplikace domácí zábavy ve více místnostech.

Velmi působivý a osobitý design

Model A11 Tribute staví na vysokých standardech společnosti Rotel a působí, čistě, seriózně, solidně. Jeho čistý minimalistický styl funguje nadčasově a je sladěn s celou řadou dalších komponent. Na výběr je mezi černou a stříbrnou úpravou tak, aby se co nejlépe hodil k dalším hi-fi komponentům. Domácím systémům tak dopřává vyšší kvalitu na poslech i na pohled.
Složení setu Regálové reproduktory, Zesilovač
Vaše hodnocení