DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Yamaha HTR-4072 + Monitor Audio Monitor 200 - černá

SKU
htr-4072-monitor-200-cerna
-25%
Akční cena 20 983 Kč Běžná cena 27 980 Kč
Skladem

5.1 kanálový AV receiver Yamaha HTR-4072


K systému Home Cinema neoddělitelně patří kvalitní AV receiver. Japonský výrobce Yamaha táhne za jeden provaz s pokročilými technologiemi, proto vybavení v podobě  5.1- kanálového systému s 4k Ultra HD, Bluetooth, Wi-Fi a MusicCast málokoho překvapí. Nechybí služba AirPlay, připojení Spotify a multi-room MusicCast.

 • 5.1-kanálový AV receiver disponující technologií MusicCast Surround a výjimečně jednoduchým ovládáním vylepšených funkcí domácího kina
 • Možnost přidání bezdrátových zadních reproduktorů (MusicCast 20 nebo MusicCast 50)
 • HD Audio s CINEMA DSP 3D
 • Dolby Audio a DTS-HD Master Audio
 • YPAO zvuková optimalizace
 • MusicCast multiroom technologie
 • Streamovací služby jsou zabudovány
 • HDMI (4 in / 1 out) s Dolby Vision a Hybrid Log-Gamma

Oblíbená rádia

Streamování žádané hudby zajišťuje řada hudebních služeb - Pandora, Spotify, internetové rádio SiriusXM, Tidal, Deezer, Napster a další. Je tedy zcela běžné i snadné vyhledat a přehrávat oblíbené skladby, žánry, autory a poslouchat je, kdy se nám jen zachce. Veškerý poslechový výstup je přitom kvalitní, optimalizovaný a na vyšší úrovni, než kterou nabízely předchozí modely.

Surround Sound

Zažít kouzlo kina s realistickým a pohlcujícím 3D zvukem, kouzlo zábavy ve světě hudby nemusí být jenom snem. Prostorový zvuk je technika, sloužící k obohacení kvality reprodukce zvuku, který obklopuje posluchače. Jeho první aplikace byla v kinech. Dříve měly standardní zvukové systémy tři "obrazovkové kanály" zvuku, které byly vydávány reproduktory umístěnými pouze vlevo, uprostřed a vpravo. Surround Sound však přidává jeden nebo více kanálů z reproduktorů za posluchačem, takže je takto tvořen dojem zvuku, pocházející z libovolného vodorovného směru o 360 ° kolem posluchače. Nejčastější specifikace 3D zvuku, standard ITU 5.1, předpokládá 6 reproduktorů – v centru před posluchačem (středový reproduktor), levý (L) a pravý (R) v úhlu 60 ° na obou stranách od středu, dále levý Surround (LS) a pravý Surround (RS) v úhlu 100-120 °. Součástí je také subwoofer, jehož však pozice není kritická.

MusicCast

Domácí audio vizuální ekosystém MusicCast stvořila japonská výrobní společnost Yamaha, když reagovala na stále rostoucí počet multi-room řešení. V praktické rovině se jedná o ozvučení více místností v domě, s možností přenosu hudby z jedné místnosti do druhé, včetně centralizovaného ovládání. Základem je většinou dostupná aplikace pro mobilní zařízení. Yamaha do systému MusicCast zařazuje také velkou část firemních, klasicky koncipovaných produktů, které však musí splňovat podporu síťových služeb. Yamaha má dlouholetou tradici právě v tomto oboru a jako jedna z prvních výrobců uvedla na trh zařízení s bezdrátovou konektivitou ještě dříve, než se z ní stala neodmyslitelná část pokročilého Hi-Fi. S hudbou MusicCast lze získat přístup k efektnímu spektru zdrojů zábavy, přičemž konfiguraci zajišťuje nastavení (stisknutím tlačítka). Intuitivnost a jednoduchost použití je velmi progresivním tahem v konstrukčním plánu tohoto modelu.

Speciálně navržené aplikace

Pokud se od výjimečných modelů očekává extrémní nasazení a prvotřídní funkčnost, měl by být základem veškerého návrhářství jednoduchý a přímý provoz, ať již s použitím speciálně navržených kompatibilních aplikací, či ve spojení s hlasovými zařízeními Amazon Alexa. Podtrženo a sečteno – zbývá už jen výčet modifikací, bez kterých by AV receiver nebyl špičkovým komponentem v sekci AV techniky. HDMI 2.1 s HDCP 2.2 (4 vstupy a 1 výstup), 4K Ultra HD, HDR10, Dolby Vision, Hybrid Log-Gamma a BT.2020 doplňuje vybavení receiveru, aby  zvládal bez problémů náročný provoz zejména podle požadavků a nároků klientů. MusicCast a Surround Sound podpora je schopna přidat reproduktory a poskytovat kvalitní bezdrátový zvukový výsledek. Ve své kategorii je RX-V485 modelem na velmi vysoké kvalitativní a efektivní úrovni, v porovnání poměru cena versus potenciál.


Sloupové reproduktory Monitor Audio Monitor 200


Sloupové reproduktory jsou nejlepším možným způsobem, jak zaplnit i větší prostor. Tento model pod taktovkou Monitor Audio je sice o trochu nižší, než jeho větší bratr, ale umí vyprodukovat stejně úžasný akustický výsledek. S přesností dvoucestného reproduktoru a s přidáním dalšího basového ovladače představuje nové výkonnostní měřítko. Monitor 200 je elegantním prvkem každého interiéru a jeho předností je, že nezabere mnoho místa.

 

 • Univerzální použití - ozvučíte bez problému místnosti od 15 do 40 m2
 • Impedance 8 ohmů, která dělá reproduktory snadno ovladatelnými pro zesilovače s nižším výkonem
 • Lineárnější zvuk, vhodný i pro někoho, kdo nechce reproduktory pouze do domácího kina
 • Velice krásné zpracování, které je v této cenové kategorii nevídané
 • Kopulovitý výškový reproduktor C-CAM (keramické krystaly z hliníku a hořčíku) - odvozený od oceněné série Bronze
 • Technologie HiVe II pro lepší odezvu a přesnější basy díky plynulejšímu proudění vzduchu
 • Kompaktní nožičky elegantnějšího vzhledu, které zabírají méně podlahového prostoru a zlepšují stabilitu

 

Odkud vítr vane

Britská výrobní společnost Monitor Audio Ltd. již desítky let zaujímá významné místo na trhu Hi-Fi reproduktorových soustav. Tato úspěšná značka však netkví jenom ve vynikající zvukové kvalitě, ačkoliv na to existuje řada svědectví z pera profesionálů. V jádru jde o celou řadu modifikací a využívání vlastních technologií, čímž se společnost Monitor Audio stala předním světovým dodavatelem kovových kupolových měničů. Kov má při správném zacházení úžasné vlastnosti týkající se zpracování, což optimálně vylepší reprodukci zvuku. V roce 2018 výrobce představuje veřejnosti novou řadu reproduktorů Monitor, která je mimořádně zajímavá, a to svým novým nadčasovým designem s charakteristickým barevným provedením, ale též vynikajícím poměrem kvalita versus cena. Série MONITOR vyniká špičkovým, propracovaným systémem zvuku, který se opírá o nejmodernější akustické technologie.

 

Konstrukční aspekty

Kompletní 2,5- pásmové sloupové reproduktory Monitor 200 dokážou se svými oranžovými basovými měniči a černými C-CAM výškovými reproduktory zázraky. Jsou charakteristické nejenom barevným provedením, ale kvalitou všech užitých komponentů. V této řadě vývojáři uplatnili své veškeré zkušenosti a technologické inovace, kterým se u jiných výrobků dostává vynikajícího hodnocení po celém světě. Novým prvkem jsou pevné reproduktorové skříně, inovované měniče, využívající technologií z vyšší řady Bronze. Výškové reproduktor Black C-CAM tweeter o průměru 25 mm a zcela nové 140 mm středo-basové i basové měniče MMP II s charakteristickým oranžovým zabarvením membrán jsou osazeny v čelní sekci modulu. Zadní stěna disponuje bass-reflexovým nátrubkem s technologií HiVe II (High Velocity Low Noise Reflex Harbor), dále pak izolovanými pozlacenými terminály - ty dovolují u některých modelů též Bi-wire připojení.

 

Nová řada

V portfoliu Monitor Audio jsou kromě těchto sloupů i velmi kompaktní regálové reproduktorové soustavy Monitor 50, regálové reproduktorové soustavy Monitor 100 a další model sloupových soustav Monitor 300. Celou sérii doplňuje kvalitní centrální reproduktor a aktivní subwoofer MRW-10. Systém domácího kina už lépe vybavený být nemůže.

 

Další upřesnění

Formát 2,5 - kanálového systému pracuje ve frekvenčním pásmu 40 - 30 000 Hz s citlivostí 88 dB při 1W/ 1m. Nominální impedance je 8 Ohm, maximální SPL dosahuje 112 dBA a řízený výkon RMS má 120 W. Doporučen je zesilovač o výkonu 30 - 120 W. Systém dvoukomorových zadních portů bass-reflexu doplňují tři další jednotky situované v čelní části. Vnější rozměry včetně mřížky i nohou jsou 873 x 215,4 x 309,8 mm. Hmotnost každého modulu je 10,82 kg. Černá, bílá nebo ořechová povrchová úprava kabinetů zajímavě kontrastuje s šedým podkladem. Výstupní nožky podlahových modelů umožňují elegantnější vzhled, ale hlavně zabírají méně podlahového prostoru, načež také zlepšují stabilitu. Podlahové sloupové reproduktory s nízkým krytem jsou ideální - zvýšená základna jim dodává hlubší basovou odezvu, než je tomu u ostatních typů reproduktorových soustav a snáze zaplní i větší interiér.

 

Ukázka reproduktorů řady Monitor

Výrobce Yamaha
Složení setu Sloupové reproduktory, AV receiver
Barva Černá
Vaše hodnocení